Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Уряд виділив майже два мільярди гривень на підтримку сільської медицини (05/11/2013)

Уряд виділив майже два мільярди гривень на підтримку сільської медицини. Про це в ефірі каналу БТБ заявив начальник управління реформ Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України Костянтин Надутий.

«Останнє фінансування амбулаторій сільської медицини з державного бюджету відбулось ще у 2012 році, коли було виділено 327 мільйонів гривень на первинну допомогу для пілотних регіонів, значна частина з яких потрапила і в сільські заклади», – сказав Костянтин Надутий. За його словами, у 2007 році була прийнята програма розвитку села, але фінансування на її реалізацію не виділялось.

Наразі Уряд прийняв рішення посилити підтримку сільської медицини і схвалив зміни до державної цільової програми розвитку села до 2015 року. За словами урядовця, очікується, що протягом наступних двох років на розвиток амбулаторій сільської медицини з держбюджету буде виділено 1 млрд.800 млн. грн.

«Планується, що ці кошти підуть на будівництво та оснащення нових амбулаторій, яких зараз дуже бракує у селах. Також необхідно створювати комфортні умови для проживання лікарів, таким чином залучаючи медперсонал до роботи у сільській місцевості», – зазначив Костянтин Надутий.

МОЗ України планує збільшити кількість амбулаторій у сільській місцевості на 30%. Про це повідомив у програмі «Профільний інтерес», яка виходить в ефір на каналі БТБ, начальник управління реформ департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України Костянтин Надутий.

«Слід розуміти, що мережа медичних закладів у сільській місцевості, яка перейшла нам у спадок від попередньої системи, складається з фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАП) та амбулаторій. Значна частина населення отримує фельдшерську допомогу у ФАПах і роками не бачить лікаря, – розповів Костянтин Надутий. – Це призводить до того, що профілактика специфічних неінфекційних захворювань, яка потребує індивідуального підходу і певних медикаментозних заходів, не проводиться. Фельдшер не в стані її організувати». З огляду на це, нині перед МОЗ України постало завдання вирівняти фізичну доступність первинної допомоги для сільського населення шляхом розвитку мережі амбулаторій, пояснив урядовець.

За словами Костянтина Надутого, планується збільшити кількість амбулаторій в сільській місцевості на 30%. «Це пов’язано з тим, що існують дуже великі нерівномірності щодо забезпечення медичними закладами первинної медико-санітарної допомоги у різних регіонах країни», – пояснив він.

Також начальник управління реформ департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України зазначив, що на даний момент перед медичним відомством стоїть зобов’язання організувати надання лікарської допомоги у сільській місцевості в межах 8-10 км до медичного закладу. «Слід пам’ятати, що у наших селах переважає населення похилого віку, тому мало відкрити амбулаторію – необхідно забезпечити лікарів автомобілями. Первинна допомога у селі має бути доступна прямо до порогу помешкання», – зауважив Костянтин Надутий.

Прес-служба МОЗ України

05/11/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC