Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Дитяча оздоровча кампанія-2013 проведена на високому рівні - Андрій Гамов (23/10/2013)

Заступник голови облдержадміністрації Андрій Гамов провів розширену нараду, на якій підбито підсумки цьогорічної оздоровчої кампанії.

- У поточному році послугами оздоровлення та відпочинку забезпечено 125,3 тисячі дітей, що складає понад 85% від усіх дітей шкільного віку. На ці цілі було спрямовано понад 67 млн. грн. Загалом оздоровча кампанія пройшла успішно і на достатньо високому рівні. У рейтингу регіонів за цим показником ми посідаємо 3-4 місце. Зрозуміло, як і в усіх робочих процесах були певні проблемні моменти, які ми також сьогодні розглянемо та зробимо висновки, щоб не допустити їх повторення, - зазначив, відкриваючи нараду, Андрій Гамов.

З підсумками оздоровлення присутніх ознайомив директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Ігор Мещан.

Посадовець відзначив, що невід'ємною складовою соціальної ініціативи Президента України Віктора Федоровича Януковича «Кожній дитині - всебічний розвиток» є забезпечення повноцінного та змістовного відпочинку та оздоровлення.

Високі відсотки оздоровлення та відпочинку дітей - від 86% до 100% - досягнуто у Веселівському, Бердянському, Великобілозерському, Вільнянському, Гуляйпільському, Приморському, Якимівському, Мелітопольському, Приазовському, Пологівському, Запорізькому, Куйбишевському, Чернігівському районах, а також у м. Енергодар та м. Мелітополь.

Як підкреслив І. Мещан, одним з пріоритетних аспектів оздоровчої кампанії було стовідсоткове забезпечення оздоровленням та відпочинком дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, а також не менше 70% дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей.

Проте у Токмацькому та Розівському районах це завдання виконано всього на 97% та 90,5% відповідно, повідомило управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.

Коментуючи результати, посадовець звернув увагу керівників Кам’янсько-Дніпровського, Михайлівського та Якиміського районів на те, що в поточному році на оздоровлення дітей виділено менше коштів ніж торік, що є неприпустимим.

У цьому році послуги з оздоровлення та відпочинку надавали 403 установи (у 2012 році - 375), з яких 53 – дитячі заклади. У цьому питанні директор Департаменту акцентував увагу на необхідності усіх без виключення закладів підготувати документи до Держреєстру. До цих пір не пройшли реєстрацію ряд закладів у Приазовському, Приморському, Якимівському, Запорізькому районах та м. Бердянськ.

Учасники заходу заслухали інформацію головного спеціаліста санітарно-гігієнічного відділу Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Лариси Ульяник про санітарно-гігієнічну ситуацію у закладах оздоровлення та відпочинку. За її словами, фахівці Держсанепідслужби супроводжували дитячі заклади протягом усієї оздоровчої кампанії, проводили моніторинг якості харчових продуктів, їх зберігання та приготування, а також води. Незважаючи на те, що ситуація була цілком контрольована – спалахів інфекційних захворювань не зафіксовано, Л. Ульяник озвучила ряд проблемних моментів. Так, невирішеним залишається питання централізованого водопостачання та водовідведення у закладах, які працюють у смт Кирилівка. Також за підсумками перевірок виявлено порушення умов зберігання продуктів у харчоблоках. Є зауваження до якості заповнення медичної документації та медкарток тощо.

У ході наради також йшлося про підсумки анкетування батьків школярів. За даними І. Мещана, вже проведено аналіз 77% анкет. Результати свідчать про низьку поінформованість батьків про можливості та механізми отримання путівок на оздоровлення та відпочинок своїх дітей за рахунок Фонду соціального страхування, а також про недостатній рівень роботи профспілкових організацій з розповсюдження путівок.

23/10/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC