Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

У Києві розпочала роботу Школа медичної журналістики (14/11/2013 15:52)

Сьогодні розпочався дводенний семінар Школи медичної журналістики, присвячений висвітленню у ЗМІ теми життя людей з цукровим діабетом. Уміти самостійно контролювати діабет – однин із ключових факторів у лікування цієї хвороби. Про це у Всесвітній день боротьби з діабетом нагадали фахівці.

«Саме цей освітній проект для журналістів став найуспішнішим і наймасштабнішим із тих, що ми проводимо для журналістів. Його головна мета – підвищення якості матеріалів на медичну тематику. Адже окрім того, що писати потрібно якісно та професійно, такі теми треба вміти подавати ще й надзвичайно коректно. Адже більшість людей змінюють звички або приймають відповідальні рішення щодо свого здоров’я після журналістських публікацій», - відзначив перший секретар Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Під час відкриття навчального семінару Голова представництва «Елі Ліллі Восток С.А.» Сергій Калашник відзначив, що проблема діабету сьогодні актуальна не лише для України, а і для всього світу. Адже сьогодні близько 400 мільйонів осіб хворіють на цю недугу, в т.ч. понад 1,3 мільйона пацієнтів в Україні. Але насправді ця кількість значно більша, адже не кожен хворий знає про свій діагноз, і як результат, ці люди не отримують належної допомоги. Об’єднання зусиль держави, суспільства є вагомим чинником покращення якості життя таких хворих та результатів лікування. «Елі Ліллі» є провідним американським виробником лікарських засобів, має тривалу історію лідерства, 90 років з якої присвячено проблемі діабету. «Елі Ліллі» фокусується не лише на розробці інноваційних ліків та засобів їх введення, а й багато уваги приділяє освітнім проектам для пацієнтів. Адже для хворого на діабет та його родичів не менш важливими є досконале знання свого захворювання та вміння ефективно його контролювати», - відзначив Сергій Калашник.

Програма семінару Школи поєднує у собі медичну та журналістську складові – лекції відомих тренерів, журналістів провідних ЗМІ та медиків щодо висвітлення теми діабету. Крім того учасникам Школи медичної журналістики проведуть практичне заняття «Поговоримо про діабет». Під час майстер-класу, який пройде у форматі інтерактивної настільної гри, журналісти ознайомляться з особливостями життя людей із цукровим діабетом: принципами самоконтролю, особливостями харчування, звичками тощо.

Також у програмі Школи заплановано прес-тур до одного із медичних закладів, де працює «Школа діабету». Журналісти зможуть відвідати урок для пацієнтів із цукровим діабетом, а також поспілкуватися із ними. А 15 листопада в ІА «Укрінформ» відбудеться прес-конференція «Життя з цукровим діабетом: реалії та рекомендації для пацієнтів». Після заходу усі охочі зможуть пройти скринінг на визначення рівня глюкози у крові.

Школа медичної журналістики проходить за ініціативи Національної спілки журналістів України та Громадської Спілки «Міжнародний клуб лікарів і фармацевтів» за підтримки МОЗ України та у партнерстві з фармацевтичною компанією «Елі Ліллі Восток С.А.».

Прес-служба МОЗ України

14/11/2013 15:52


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC