Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Стратегія співпраці з кубинськими фармацевтами (30/10/2013 08:45)

Стратегія співпраці з кубинськими фармацевтами полягає в дотриманні всіх норм законності. Про це на зустрічі із Послом Республіки Куба в Україні Ернесто Санті, що відбулася вчора в МОЗ України, заявив заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Толстанов. Також він зазначив, що МОЗ України нині розвиває активний діалог із кубинською стороною у галузі медицини і високо цінує той факт, що Ернесто Санті особисто докладає значних зусиль для встановлення взаємовигідної співпраці.

Під час зустрічі обговорювалося питання запровадження в Україні програми повного догляду за діабетичною стопою із застосуванням препарату «Еберпрот-П». Як зауважив Олександр Толстанов, ця методика заслуговує на увагу, але вона вимагає ретельнішого опрацювання ряду науково-методичних та організаційних моментів та потребує додаткового вивчення в умовах обмеженого державного фінансування. «Ми підтримуємо дану програму, однак її майбутня реалізація вимагає співвіднесеності з українськими реаліями», – констатував заступник Міністра.

Учасник зустрічі, директор Центру генної інженерії та біотехнології Республіки Куба Луіс Еррера розповів, що сьогодні Куба націлена на впровадження високих біотехнологій, тому інвестує в цей напрямок суттєві кошти. Діюча програма включає повний догляд за пацієнтами з діабетичною стопою за допомогою унікального кубинського препарату «Еберпрот-П», основу якого складає рекомбінований епідермальний фермент росту. Препарат підтвердив свою ефективність при лікуванні виразки діабетичної стопи у понад 126 тисяч кубинських хворих. Програма також включає підготовку медичних працівників, їх навчання новому методу лікування.

За словами кубинського фахівця, результати досліджень на Кубі та в Аргентині довели, що запровадження програми в чотири рази скоротило державні витрати на діабетичних хворих. З огляду на те, що в Україні кожен п’ятий із хворих на діабет (а це приблизно 60 000 пацієнтів) має проблему виразки дієтичної стопи, яка призводить до ампутації кінцівок, а згодом і до смерті, впровадження такої програми матиме вагомий соціальний та економічний ефект.

«Зміна українських стандартів лікування чи лікувальних протоколів не є нашою метою. Ми пропонуємо запровадити додаткову форму лікування, відповідно до діючих стандартів, яка підвищить його ефективність, а в результаті, й економію коштів», – зазначив Луіс Еррера.

Директор Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка, професор Микола Тронько підтвердив, що препарат, який застосовується в програмі, отриманий у результаті використання сучасних біотехнологій і, по суті, є унікальним. Проте, задля його ефективності та безпечності здоров’я пацієнтів «Еберпрот-П» має пройти в Україні додаткові клінічні дослідження з залученням контрольної групи.

Підсумовуючи міжнародну зустріч, Олександр Толстанов заявив, що задля внесення цього лікарського засобу до номенклатурної групи для держзакупівель, він повинен відповідати усім законодавчим вимогам – пройти необхідні клінічні дослідження, бути включеними в лікувальні протоколи, мати всі необхідні сертифікати та ліцензії, відповідати нормам GMP.

Прес-служба МОЗ України

30/10/2013 08:45


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC