Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання



 

Завершено реконструкцію акушерського корпусу (15/11/2013 14:15)

З початком роботи перинатальних центрів в інших регіонах країни значно зменшилась материнська смертність – на 25%, дитяча – майже на 11%. У грудні поточного року такий медичний заклад розпочне роботу і в Запорізькій області, що дозволить врятувати життя багатьох матерів та немовлят. Про це повідомив Президент України Віктор Янукович, перебуваючи із робочою поїздкою в Запорізькій області.

- У відкритих в Україні перинатальних центрах народилося вже 45 тисяч дітей. Показники зниження материнської та дитячої смертності будуть покращуватися з відкриттям нових перинатальних центрів. Вони працюватимуть по всій Україні, в кожному регіоні. Зовсім скоро такий центр відкриє свої двері для запорізьких жінок, - зазначив Віктор Янукович під час спілкування з журналістами.

Також Глава держави подякував представникам бізнесу, які беруть участь у будівництві перинатальних центрів на умовах державно-приватного партнерства.

У рамках робочої поїздки Президента України Віктора Януковича до Запорізької області регіон також відвідала Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова.

Стратегічні питання розвитку системи охорони здоров’я та надання якісної медичної допомоги з високопосадовцем обговорив заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Запорожченко.

Зокрема, йшлося про рівень материнської та дитячої смертності в області, про хід реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для осіб з гіпертонічною хворобою, а також лікування хворих на туберкульоз, ВІЛ/СНІД тощо.

У контексті відвідання обласного перинатального центру Раїса Богатирьова повідомила, що Міністерство охорони здоров’я України надасть необхідну методичну та консультаційну допомогу спеціалістам обласного центру. Крім того, вона відзначила, що медики Запорізького центру мають пройти стажування в провідних лікувальних гінекологічних, перинатальних та акушерських закладах країни.

Також Андрій Запорожченко порушив питання про стан матеріально-технічного забезпечення лікарень та придбання сучасного високовартісного медичного обладнання. Міністр зазначила, що питання дійсно актуальне і не тільки для Запорізького краю, а тому є серед пріоритетів роботи Уряду.

Запорізький обласний перинатальний центр розрахований на 124 ліжка. Його орієнтовна потужність - близько 2700 пологів на рік.

Протягом 2012-2013 років фахівці обласного перинатального центру пройшли перепідготовку та підвищення кваліфікації, взяли участь у навчальних семінарах та практичних тренінгах в рамках україно-німецького партнерства, організованих Міністерством охорони здоров'я України, повідомило управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.

У вересні 2012 року на території лікарні почалася реконструкція (перша черга) акушерського корпусу. Кошторисна вартість будівництва становить 94,4 млн. грн. У першому півріччі 2013 року отримано обладнання на суму 3,85 млн. грн., закупленого за рахунок Фонду Віктора Пінчука.

Наразі завершено реконструкцію акушерського корпусу, який розпочне роботу вже у грудні.

15/11/2013 14:15


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC