Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Держсанепідслужба Запорізької області підбила підсумки своєї діяльності за дев’ять місяців 2013 року. Епідситуація - під контролем (30/10/2013)

Сьогодні, 30 жовтня 2013 року, в актовому залі Держсанепідслужби Запорізької області на розширеному засіданні Колегії Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області розглянуто питання про підсумки діяльності санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області за дев’ять місяців 2013 року та про організацію нагляду за дотриманням вимог санітарного законодавства щодо забезпечення населення якісною та безпечною питною водою.

У засіданні колегії взяли участь: Олег Володимирович Зикін, заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, заступник головного державного санітарного лікаря Запорізької області; Анатолій Михайлович Моргун, заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, заступник головного державного санітарного лікаря Запорізької області; Микола Якович Чуприна, директор Державної установи «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України»; Анатолій Іванович Севальнєв, завідувач кафедри загальної гігієни та екології Запорізького державного медичного університету, доцент, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України; Алла Миколаївна Тонковід, голова Запорізької обласної ради профспілок медичних працівників; члени колегії; керівники структурних та відокремлених структурних підрозділів Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, керівники та фахівці ДУ "Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України".

Відкрив засідання колегії заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, заступник головного державного санітарного лікаря Запорізької області, заступник Голови колегії Олег Володимирович Зикін.

Про підсумки діяльності санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області за 9 місяців 2013 року доповіли: начальник епідеміологічного відділу Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Світлана Миколаївна Кошель – про аналіз інфекційної захворюваності та роботи зі забезпечення епідеміологічного благополуччя за 9 місяців 2013 року; начальник санітарно-гігієнічного відділу Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Інна Петрівна Коваленко - про аналіз заходів державного нагляду у сфері господарської діяльності за 9 місяців 2013 року; начальник управління адміністративних послуг Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Ольга Петрівна Гаврікова - про підсумки роботи з надання адміністративних послуг за 9 місяців 2013 року; начальник відділу соціально-гігієнічного моніторингу Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Євген Олександрович Тулушев - про підсумки роботи відділу соціально-гігієнічного моніторингу у Запорізькій області за 9 місяців 2013 року; начальник відділу документообігу та інформаційного забезпечення Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Анна Володимирівна Апостолюк – про організацію роботи відділу документообігу та контроль за роботою зі зверненнями громадян за 9 місяців 2013 року; начальник відділу управління фінансово-економічного забезпечення, заступник головного бухгалтера Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Оксана Володимирівна Шилкіна – про організацію роботи управління фінансово-економічного забезпечення за 9 місяців 2013 року; начальник відділу кадрового забезпечення, запобігання та протидії корупції Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Олена Володимирівна Русакова – про стан кадрової роботи та попередження проявів корупції в Головному управління Держсанепідслужби у Запорізькій області та його відокремлених структурних підрозділах за 9 місяців 2013 року; заступник директора ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» Володимир Миколайович Гуляш - про аналіз роботи ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» за 9 місяців 2013 року.

Про організацію нагляду за дотриманням вимог санітарного законодавства щодо забезпечення населення якісною та безпечною питною водою доповіли: головний спеціаліст санітарно-гігієнічного відділу Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Юлія Олександрівна Дудко, начальник відділу соціально-гігієнічного моніторингу Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Євген Олександрович Тулушев, начальник Запорізького міського управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Володимир Олександрович Хомутов, в.о. начальника Мелітопольського міського управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Роман Васильович Скляров.

Також на засіданні колегії виступив завідувач кафедри загальної гігієни та екології Запорізького державного медичного університету, доцент, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України Анатолій Іванович Севальнєв.

Підбив підсумки та ухвалення рішення колегії з питань порядку денного заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, заступник головного державного санітарного лікаря Запорізької області, заступник Голови колегії Олег Володимирович Зикін.F1_9mes

На розширеному засіданні Колегії Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області зазначено, що робота Держсанепідслужби Запорізької області протягом 9 місяців 2013 року була спрямована на посилення роботи зі здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду та контролю за додержанням вимог санітарного законодавства.

Структура Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області приведена відповідно до вимог чинних постанов Кабінету Міністрів України.

У Держсанепідслужбі Запорізької області організовано правову роботу, спрямовану на неухильне дотримання та запобігання невиконанню вимог законодавства та інших нормативних актів керівниками та працівниками під час виконання покладених на них завдань та функціональних обов'язків.

Впродовж 9 місяців 2013 року Держсанепідслужбою у Запорізькій області винесено 1062 постанови про накладення штрафу, 266 постанов про застосування адміністративно-запобіжних заходів, проведено три розширені колегії Держсанепідслужби у Запорізькій області, на яких розглянуто шість питань та введено в дію шість рішень розширеної колегії.

За 9 місяців 2013 року на території Запорізької області встановлено, що рівень інфекційної захворюваності протягом поточного року складає 15454,6 на 100 тис. населення. Всього зареєстровано більше 276,7 тис. випадків, із них майже 90 % - ГРВІ та грип.

Приріст суми інфекційних захворювань (без грипу та ГРВІ) по відношенню до аналогічного періоду минулого року складає близько 29 %, що перевищує середній багаторічний рівень. Мають місце тенденції до вираженого росту вітряної віспи у 111 %, краснухи у 120 %, дизентерії Зоне у 225 %. Рівень захворюваності на ГКІ аналізується приростом на 14 %, ротавірусними гастроентероколітами – на 49 %. Проблемою є розповсюдження гострих кишкових інфекцій вірусної етіології, в тому числі, норовірусної.

У процесі роботи спостерігається низький рівень виявлення ентеробіозу, майже на 39 %.

Захворюваність туберкульозом легенів, у порівнянні з минулим роком, стабільна, але частота форм туберкульозу легенів с виділенням мікобактерій має тенденцію до помітного росту – з темпом приросту у 10 %.

В організованих колективах розслідувано 78 % осередків інфекційних захворювань, питома вага осередків гострих кишкових інфекцій складає близько 57 %, при цьому лабораторним контролем охоплено 85 % розслідуваних осередків. При розслідуванні осередків паразитарних захворювань питома вага лабораторних досліджень становить 33 % у 60 % розслідуваних випадках. Питома вага розслідуваних випадків повітряно-крапельних інфекцій складає 43 %.

Одним з основних напрямків діяльності фахівців Держсанепідслужби Запорізької області в 2013 році був контроль за організацією літнього оздоровлення дітей, виконанням Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».

Підбито підсумки оздоровчого сезону 2013 року. В цілому, оздоровча компанія проведена на достатньому рівні, забезпечені умови для безпечного відпочинку та ефективного оздоровлення дітей. Випадків і спалахів кишкових інфекцій та харчових отруєнь не зареєстровано.

За 9 місяців 2013 року територіальними органами Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області проведено 363 планових заходів державного нагляду (контролю) суб'єктів господарської діяльності високого ступеня ризику та 4395 позапланових перевірок. При проведенні планових перевірок виявлено порушень санітарного законодавства на 78,5% об'єктів, при проведенні позапланових перевірок - на 13,7% об'єктів.

За 9 місяців 2013 року складено 100 санітарно-гігієнічних характеристик умов праці. На промислових та сільськогосподарських підприємствах області зареєстровано 80 випадків професійних захворювань.

У структурі неінфекційної захворюваності переважають захворювання системи кровообігу - 38%, органів дихання - 19 %, хвороби ендокринної, сечовивідної системи та органів травлення - по 5 %. Динаміка показників цих нозологій має тенденцію до зростання.

Перераховані нозологічні одиниці є індикатором впливу навколишнього середовища на здоров'я населення.

За 9 місяців 2013 року Управлінням адміністративних послуг Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області підготовлено та видано 2860 документів дозвільного характеру: 457 висновків держсанепідекспертизи про відповідність об'єктів вимогам санітарних норм і правил; 441 висновок держсанепідекспертизи на імпортні товари; 1012 висновків на нормативно-технічну документацію на виробництво вітчизняної продукції; 159 висновків на виробництво вітчизняної продукції, 709 на об'єкти поводження з відходами, 82 експлуатаційних дозволи, видано 78 санітарних паспортів на устаткування та джерела іонізуючого випромінювання.

Спільно з фахівцями обласного дозвільного центру розроблено Методичні вказівки для ведення реєстру документів дозвільного характеру.

Взято участь у двох семінарах з питань поводження з відходами, що відбулися у Запорізькій торгово-промисловій палаті.

Заступник директора ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» Володимир Миколайович Гуляш, доповідаючи про аналіз роботи ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» за 9 місяців 2013 року, зазначив, що за цей період проведено значну роботу:

- отримано свідоцтво про атестацію ДУ «ЗОЛЦ ДСЕСУ», як базової організації метрологічної служби МОЗ України;

- отримано свідоцтво на право проведення досліджень для атестації робочих місць за умовами праці та атестації відомчих лабораторій підприємств і організацій;

- отримано Ліцензію з ведення господарської діяльності з медичної практики;

- отримано Ліцензію на право використання прекурсорів.

Обсяг виконаних санітарно-гігієнічних досліджень та вимірів фізичних факторів складає 92470 досліджень при запланованому 73942 по бюджету та спецрахунку 92263 дослідження на загальну суму 2959281,14 грн.

Для потреб соціально-гігієнічного моніторингу виконано 43631 дослідження при плані 41322.

Для потреб державного санітарно-епідеміологічного нагляду обласним лабораторним центром виконано 30303 дослідження при плані 23784.

За звітний період мікробіологічними лабораторіями Запорізькогообласного лабораторного центру Держсанепідслужби України виконано 533 тисячі бактеріологічних та паразитологічних досліджень. Доставлено 392 проби сироватки крові для дослідження популяційного імунітету до дифтерії та правцю.

Діагностичні дослідження вірусологічної лабораторії збільшилися майже у два рази, в першу чергу за рахунок досліджень, виконаних з метою діагностики грипу, ГРВІ та групи ентеровірусних інфекцій.

У поточному році активізувалась і циркуляція ротавірусів. На наявність ротавірусної інфекції в цілому по області проведено 7593 діагностичних досліджень, в 29% отримано позитивний результат.

Збільшилася питома вага виконаних заключних дезінфекцій у вогнищах м. Запоріжжя з 1% до 76,2% .

За 9 місяців поточного року в Запорізькій області зареєстровано 18717 випадків інфекційних захворювань, що підлягали реєстрації (без грипу та ГРВІ).

Відділеннями організації епідеміологічних досліджень організована та проведена робота з епідрозслідування випадків інфекційних захворювань у 14373 вогнищах інфекційних хвороб, в т.ч. 13250 квартирних вогнищах, 1123 – на об’єктах.

Протягом звітного періоду працівники Запорізького обласного лабораторного центру брали участь у 229 планових перевірках об’єктів господарювання сумісних із територіальними підрозділами Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області. За результатами перевірок, 89 матеріалів передано до територіальних управлінь для вжиття заходів адміністративного впливу.

F2_9mesЗ даного питання на засіданні Колегії прийнято проект рішення, який надіслано у відокремлені структурні підрозділи Держсанепідслужби Запорізької області для обговорення у 10-денний строк та прийняття остаточного рішення.

На розширеному засіданні Колегії у своєму виступі завідувач кафедри загальної гігієни та екології Запорізького державного медичного університету, доцент, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України Анатолій Іванович Севальнєв, який з 1990-го по вересень 2013 року очолював санепідслужбу Запорізької області, позитивно оцінив результати діяльності Державної санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області за дев’ять місяців 2013 року, яка успішно справилася зі своїми завданнями. За цей період на території Запорізької області не виникало значних ускладнень епідситуації, як це відбувалося в інших регіонах України.

– Держсанепідслужбі Запорізької області вдалося втримати епідситуацію під своїм контролем без якихось значних ускладнень, - підкреслив Анатолій Іванович Севальнєв. – І це є значним досягненням в нинішніх умовах реформування санепідслужби.

Сектор доступу до публічної інформації та зв’язків з громадськістю Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області

30/10/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC