Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

МОЗ України визначило переможців тендеру на закупівлю карет швидкої допомоги (05/11/2013 09:58)

Україна отримає 1412 «швидких» європейської якості з обладнанням від провідних світових виробників. На цьому було наголошено на брифінгу в МОЗ України.

В результаті торгів вперше за роки Незалежності одночасно буде придбано 1412 одиниць соціально необхідної техніки. Зокрема, це 143 автомобілі типу С (реанімобіль), 1 063 машини екстреної медичної допомоги типу В (в яких можна здійснювати інтенсивну терапію) та 206 одиниць автомобілів типу А (лінійна терапія, тобто доставка до лікувального закладу хворого, який не потребує інтенсивної медичної допомоги в дорозі). Серед закуплених карет – якісні автомобілі швидкої медичної допомоги на базі автобусу ГАЗ 32213 та на базі Peugeot Boxer.

Загалом на торги було подано 17 пропозицій від восьми виробників. За першим лотом переможцем стало іноземне підприємство «АІС-Столиця». За лотом №3 – ТОВ «Ілатанмед». За лотами з четвертого по десятий перемогло ПАТ «Науково-виробниче об’єднання «Практика». За лотом №2 через відсутність достатньої кількості учасників торги не відбулися і переоголошені на 5 грудня. За пропозиціями переможців МОЗ України має можливість закупити автомобілі майже на 6,5 млн. грн. дешевше. На цю суму планується додатково купити автомобілі швидкої допомоги.

«Конкурентне середовище, що склалося в ході торгів, дозволяє нам закупити автомобілі не лише за нижчими цінами. Воно відкриває нам можливість придбати карети швидкої медичної допомоги, які відповідають не лише державним стандартам України, але і європейським стандартам. Обладнання, яке буде встановлено у цих автомобілях, - італійських, німецьких, японських та американських виробників», - констатувала начальник Управління моніторингу державних цільових програм та державних закупівель МОЗ України Галина Довганчин.

За словами директора Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ України Миколи Хобзея, 1412 «швидких», що закуповуються, - це майже 60 відсотків усієї потреби країни в автомобілях екстреної медичної допомоги. Він нагадав, що встановлений норматив прибуття бригад швидкої медичної допомоги - 10 хвилин у містах і 20 хвилин у населених пунктах поза межами міста. Цей «золотий стандарт» дасть можливість вчасно надати допомогу, але для цього необхідно всю медичну частину забезпечити автомобілями на всі 100 відсотків.

Микола Хобзей також зазначив, що вимоги до автомобілів та їх обладнання несли конструктивні зміни у відповідності з побажаннями медпрацівників, які будуть їх експлуатувати. Було змінено сам концепт – якщо раніше первинним було базове шасі, то зараз переважну увагу було приділено медичному салону: був врахований досвід минулих років, відгуки працівників екстреної медичної допомоги, міжнародний досвід. Не менш важливим фактором стала зручність автомобіля для ефективної роботи бригади, високоефективність та надійність встановленого обладнання.

«Ми багато говоримо про економічні негаразди, але те, що держава у таких умовах виділила таку суму для забезпечення санітарним автотранспортом – це унікальна подія за усі 22 роки незалежності», - резюмував Микола Хобзей.

Поставка перших швидких, закуплених МОЗ України на останньому тендері, планується вже у грудні. Про це повідомила під час брифінгу про оголошення переможців конкурсних торгів щодо державних закупівель автомобілів екстреної медичної допомоги директор приватного акціонерного товариства «НВО «Практика» Юлія Борисова, представник однієї із компаній, яка виграла тендер.

«Таку значну кількість автомобілів, що потребує служба екстреної медичної допомоги України, неможливо поставити однією партією, жоден виробник у світі не має потужностей, які б дозволили йому це зробити. Тому перші автомобілі надійдуть на початку грудня, а остаточні поставки ми плануємо здійснити наприкінці березня 2014 року», - сказала Юлія Борисова.

За її словами, всі автомобілі швидкої допомоги, які постачатимуться ПрАТ «НВО «Практика», а це автомобілі типу В та С, відповідатимуть не лише Національному стандарту, а й відповідним європейським нормам. Ці швидкі також будуть оснащені сертифікованим обладнанням, яке зареєстроване в Україні як засоби медичного призначення. Воно вироблене в Італії, Німеччині, Іспанії, Англії, США, Японії.

«Пропоную усім охочим згодом завітати до нас на виробництво та переконатися на власні очі, які автомобілі та з яким обладнанням курсуватимуть нашими дорогами, рятуючи життя громадян», - підсумувала Юлія Борисова.

Довідка:

В Україні бригадами швидкої медичної допомоги за викликами громадян щорічно виконується понад 12,5 млн. виїздів. Окрім цього, понад 2 млн. осіб отримують екстрену медичну допомогу в закладах охорони здоров'я.

Із загальної кількості автомобілів (3789 од.), що знаходяться на балансі закладів охорони здоров'я, 1297 автомобілів експлуатуються менше 5 років, 1550 автомобілів експлуатуються до 10 років, 942 автомобілів експлуатуються понад 10 років. Разом з тим наявні автомобілі не забезпечені необхідним обладнанням для надання екстреної медичної допомоги.

Також є потреба в оновленні (придбанні) автомобілів для екстреної (швидкої) медичної допомоги типу А у кількості 211 одиниць, типу В у кількості 2 758 од. та типу С - 397 одиниць.

Уряд України, на виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, виділив 922 млн. грн. для закупівлі автомобілів для екстреної медичної допомоги відповідно до Національної програми «29.10.5 Автомобілі спеціальної призначеності» (Автомобілі швидкої медичної допомоги та їх устаткування).

Централізована закупівля за державні кошти відбувається в межах виконання бюджетної програми КПКВК 2301380 «Розвиток служби екстреної медичної допомоги (придбання медичного автотранспорту) для закладів охорони здоров`я.

У тендері, одному з найбільших у Європі, взяли участь компанії «Автоспецпром», «Ілатанмед», «СітіТранспортГруп», «ГлобалАвтоГруп», НВО «Практика», «АІС Столиця» (всі – Україна), «АМЗ КУТНО» (Польща), Profile Vehicles (Фінляндія).

Процедура конкурсних торгів проходила в умовах цілковитої відкритості та прозорості. Міністерство охорони здоров'я України запросило до участі в заході представників засобів масової інформації, народних депутатів України та представників громадських організацій. Також на офіційному веб-сайті МОЗ України здійснювалась пряма трансляція розкриття тендерних пропозицій.

Прес-служба МОЗ України

05/11/2013 09:58


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC