Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Раїса Богатирьова відзначила новаторський підхід у проведенні конференції «Актуальні проблеми сімейної медицини в Україні» (28/10/2013 09:47)

У ході реформування медичної галузі сімейну клінічну практику визначено пріоритетною та ключовою, бо саме первинна допомога має формувати здоров’я нації. На цьому Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова наголосила, звертаючись до учасників науково-практичної конференції з міжнародною участю «Актуальні проблеми сімейної медицини в Україні».

Цей захід, присвячений 25-річчю сімейної медицини в Україні та 15-річчю Української асоціації сімейної медицини, відбувався в Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика 24–25 жовтня у високотехнічному форматі і транслювався в п’яти українських медичних вишах. Спеціалізовані наукові панелі методом відеозв’язку проходили у Тернополі, Львові, Харкові, Запоріжжі та в Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця.

Раїса Богатирьова відзначила новаторський підхід до організації та проведення конференції, яка в цього разу на відміну від попередніх років проходила в нетрадиційному для подібних заходів форматі. «Ректори медичних університетів з різних регіонів України звернулися до мене з ініціативою відійти від звичайного сценарію конференції і доклали багато зусиль, щоб сьогодні десятки тисяч українських медиків в України – від столиці до маленького районного містечка чи селища – мали змогу долучитись до обговорення нагальних тем, дізналися, яка науково-практична база існує в Україні, куди можна звернутись за допомогою, яка робота проведена кандидатами медичних наук, докторами, професорами, академіками, і отримали змогу спілкуватись з ними по звичайних питаннях звичайного громадянина – нашого пацієнта», – зауважила Міністр.

Раїса Богатирьова висловила вдячність всім, хто стояв у витоків заснування інституту сімейної медицини в Україні, хто створював і розвивав Асоціацію лікарів загальної практики - сімейної медицини, учасникам конференції, а також ректорам, які не лише запропонували використати технічні можливості своїх вузів, але й розробили сценарій заходу, взяли на себе відповідальність і наповнили цікавим змістом усі дискусії, що проходили в рамках форуму.

За словами керівника МОЗ України, нестандартний підхід до проведення звичайного заходу привернув увагу не лише медиків. Він викликав інтерес й у багатьох народних депутатів, громадських діячів, організаторів охорони здоров’я. «Надзвичайно цікаво пройшли усі заходи конференції, усі обговорення і дискусії. Але на цьому ми не завершуємо роботу», – наголосила Раїса Богатирьова. Вона повідомила, що найближчим часом аналогічний формат планується застосувати для організації нарад, на яких надаватиметься практична допомога районним лікарям, лікарям загальної практики, які вже почали свою діяльність.

На думку Міністра, такі наради можна було б провести в Києві в аудиторіях медичних учбових закладів для того, щоб можна було не лише в режимі доповідей, але й в режимі семінарів, конкретних занять, майстер-класів. «Ми будемо чекати від вас пропозицій, листів і проектних рішень для того, щоб продовжувати такий прямий діалог, який проходив в межах цієї науково-практичної конференції», – зазначила Раїса Богатирьова.

У свою чергу ректор Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика Юрій Вороненко подякував за можливість організувати захід, під час якого на зв’язку були десятки тисяч лікарів, що мали можливість ставити запитання, долучатися до розмови. «Це без перебільшення прорив в медичній освіті, в медичній науці, який сприятиме поєднанню практичної та наукової медицини», – підкреслив він.

Прес-служба МОЗ України

28/10/2013 09:47


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC