Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

За час роботи гарячої лінії МОЗ України було отримано більше 18 тисяч звернень (18/11/2013 16:24)

З квітня по листопад 2013 року телефон гарячої лінії МОЗ України зафіксував більше 18 тисяч звернень. Така велика кількість скарг і подяк, які надходять до Міністерства охорони здоров’я та ДУ «Урядовий контактний центр», спонукають операторів до уважного та ретельного виконання своїх функціональних обов’язків та опрацювання дзвінків.

Гаряча лінія є модулем у системі інформатизації галузі охорони здоров’я України, завдяки якому триває процес побудови та централізації усіх регіональних телефонів такого типу в єдиний call-centre. Переваги такого рішення полягають в оптимізації роботи усіх гарячих ліній МОЗ України, економії державних коштів і дійсно оперативній та якісній допомозі громадянам. Такі висновки були оприлюднені коаліцією громадських організацій на чолі з Одеським суспільним інститутом соціальних технологій у рамках проекту «Температура гарячих ліній», який реалізується за сприянням Секретаріату КМУ та Міжнародного фонду «Відродження».

Успішний досвід організації роботи гарячої лінії МОЗ України був поширений на семінарі Секретаріату Кабінету Міністрів України для call-centre центральних органів виконавчої влади.

Серед позитивних моментів необхідно відзначити результативний діалог, що полягає в оперативній довідковій інформації та зручній можливості подати звернення, отримати аналіз і статистику основних питань та проблем за підсумками запитів, побудову єдиного централізованого інформаційно-телефонного простору для усіх гарячих ліній галузі. Такий підхід значно полегшує та систематизує процес обробки телефонних звернень, заощаджує час роботи оператора та спеціалістів у їх опрацюванні.

Інформація від заявника одразу надходить у систему електронного документообігу Міністерства охорони здоров’я України. Ця схема дозволяє контролювати усі етапи роботи – хід опрацювання, відповідь на звернення, введення аналітики, статистики, архіву.

Оператори підготовлені для швидкого надання усієї необхідної інформації довідкового характеру, однак ті звернення, що потребують детального розгляду, передаються до структурних підрозділів для подальшого опрацювання.

Розроблено форми звітів, що відображають кількість дзвінків, категорію питань і регіонів, з яких надходять звернення. Щоденні, щотижневі та щомісячні звіти надаються Міністрові, профільним керівникам, аналітична інформація доповідається на кожній апаратній нараді. Аналіз і статистика основних питань у зверненнях на гарячу лінію МОЗ дає можливість оперативно реагувати на проблеми, отримуючи об’єктивний зворотний зв'язок.

Телефон гарячої лінії також використовується для тематичного ознайомлення населення з проведенням інформативно-профілактичних акцій на кшталт Дня боротьби з гепатитом, Всесвітнього дня серця тощо. На додатково виділені канали телефону гарячої лінії МОЗ запрошуються профільні спеціалісти, де усі громадяни мають можливість отримати кваліфіковані відповіді та поради.

Довідка:

Наказом МОЗ України від 10.04.2013 № 292 регламентована діяльність оновленої гарячої лінії на зразок сучасного call-centre за єдиним безкоштовним номером 0-0800-801-333. Згідно наказу відомості про нього розміщені на банері сайту МОЗ України та на дошках оголошення у всіх лікувально-профілактичних закладах держави, крім того періодично з’являється інформація на телебаченні та радіостанціях, у друкованих центральних і регіональних ЗМІ.

У липні 2013 року, за результатами громадського моніторингу якості роботи телефонних гарячих ліній органів виконавчої влади в Україні, гаряча лінія Міністерства охорони здоров’я України посіла друге місце, поступившись лише першості call-centre Міністерства доходів та зборів України.

Прес-служба МОЗ України

18/11/2013 16:24


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC