Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Пацієнт, якому пересадили серце, відсвяткував свій десятий ювілей з новим серцем (05/11/2013 10:23)

З нагоди святкування десятої річниці від дня першої успішної пересадки серця в Україні, 4 листопада 2013 року в МОЗ України відбувся брифінг, у якому взяли участь заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Хірургія серця і магістральних судин» МОЗ України, директор Київського міського центру серця Борис Тодуров та Едуард Соколов – пацієнт, який десять років живе з пересадженим серцем.

У ході зустрічі обговорювались питання реформування законодавчої бази та формування національної системи трансплантації в нашій державі. Адже Україну називають колискою клінічної трансплантології, бо саме в нашій країні у 1933 році у Харкові Юрій Вороний вперше в світі виконав органну трансплантацію – пересадив нирку від донора-трупа.

Нині в країні триває громадське обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині».

Нагадаємо, що з метою внесення змін до Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині» й формування концепції розвитку трансплантаційної служби України Міністерством було ініційоване проведення круглих столів з питань розвитку та реформування трансплантаційної служби України. Такі заходи, з залученням представників громадських, релігійних організацій та засобів масової інформації, пройшли у всіх регіонах держави. Міністерство охорони здоров'я України усвідомлює, що українському суспільству важливо, аби діяльність трансплантологічної галузі була максимально прозорою і відкритою.

Олександр Толстанов, зазначив, що галузь трансплантології повинна працювати як злагоджений механізм. У зв’язку з цим у кожному регіоні України було проведено опитування населення та трансльовано ряд телевізійних програм, присвячених обговоренню цього питання. Наразі в Україні виконується лише 70-80 трансплантацій нирки на рік, 12-15 трансплантацій печінки, а пересадка серця за 20 років була виконана лише восьми пацієнтам. Водночас потреба в трансплантації органів громадянам України на сьогодні становить 2 000 пересадок нирки на рік, 1 500 пересадок печінки та близько 1000 пацієнтів щороку потребують трансплантації серця.

«Наразі в Україні існує лише вісім трансплантаційних центрів, але, на жаль, ми не можемо сказати, що рівень розвитку цієї галузі медицини є максимально задовільним. Основна проблема полягає не у відсутності кадрів, навпаки, рівень кваліфікаційної допомоги вітчизняних лікарів, за оцінками світових фахівців, дозволяє проводити усі маніпуляції, необхідні для розвитку трансплантології на високому рівні. Однак, щоб мати юридичне та правове забезпечення, потрібно внести зміни до Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людини», – наголосив Олександр Толстанов.

Борис Тодуров, згадуючи події десятирічної давності, відзначив, що протриматись десять років після такої тяжкої хвороби є великим досягненням. «Не можна зробити штучну заміну серця чи посадити людину на діаліз. Зазвичай після такої операції за 6-10 місяців пацієнти помирають. Однак, завдяки злагодженій роботі Інституту хірургії та трансплантології, усім лаборантам і медичним працівникам, десять років тому була зроблена операція Едуарду Соколову, якому пересадили серце 26-річного чоловіка. За європейськими показниками, у середньому після такої операції люди живуть 10-12 років, рекордсмени – 20, й Едуард серед них», – наголосив головний кардіохірург України.

Едуард Соколов, пацієнт, який десять років тому переніс операцію по пересадці серця, висловив глибоку вдячність Київському міському центру серця і особисто Борису Тодурову, якому довірився, і тому сьогодні святкує свій перший ювілей з новим серцем.

Прес-служба МОЗ України

05/11/2013 10:23


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC