Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Раїса Богатирьова: «МОЗ України дбає про відповідність рівня медсестринської освіти в Україні європейським стандартам» (11/11/2013)

Медсестринство у будь-якій країні світу, в тому числі і в Україні, є найчисельнішим загоном медичної спільноти, зазначила Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова під час відкритої онлайн-лекції «Проблемні питання розвитку медсестринства в Україні», яка в понеділок відбулася у Черкаському медичному коледжі.

На сьогодні у галузі охорони здоров’я, повідомила Міністр, працює понад 592 тисячі спеціалістів з медичною освітою, понад 403 тисячі з яких – молодші спеціалісти з медичною освітою, бакалаври та магістри сестринської справи. Майже 73 відсотки молодших спеціалістів з медичною освітою – це медичні сестри. «Цілком зрозуміло, що саме від медичних сестер, фельдшерів, акушерів значною мірою залежить якість надання медичної допомоги громадянам», - резюмувала керівник МОЗ України.

«Медична сестра, акушерка, фельдшер – це ті фахівці, які супроводжують людину протягом усього її життя: від народження – до останнього подиху. Будь-які реформи, що проводяться у вітчизняній галузі охорони здоров’я, неможливі без участі медичних сестер, фельдшерів, акушерок, усього середнього медичного персоналу», - наголосила Раїса Богатирьова. Тому, на її думку, вдосконалення медичної освіти в Україні неможливе без певних кроків і у реформуванні ступеневої медсестринської освіти, надання можливості фельдшерам, медичним сестрам, акушеркам, іншим молодшим спеціалістам з медичною освітою удосконалювати свої знання за відповідною ступеневою освітою.

У 1860 році Флоренс Найтінгейл відкрила у Лондоні першу у світі школу для підготовки сестер милосердя, і тим самим започаткувала системну підготовку медичних сестер у відокремлених навчальних закладах, нагадала Раїса Богатирьова. Цей принцип, зауважила вона, і нині є визначальним для усіх держав світу. На сьогодні в Україні підготовка молодших спеціалістів з медичною та фармацевтичною освітою, бакалаврів і магістрів медсестринства здійснюється у 120 вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладах І – ІV рівнів акредитації. В країні функціонує 76 медичних (фармацевтичних) коледжів, два інститути медсестринства, два відділення медичних університетів. До навчального процесу залучається 8529 викладачів.

Нині у сестринській освіті, повідомила Раїса Богатирьова, ефективно впроваджуються нові форми навчання. Відкриття Інституту медсестринства у складі Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського дозволило відкрити нову дистанційну форму навчання для медичних сестер за рівнями бакалавра і магістра, в тому числі, для іноземних громадян.

МОЗ України дбає про відповідність рівня медсестринської освіти в Україні європейським стандартам, для чого, окрім іншого, в нашій країні впроваджено ступеневу освіту, яка передбачає підготовку медичної сестри. Міністерство охорони здоров‘я України працює над подальшим розвитком ступеневої медсестринської освіти (дипломована медична сестра, медична сестра-бакалавр і медична сестра-магістр), і першочерговим завданням в цьому напрямку є створення нового стандарту освіти з магістратури зі спеціальності «Сестринська справа», розповіла Міністр.

«Наша мета – європейський диплом медика кожному випускнику вищого медичного навчального закладу країни. Втім, запроваджуючи міжнародні стандарти підготовки медичних сестер, ми повинні зберегти національне надбання вітчизняної вищої медичної школи, яка має у світі беззаперечний авторитет», - підкреслила Раїса Богатирьова. Вона відзначила, що зусилля України у реформуванні медсестринської освіти визнані у світі, і медичні сестри, акушерки та фельдшери з України працюють у всіх куточках світу.

«Без перебільшення можна сказати, що професія медичної сестри є унікальною. Кожна людина, якій потрібна допомога медичної сестри чекає від неї не лише високого професіоналізму, але і великого співчуття, чуйного ставлення, тієї душевної теплоти, яка так необхідна людині у боротьбі з недугою», - сказала керівник МОЗ України. Нині, за її словами, кожен медичний працівник повинен забезпечувати індивідуальний підхід до хворого, вміти співпрацювати з родинами пацієнтів, набувати якостей менеджера та психолога у сфері ділових і людських відносин, і це, насамперед, стосується медичної сестри, фельдшера.

Прес-служба МОЗ України

11/11/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC