Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Оперативна інформація про ситуацію у регіонах України (08/11/2013)

Щодо ситуації з грипу та ГРВІ

За 44-й тиждень 2013 року (з 28.10.2013 по 03.11.2013) у 10 контрольних містах, які розташовані в різних регіонах та відображають епідемічну ситуацію в цілому по країні показники захворюваності на грип та ГРВІ були нижчими за епідемічні пороги (від - 38,2 % у м. Києві до - 85,8 % у м. Харкові).

Всього за вказаний період у контрольних містах було зареєстровано 37 605 осіб, хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції, з них госпіталізовано 624 особи (1,6 % - від захворілих), серед госпіталізованих 88,1 % складають діти віком до 17 років, що на 13,6 % менше ніж за 43-й тиждень (з 21.10.2013 по 27.10.2013).

Серед дитячого населення було зареєстровано 24 570 випадків захворювань на гострі респіраторні вірусні інфекції - 65,3 % від числа захворілих, що на 15,2 % менше ніж за 43-й тиждень.

За 44-й тиждень у контрольних містах летальних випадків серед хворих на грип та ГРВІ не зареєстровано, як і за 43-й тиждень.

Усього за 44 тиждень у країні на грип та ГРВІ захворіло 155 545 осіб, із них 104 100 (66,9 %) - діти віком до 17 років.

Показники захворюваності на грип та ГРВІ не перевищують епідемічні пороги в жодному регіоні України.

Загальна кількість вакцинованих проти грипу з початку цього епідсезону – 69 721 особа. За звітний тиждень проти грипу було щеплено 23 297 осіб, що на 8,2 % менше, ніж за 43-й тиждень.

У цілому, епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ у країні відповідає середньорічному рівню для відповідної пори року.

Про спалах кору у c. Цепцевичі Сарненського району Рівненської області

За оперативними даними з початку року у Сарненському районі станом на 08.11.2013 року було зареєстровано 582 випадки захворювань на кір.

Серед усіх захворілих - 582 випадки серед дітей, серед яких 56 вихованці загальноосвітньої школи у с. Цепцевичі.

З початку року на стаціонарному лікуванні з цього захворювання знаходилось 153 особи, в т.ч. 118 дітей.

Станом на 08.11.2013 на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні Сарненської ЦРЛ з попереднім діагнозом «Кір» знаходиться 10 осіб, у т.ч. 6 дітей.

Вірусологічною лабораторією ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» було досліджено матеріал від 6 осіб та виявлено антитіла класу Ig M до вірусу кору.

Працівниками Держсанепідслужби області у вогнищі захворювання здійснюються необхідні протиепідемічні заходи.

З метою запобігання поширення захворювань на кір та встановлення причин зростання захворюваності кором Головним управлінням Держсанепідслужби у Рівненській області створено групу оперативного реагування. За результатами роботи групи спільно з працівниками структурного підрозділу з питань охорони здоров’я Рівненської ОДА було надано організаційно-методичну допомогу працівникам Сарненської ЦРЛ, Центру первинної медико-профілактичної допомоги, Сарненському міжрайонному управлінню Держсанепідслужби. В районі розроблено та на черговому засіданні Сарненської райдержадміністрації затверджено план заходів щодо запобігання поширенню кору серед населення району.

Про спалах гострої кишкової інфекції у м. Львові

25.10.2013 року у м. Львові мав місце спалах гострої кишкової інфекції, внаслідок якого постраждало 33 особи, у т.ч. 4 дитини.

Усіх захворілих з попереднім діагнозом «Хорчова токсикоінфекція» було госпіталізовано до лікувальних закладів Львівської, Волинської та Хмельницької областей.

Станом на 08.11.2013 на стаціонарному лікуванні перебуває 14 осіб, решта, в т. ч. діти, у задовільному стані виписані зі стаціонару.

Встановлено, що всі захворілі споживали курей-гриль, придбаних в супермаркеті міста.

З метою розслідування причин виникнення спалаху, Головним управлінням Держсанепідслужби у Львівській області проведено санітарно-епідеміологічне обстеження супермаркету, для лабораторних досліджень відібрано зразки харчових продуктів, з об’єктів довкілля взято гігієнічні змиви на патогенну та умовно-патогенну мікрофлору, проведено бактеріологічні обстеження контактних осіб. За попередніми результатами бактеріологічних досліджень у більшості хворих, пробах харчових продуктів, гігієнічних змивах було виділено збудника захворювання - Salmonella enteritidis.

За результатами перевірки супермаркету та постачальника продукції за встановлені порушення вимог санітарного законодавства посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності та вжито наступні заходи реагування: начальником ГУ ДСЕС у Львівській області скеровано адміністративний позов до Львівського окружного адміністративного суду та до Шевченківського районного суду; підготовлено припис щодо усунення встановлених порушень під час проведення перевірки постачальника продукції.

Матеріали про спалах було надіслано до Львівської обласної прокуратури, управління Служби безпеки України у Львівської області, Головного управління з питань Надзвичайних ситуацій Львівської ОДА, Головного управління МНС України у Львівській області.

За фактом встановлених порушень законодавства Львівською обласною прокуратурою було відкрито кримінальне впровадження.

Про спалах гострої кишкової інфекції у м. Чернівці

У м. Чернівці в період з 27.10 по 29.10 2013 року мав місце спалах гострої кишкової інфекції, внаслідок якого постраждало 9 осіб.

Станом на 08.11.2013 усіх хворих у задовільному стані виписано з стаціонару.

За результатами розслідування спалаху, проведеного Головним управлінням Держсанепідслужби у Чернівецькій області, встановлено що всі постраждалі споживали курей-гриль, придбаних у кафетерії продовольчого магазину, власником якого є приватний підприємець.

За результатами санітарно-епідеміологічне обстеження закладу для лабораторних досліджень взято зразки харчових продуктів, з об’єктів довкілля - гігієнічні змиви на патогенну та умовно-патогенну мікрофлору. Проведено бактеріологічні обстеження контактних осіб.

За результатами бактеріологічних досліджень у 4 хворих та у пробах харчових продуктів виділено збудника захворювання - Salmonella typhimurium. Матеріали спалаху надіслано до Чернівецької обласної прокуратури.

Начальником Головного управління Держсанепідслужби у Чернівецькій області до Чернівецького окружного адміністративного суду надіслано адміністративний позов до власника кафетерію про застосування заходів реагування.

Про спалах гострої кишкової інфекції у Донецькій області

З 30.10.2013 по 01.11.2013 року у м. Макіївка Донецької області мав місце спалах гострої кишкової інфекції, внаслідок якого постраждало 9 осіб, у т.ч. 1 дитина.

Усіх захворілих з попереднім діагнозом «Гострий гастроентероколіт середнього ступеню важкості» було госпіталізовано до лікувальних закладів міста.

Станом на 08.11.2013 усі хворі перебувають на стаціонарному лікуванні, медична допомога надається в необхідному обсязі.

За попередніми результатами розслідування причин виникнення спалаху та результатами лабораторних досліджень, проведених ГУ Держсанепідслужби у Донецькій області та ДУ «Донецький лабораторний центр» Держсанепідслужби України встановлено, що всі захворіли були присутні на святкуванні дня народження в домашніх умовах, під час якого вживалася їжа, приготовлена з недотримання правил особистої гігієни та з порушення технології її приготування.

За попередніми результатами лабораторних досліджень у 9-ти хворих, у т.ч. 1 дитини, у гігієнічних змивах та пробах харчових продуктів виділено збудника захворювання - Salmonella enteritidis, групи D.

Протиепідемічні заходи тривають.

Про спалах захворювання на вірусний гепатит А у Волинській області.

В період з 11.10.2013 по 18.10.2013 серед вихованців загальноосвітньої школи-інтернат, смт. Сенкевичівка, Горохівського району було зареєстровано 7 випадків захворювання на вірусний гепатит А.

Усіх захворілих з легкою формою перебігу захворювання було госпіталізовано до інфекційного відділення Горохівської ЦРЛ, де станом на 08.11.2013 залишилася одна дитина, решта у задовільному стані - виписано з стаціонару.

Діагноз вірусного гепатиту А підтверджено лабораторно.

Про захворювання на вірусний гепатит А у Житомирській області

У період з 02.10.2013 по 29.10.2013 року серед мешканців сіл Ходаки, Купеч, Грозіно Коростенського району Житомирської області було зареєстровано 27 випадків захворювання на вірусний гепатит А, в т.ч. 15 - серед дітей віком до 15 років.

Станом на 08.11.2013 року в інфекційному відділенні Коростенської ЦРЛ перебуває 17 осіб, у т. ч. 11 дітей, решту - у задовільному стані виписано з стаціонару.

У 14 захворілих діагноз вірусного гепатиту А підтверджено лабораторно.

Додатково проведено лабораторне обстеження контактних осіб та відібрано проби питної для лабораторних досліджень.

Ситуація перебуває на контролі Держсанепідслужби України.

Черненко Л.М.,

заступник голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України, заступник головного Державного санітарного лікаря України

08/11/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC