Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Єврокомісар з питань охорони здоров'я Тоніо Борг виступає за активізацію взаємовигідної співпраці ЄС з Україною (21/11/2013 14:41)

Проблема зростання фінансових і ресурсних потреб системи охорони здоров'я, пов'язаного зі старінням населення, ускладненням медико-демографічної ситуації і збільшенням попиту на медичну допомогу, постає не лише перед країнами зі слабкою економікою, але й перед розвиненими країнами Європи.

На цьому акцентувала Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова у своєму виступі на конференції «Сталі системи охорони здоров’я для всеохоплюючого росту в Європі», яка відбувається у Вільнюсі в рамках головування Литовської Республіки в Раді Європейського Союзу.

Серед 400 учасників конференції – представники інституцій та установ Євросоюзу, Всесвітньої організації охорони здоров’я, держав-членів ЄС, країн-кандидатів ЄС та різних міжнародних і національних урядових та неурядових організацій. Зокрема, Єврокомісар з питань охорони здоров’я Тоніо Борг, директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Жужана Якаб, Міністр охорони здоров’я Литовської Республіки Вітяніс Андрюкайтіс, Віце-Міністр охорони здоров'я Литовської Республіки Гедімінас Черняускас та інші.

Окрему увагу у своєму виступі Міністр охорони здоров’я України приділила проблемі фінансування та реалізації цільових програм профілактики та лікування соціально важливих захворювань і медичної допомоги окремим групам населення. Зокрема, це програми з профілактики і лікування ВІЛ/СНІДу та туберкульозу. «Як показує досвід нашої країни, в цьому випадку відповідальна інтегруюча роль держави, зокрема Міністерства охорони здоров'я, є вирішальною», – зауважила Міністр. Саме завдяки такій ролі, яку Міністерство охорони здоров’я України взяло на себе за останні два роки, забезпечуючи лідируючу функцію з інтеграції зусиль громадських організацій, соціальних служб, мас-медіа, Україні вдалося отримати відчутні результати в боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу, уникнувши при цьому небезпечних перекосів в інших секторах охорони здоров'я, повідомила Раїса Богатирьова.

«Отримані таким чином результати дають впевненість в тому, що ми обрали вірний шлях», – заявила Міністр, нагадавши про успіхи України в боротьбі зі СНІДом, які були нещодавно відзначені на рівні Організації Об'єднаних Націй. І це при тому, що ще 10-15 років тому Україна належала до держав із вкрай несприятливою динамікою розвитку цього захворювання.

З іншого боку, на думку Міністра, здоров'я, як вища людська цінність, має досягатися і вимірюватися не тільки в соціальних, економічних та ресурсних детермінантах. Перш за все, задля поліпшення здоров'я варто враховувати й гуманітарну складову – освіту, науку, культуру, духовність. «Ми переконані, що формування у молоді нових перспективних мотивацій та цілей, орієнтованих на здоровий спосіб життя, сприятиме поліпшенню стану громадського здоров'я у найближчі двадцять-тридцять років», – розповіла Раїса Богатирьова.

Визнавши, що шлях формування ефективних систем охорони здоров'я – непростий, адже доводиться стикатись з численними труднощами і проблемами, Міністр зазначила: «Долати ці труднощі нам дозволяє найважливіший фактор успіху реформи – неухильна політична воля на найвищому державному рівні».

Також вона підкреслила, що Україна у цих питаннях покладається не лише на свої сили, а й на підтримку міжнародних партнерів, найважливішим з яких залишається Всесвітня організація охорони здоров'я.

Підсумовуючи результати конференції, Комісар ЄС з питань охорони здоров'я Тоніо Борг сердечно подякував Міністру охорони здоров'я України Раїсі Богатирьовій за активну участь у вільнюській зустрічі та особливо відзначив важливість розвитку взаємовигідної співпраці ЄС з Україною. Тоніо Борг підкреслив, що ЄС прагне не просто допомогти, але й активізувати змістовний діалог з Києвом для надання практичної підтримки пріоритетних напрямків, зокрема галузі охорони здоров'я.

Прес-служба МОЗ України

21/11/2013 14:41


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC