Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

ООН рекомендуватиме український досвід боротьби з ВІЛ/СНІД іншим країнам (24/10/2013 09:10)

ООН рекомендуватиме український досвід боротьби з ВІЛ/СНІД іншим країнам. Про це заявив заступник Генерального секретаря ООН, виконавчий директор Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу (UNAIDS) Мішель Сітібе під час зустрічі з Міністром охорони здоров’я України Раїсою Богатирьовою.

У свою чергу Раїса Богатирьова запевнила, що Міністерство охорони здоров’я України регулярно виконує взяті на себе зобов'язання перед UNAIDS та готове до подальших кроків щодо виконання міжнародних програм.

Мішель Сітібе зауважив, що за останні роки українська держава зазнала значних змін. «Україна є першою країною в Європі, яка здійснює суворий контроль за епідемічною ситуацією і має чітку стратегію розширення доступу до лікування. Сьогодні ми є свідками суттєвого зниження рівня захворюваності на СНІД та туберкульоз, адже постійно збільшується кількість пацієнтів, які отримують необхідне лікування. Тому маємо всі підстави до 2015 року оголосити Україну державою, в якій народжуються неінфіковані діти», – зазначив заступник Генерального секретаря ООН.

За його словами, на основі цих факторів UNAIDS пропонуватиме позитивний досвід України у боротьбі з соціально небезпечними захворюваннями як модель для застосування на територіях країн Східної Європи, Азіатського регіону та Африки. Як показує практика, жодна країна не спроможна боротися з такими проблемами сама, тому UNAIDS підтримує колективний підхід до вирішення проблем, що полягає в обміні досвідом, технологіями, персоналом.

«Ви досить чітко охарактеризували досягнення України, проте все це вимагає подальшого продовження взаємної співпраці, концентрації зусиль і ресурсів на збільшення успіху, що полягає в максимальному зниженні захворюваності. Адже без підтримки UNAIDS і Глобального фонду ці набутки можна втратити», – констатувала Раїса Богатирьова.

Міністр розповіла Мішелю Сітібе, що цього року українському Уряду вперше вдалося збільшити видатки з державного бюджету для хворих на туберкульоз і відкрити програму державного фінансування для лікування хворих на вірусні гепатити, що є спільною роботою влади та громадських організацій.

«Ми постійно працюємо над зміцненням державного лідерства у цих процесах. Тому відкрили Український центр контролю за соціально-небезпечними хворобами МОЗ України, який набуває фахового та матеріального зросту, і повинен стати основною організацією з контролю цих хвороб», – заявила Міністр охорони здоров’я України. Також вона відзначила, що Україна чекає від UNAIDS продовження продуктивної роботи зі зниження цін на препарати для антиретровірусної терапії із залученням до цього процесу світових фармацевтичних виробників, що дозволить суттєво збільшити кількість людей, які отримають необхідне лікування.

Щодо обміну досвідом, то, за словами Раїси Богатирьової, українська сторона налаштована на реалізацію свого потенціалу знань в цих країнах, тому пропонує розробити чіткий план взаємодії з відповідальними особами і діяти на перспективу.

Наприкінці зустрічі Мішель Сітібе відзначив здобутки нашої держави та українських громадських організацій, які щодня дбають про людей і допомагають їм протидіяти хворобам.

Прес-служба МОЗ Україн

24/10/2013 09:10


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC