Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Фахівці та науковці обговорили проблеми державно-приватного партнерства у галузі охорони здоров’я України (28/10/2013 09:57)

У рамках виставки «Охорона здоров’я 2013» відбулась друга науково-практична конференція «Державно-приватне партнерство у галузі охорони здоров’я. Сьогодення та перспективи».

Актуальність даної теми не викликає сумнівів, зважаючи на недофінансування з державного бюджету галузі охорони здоров’я України. Необхідність залучення інвестицій бізнес-партнерів, беручи до уваги успішний світовий досвід, свідчить про ефективність державно-приватного співробітництва в розвитку національних систем охорони здоров’я.

Під час своєї доповіді Голова C.R.E.A.M. EUROPE PPP Alliance Зоран Єлич вказав на переваги такого партнерства та запропонував план його розвитку, розроблений спеціально для медичної галузі України.

Голова Української федерації роботодавців охорони здоров’я Володимир Загородній підкреслив важливість теми конференції та закликав усіх учасників до активної дискусії. За його словами, єдиним шляхом для подолання прогалини в партнерстві бізнесу та країни є прийняття закону «Про державно-приватне партнерство». У такому випадку з’являється ще один суб'єкт, який може забезпечити публічність і відкритість функціонування національної медичної сфери.

Спеціальний гість конференції – директор з розвитку проектів найбільшої девелоперської компанії Швейцарії – HRS International Девід Мізрахі поділився з учасниками заходу останніми тенденціями та напрямами залучення інвестицій для фінансування закладів охорони здоров’я у Європі.

На конференції окремою темою була озвучена проблема фінансування медичної допомоги потерпілим у ДТП. Радник генерального директора Моторно-транспортного страхового бюро України Сергій Бурлаєнко озвучив факт серйозного недофінансування галузі охорони здоров’я з питань надання екстреної медичної допомоги потерпілим у ДТП, що призводить до високої смертності та інвалідизації (наприклад, в Україні цей показник у 10 разів вищий, ніж у Швеції). Він підкреслив, що при залученні механізмів державно-приватного партнерства цю проблему можна вирішити і, як результат, суттєво скоротити економічні та соціальні втрати суспільства.

Доповідачі конференції у своїх виступах наводили і позитивні приклади вже реалізованих в Україні проектів державно-приватного партнерства. Зокрема, керівник програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» Денис Денисенко розповів про співробітництво у боротьбі проти епідемії туберкульозу в Донецькій області. За його словами, терміни реалізації цієї програми: 2007–2011, 2012–2016 роки. Приклад паритетного фінансування – 48 млн. гривень від Благодійного Фонду Ріната Ахметова, 50 млн. грн.. від обласного бюджету. В процесі реалізації проекту медичні працівники області пройшли навчання з діагностики та лікування захворювання по міжнародній методиці, були створені комфортні та безпечні умови лікування, забезпечена швидка і точна діагностика світового рівня. Як результат, захворюваність в Донецькій області знижена на 26,5%, смертність від туберкульозу – на 40 %.

Наукове зібрання було організоване Українською федерацією роботодавців охорони здоров’я, за підтримки Міністерства охорони здоров’я та Європейської асоціації з державно-приватного партнерства C.R.E.A.M Europe PPP Alliance.

Прес-служба МОЗ України

28/10/2013 09:57


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC