Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Принципи Алма-Атинської декларації надалі активно впроваджуються в галузі охорони здоров’я в Україні (13/11/2013 15:50)

У центрі системи охорони здоров'я повинна бути не технологія, а людина – з її світоглядом, ментальністю, звичками, уподобаннями та цілями. Лише при безпосередньому контакті з пацієнтом у медика є можливість вчасно і в доступній формі дати пораду, простягнути руку допомоги в той момент, коли людина, можливо, і не усвідомлює, що вона їй потрібна.

Про це йшлось у доповіді начальника управління реформ медичної допомоги МОЗ України Костянтина Надутого під час ювілейної міжнародної конференції в Алмати, присвяченій 35-літтю прийняття Алма-Атинської декларації Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо первинної медичної допомоги, в якій взяли участь фахівці з 57 країн.

«Сьогодні вимоги до лікаря загальної практики, сімейного лікаря значно вищі, ніж століття тому, вони включають усі колишні вимоги і доповнені сучасними знаннями та уявленнями про єдність фізичних, психічних, культурних та соціальних детермінант здоров'я, – розповів Костянтин Надутий. – Лікар загальної практики певною мірою є антитезою лікарів-фахівців. Інтереси останніх професійно й матеріально прямо пов'язані з наявністю і поширеністю важких наслідків, в той час, як лікар загальної практики прагне такі наслідки звести до мінімуму».

За його словами, слід докласти всіх зусиль, щоб збалансувати галузь системи охорони здоров'я і зробити профілактику та первинну допомогу пріоритетними. У той же час рано чи пізно, навіть за умови ефективної профілактики, кожній людині може знадобитись технологічна медицина або паліативна допомога, переконаний урядовець.

Представник від України подякував керівнику Всесвітньої організації охорони здоров'я Маргарет Чен за підтримку, яку надає ВООЗ нашій країні у впровадженні реформи, а особливо щодо змін первинної медико-санітарної допомоги.

«Ми покладаємося не лише на свої сили, а й на підтримку всіх наших партнерів на міжнародному рівні, найважливішим з яких є Всесвітня організація охорони здоров'я, – сказав Костянтин Надутий. – Наша взаємодія з ВООЗ з кожним роком стає все змістовнішою. Постійно розширюються контакти з колегами різних країн. А ми, в свою чергу, займаємось вивченням, аналізом й адаптацією колосального досвіду реформування первинної допомоги, накопиченого в усьому світі за більш, ніж 35 років».

У підсумку роботи учасники Алматинської конференції підписали резолюцію, в якій обумовили нові принципи інноваційних робіт щодо діяльності первинної медико-санітарної допомоги, профілактики захворювань, розширення прав і можливостей пацієнтів для просування здорового способу життя.

Довідка:

Згідно з документами ВООЗ, первинна медико-санітарна допомога (ПМСД) є фундаментом усієї системи медичної допомоги. Вона закладає основу формування громадського здоров'я, несе найбільшу відповідальність за його втрату, визначає раціональне та ефективне використання коштів охорони здоров'я.

Алма-Атинську декларацію ВООЗ/ЮНІСЕФ з первинної медико-санітарної допомоги 35 років тому підписали 157 країн світу. Документ ініціював проведення реформ у галузі охорони здоров'я з пріоритетним розвитком первинної медико-санітарної допомоги. Одна з основних вимог, на якій акцентує увагу ВООЗ, це фізична доступність медичної допомоги населенню. Відповідно до засад «Європейської політики з досягнення здоров'я на XXI століття», на рівні ПМСД державою повинна бути забезпечена безперервність медичної допомоги.

Прес-служба МОЗ України

13/11/2013 15:50


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC