Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Раїса Богатирьова: «В Україні створено ефективну систему безперервного професійного розвитку лікарів» (13/11/2013)

Найважливішим завданням Уряду і Міністерства охорони здоров’я України на сьогодні є підняття рівня нашої медичної післядипломної освіти до сучасних світових вимог. На цьому наголосила Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова, виступаючи на урочистостях, присвячених 95-річчю Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика. «Адже від фахового рівня лікарів залежить така складова забезпечення безпеки нації як здоров’я людини», – зауважила Міністр.

Вітаючи колектив Академії та всю медичну спільноту з 95-ю річницею цього провідного медичного навчального закладу, Раїса Богатирьова звернула увагу на те, що «він пройшов славний історичний шлях і нині відомий в Україні, ближньому та далекому зарубіжжі як потужний Європейський науково-освітній центр, що підтверджується високим статусом Академії – Національна».

За роки існування Академії тут підвищило кваліфікацію понад мільйон лікарів із усіх регіонів України та багатьох країн світу. У стінах закладу сформувались видатні наукові школи академіків Миколи Амосова, Дмитра Чеботарьова, Олександра Шалімова, Льва Медведя, Віталія Гиріна та багатьох інших, як зазначила Раїса Богатирьова. «Їхній життєвий шлях і наукові школи – безцінна скарбниця вашого закладу, приклад для прийдешніх поколінь медиків та науковців», – заявила Міністр, звертаючись до колективу Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.

Раїса Богатирьова високо оцінила кадровий потенціал Академії, висловивши сподівання, що він й у подальшому гідно використовуватиметься для досягнення найвищої мети – збереження здоров’я населення України, наукового супроводу процесів реформування вітчизняної системи охорони здоров’я.

«Колектив викладачів Національної медичної академії своєю натхненною працею вносить потужний внесок у розвиток медичної науки і якісне кадрове забезпечення сфери охорони здоров’я. Щороку в Академії проводиться близько 1,5 тисячі циклів, навчається 2,5 тисячі інтернів і понад 23 тисячі лікарів. Її співробітники щорічно надають консультативну допомогу близько 200 тисячам хворим, виконують понад 20 тисяч складних операцій. Понад 30 провідних вчених є головними спеціалістами МОЗ України», – розповіла Міністр. Вона також відзначила великий міжнародний авторитет Академії: сьогодні за знаннями до неї звертаються лікарі з усіх континентів.

Підкресливши, що основною особливістю реформ у галузі охорони здоров’я є збереження позитивного вітчизняного досвіду медичного забезпечення і подальший розвиток сімейної та страхової медицини на засадах ринкової економіки, Раїса Богатирьова зауважила: «З цією метою, завдяки плідній роботі співробітників Академії, розроблено принципово нову сучасну навчальну програму підготовки лікаря загальної практики – сімейного лікаря, а також організаторів управління охороною здоров’я, що наразі успішно реалізуються».

На переконання Раїси Богатирьової, сьогодні вкрай важливо зберегти і збагатити традиції вітчизняної охорони здоров’я і вищої медичної освіти. Цей процес, за її словами, повинен відбуватися на всіх етапах: від студентської лави до наукових лабораторій, великих госпіталів і клінік. «Це і є дієва система безперервного професійного розвитку лікарів, яку створено у нашій країні», – наголосила Міністр.

Прес-служба МОЗ України

13/11/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC