Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Механізм оплати праці медичних працівників враховуватиме як обсяг виконаної роботи, так і якість (01/11/2013 09:44)

Президент України, Уряд та Міністерство охорони здоров'я України приділяють велику увагу питанню гідної оплати праці медичних працівників та підвищення їхнього соціального статусу. Про це на зустрічі з регіональними журналістами в Міністерстві охорони здоров'я Україна заявила Міністр Раїса Василівна Богатирьова. У Державному бюджеті на 2013 рік, наголосила Міністр, передбачено 250 млн. грн. на виплату надбавок медичним працівникам первинної ланки надання медичної допомоги у пілотних регіонах.

Приміром, у Києві на ці надбавки передбачено 57,3 млн. грн. Протягом семи місяців 2013 року вони нараховувалися 910 лікарям первинної ланки, середня сума підвищення заробітної плати яких склала близько 1040 гривень. У порівнянні з січнем 2012 року, заробітна плата столичних лікарів, котрі працюють на «первинці», в 2013 році зросла на 33,6 відсотків, у працівників середнього медичного персоналу вона збільшилася на 38,4 відсотки. В середньому по Україні розмір заробітної плати лікарів сімейної медицини та загальної практики становить 6,5-7 тисяч гривень.

За словами Міністра, в пілотних регіонах відпрацьовано новий механізм оплати праці медиків, який враховує не тільки обсяг виконаної роботи, але і її якість. «Ми розпочали реформу з первинного рівня медицини, оскільки перший контакт пацієнта з охороною здоров'я починається саме з «первинки», – саме сюди людина приходить за діагнозом, за порадою, просто виміряти тиск, – зазначила Раїса Богатирьова. – І саме на первинному рівні медичної допомоги у пілотних регіонах ми опрацювали новий механізм – платимо не тільки за обсяг, але і за якість роботи».

Нині перед Міністерством, за словами його керівника, постало нове завдання – відпрацювати об'єктивні критерії, за якими визначатиметься якість роботи сімейного лікаря. Будуть враховуватися всі об'єктивні індикатори – стан здоров'я людей на дільниці, кількість людей, які звернулися за допомогою, пацієнтів, що її отримали, а також кількість тих, хто викликав невідкладну медичну допомогу, через те, що сімейний лікар їх вчасно не відвідав.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо випадків, коли людина незадоволена якістю медичного обслуговування, Раїса Богатирьова зауважила, що пацієнт може поміняти сімейного лікаря, якщо той його не влаштовує. «У цьому суть реформи – людина вільна у виборі лікаря, якому довіряє своє здоров’я та здоров’я своєї родини», – підкреслила Міністр.

Довідка:

У 2013 році відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2012 р. № 209 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров'я, що є учасниками пілотного проекту з реформування системи охорони здоров'я» продовжено виплату медичним працівникам, що надають первинну медичну допомогу у пілотних регіонах, надбавок за обсяг та якість виконаної роботи.

На це у Державному бюджеті України на 2013 рік було передбачено обсяг цільових коштів у сумі 250,0 млн. грн. З метою удосконалення та спрощення порядку встановлення цієї надбавки МОЗ України розроблено постанову Кабінету Міністрів України від 20 травня 2013 р. № 395 «Деякі питання оплати праці медичних працівників, що надають первинну медичну допомогу та є учасниками пілотного проекту з реформування системи охорони здоров'я».

Зазначеною постановою також затверджено Порядок формування фонду оплати праці медичних працівників, що надають первинну медичну допомогу та є учасниками пілотного проекту з реформування системи охорони здоров'я, яким передбачено формування гарантованого фонду оплати праці медичних працівників, що включає в себе видатки на виплату надбавок за обсяг та якість виконаної роботи.

Наказом МОЗ України від 01 червня 2013 р. № 462 внесені відповідні зміни до Методичних рекомендацій щодо встановлення надбавок за обсяг та якість виконаної роботи працівникам закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу та є учасниками пілотного проекту з реформування системи охорони здоров'я, затверджених наказом МОЗ України від 26 квітня 2012 р. № 313.

Міністерство охорони здоров'я України регулярно перевіряє ефективність використання бюджетних коштів у пілотних регіонах, спираючись на аналіз результативних показників бюджетної програми «Первинна медична допомога».

Прес-служба МОЗ України

01/11/2013 09:44


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC