Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Від якості карет швидкої допомоги залежать тисячі людських життів (05/11/2013 10:05)

Від якості карет швидкої допомоги залежать тисячі людських життів. Про це головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Хірургія серця і магістральних судин», директор Київського міського центру серця Борис Тодуров заявив під час брифінгу, який відбувся в Міністерстві охорони здоров'я України.

«Щорічно в Україні трапляється 50 тисяч випадків інфаркту міокарда і десять тисяч випадків інсульту, – розповів Борис Тодуров. – Від того, як швидко нададуть допомогу цим людям, залежить – помруть вони чи житимуть, стануть інвалідами чи продовжуватимуть вести повноцінне життя».

Головний кардіохірург МОЗ України зазначив, що серцева недостатність розвивається на тлі інфаркту міокарда, котрий вчасно не полікували стентуванням чи тромболізисом. Період, коли можна позбутись інфаркту, становить дві години від початку нападу, це так зване терапевтичне вікно. «Якщо протягом цих двох годин швидка допомога, обладнана відповідною апаратурою, привезе пацієнта у спеціалізований стаціонар, де йому встановлять стент чи проведуть тромболізис, а ще краще проведуть тромболізис в кареті швидкої допомоги, інфаркт не розвиватиметься і людина залишиться здоровою, – наголосив Борис Тодуров. – Якщо ж інфаркт розвивається, то 16% пацієнтів помирають відразу, а решта – стають інвалідами і в перспективі потрапляють на лист очікування щодо пересадки серця. У таких пацієнтів розвивається серцева недостатність, часто така патологія несумісна з життям».

Директор Київського міського центру серця наголосив, що від того, наскільки оснащеними будуть реанімобілі, наскільки м’яко вони їздитимуть, наскільки вони будуть обладнанні відповідною медтехнікою, залежать тисячі життів. «Від багатьох дрібниць в машині залежить як довезуть пацієнта до лікарні – виживе він чи ні, – заявив Борис Тодуров. – На мій погляд, на якості автомобілів економити не можна. Я сам відпрацював достатньо на швидкій і знаю, наскільки важливо, щоб машина була тепла, комфортна, обладнана, щоб там було зручно працювати персоналу. Ми не настільки багаті, аби купувати дешеві швидкі».

Довідка:

Тромболізис – визнана у світі методика розчинення тромбу, що сприяє відновленню у хворого нормального кровотоку при інсульті і до 27% підвищує шанси хворого вижити й уникнути інвалідності. Методика тромболізису (внутрішньовенне введення препаратів, що розчиняють тромби) – ефективний спосіб лікування інсульту, який дає найбільш швидке і повне відновлення порушених неврологічних функцій. Терапевтичне «вікно», протягом якого можна вдатися до тромболізису, становить лише три години від початку захворювання.

Стент – спеціальна, виготовлена у формі циліндричного каркасу, пружна металева або пластикова конструкція, яка вставляється в просвіт порожнистих органів і забезпечує розширення ділянки, звуженої патологічним процесом. Стент забезпечує прохідність фізіологічних рідин, розширюючи просвіт порожнистого органу (артерії, стравоходу, кишечника, жовчовивідних шляхів і сечоводу).

Прес-служба МОЗ України

05/11/2013 10:05


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC