Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Створення єдиного медичного простору Запорізької області (26/11/2013 14:46)

У Запорізькій області триває реформування медичної галузі, спрямоване на створення єдиного медичного простору, в якому мають злагоджено працювати всі рівні медичної реформи. Детально про цю роботу журналістів під час брифінгу поінформувала заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторія Ушакова.

- Упроваджуючи реформування медичної галузі, Президент України Віктор Янукович окремо наголошував на важливості первинної медицини, яка є основною ланкою у трирівневій структурі надання медичних послуг населенню. Наша область хоч і не є пілотною, однак упроваджує засади модернізації медицини, акцентуючи саме на розвитку первинного та сімейного її рівнів. На сьогодні в Запорізькій області функціонує 161 сільська лікарська амбулаторія, в тому числі 146 сімейних. Більшість з них розташовані в сільській місцевості, - повідомила Вікторія Ушакова.

За словами посадовця, основні завдання влади в цьому напрямку - це подальший розвиток інституту сімейної медицини, розширення мережі амбулаторій загальної практики/сімейної медицини з ліжками денного стаціонару, забезпечення медичних закладів кваліфікованими спеціалістами, збільшення частки первинної медичної допомоги в загальному обсязі фінансування медичних послуг тощо, повідомило управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.

- 70-80% звернень до лікаря повинні закриватися на первинному рівні – сімейними лікарями. Для цього ми маємо забезпечити наявність кваліфікованих спеціалістів на всіх територіях області. Наразі у всіх районах прийнято програми соціального заохочення медичних працівників. Мова йде про надбавки до зарплат, навчання за трьохсторонніми угодами, надання житла, сплату комунальних послуг та інші пільги. Ми повинні зацікавлювати молодих спеціалістів працювати не у великих містах та райцентрах, а й у сільській місцевості, - зазначила Вікторія Ушакова.

Також посадовець окремо зупинилася на впровадженні Закону України «Про екстрену медичну допомогу», який набрав чинності 1 січня 2013 року.

- Даний закон передбачає створення єдиної регіональної оперативно-диспетчерської служби, що дозволяє суттєво зменшити час прибуття бригад екстреної медичної допомоги до пацієнта, підвищити якість надання допомоги та забезпечити ефективне використання ресурсу «швидкої». Ця робота виконана: в області створено Територіальне медичне об'єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». До складу центру ввійшли три юридичних особи: Запорізька, Мелітопольська станції екстреної медичної допомоги, КУ «Обласний центр медицини катастроф» та три відділення екстреної медичної допомоги: Пологівське, Василівське та Токмацьке. У ході реалізації цього закону нам вдалося не тільки зберегти штат, але й збільшити його, - повідомила Вікторія Ушакова.

Наразі в області функціонують 36 пунктів постійного базування бригад екстреної медичної допомоги, останній було створено в серпні поточного року в Токмацькому районі. Область потребує створення ще дев’яти таких пунктів, робота в цьому напрямку триває за графіком.

Вікторія Ушакова також звернула увагу журналістів на питання щодо створення обласного перинатального центру, який вже у найближчі дні відкриє свої двері для майбутніх мам та малюків.

- Національний проект «Нове життя - нова якість охорони материнства та дитинства» реалізується під патронатом Президента України Віктора Януковича. За рівнем оснащення та застосування сучасних технологій аналогів Запорізькому обласному перинатальному центру немає: в ньому використовуватиметься найсучасніше обладнання, - зазначила посадовець.

Гіпертоніки можуть отримати пільговий рецепт на придбання ліків, звернувшись до лікаря

Уже майже рік в Україні у рамках соціальних ініціатив Президента Віктора Януковича діє пілотний проект з регулювання цін на лікарські засоби для осіб з гіпертонічною хворобою. Запорізька область – серед учасників проекту. Про стан його реалізації журналістів під час брифінгу поінформували заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторія Ушакова та завідувач відділенням обласного центру серцево-судинних захворювань Сергій Підлужний.

- З метою покращення надання медичної допомоги хворим на артеріальну гіпертензію, забезпечення контрольованого перебігу захворювання та забезпечення кожного пацієнта з гіпертонічною хворобою ефективними та доступними за ціною лікарськими засобами Кабінетом Міністрів України та Міністерством охорони здоров’я України введено механізм часткового відшкодування вартості ліків від гіпертонії. Ініціатором цього нововведення був Президент України Віктор Янукович, - повідомила Вікторія Ушакова.

За інформацією Сергія Підлужного, наразі кожен третій дорослий житель області страждає на хвороби кардіологічної системи. Завдяки пілотному проекту, впровадженому центральною владою, гіпертоніки можуть значно економити на придбанні ліків.

- Люди, які страждають на гіпертонічну хворобу, мають змогу отримати пільгові рецепти на гіпотензивні препарати зі знижкою вартості медикаментів від 50% до 90%. Отримати пільгові рецепти на медикаменти для лікування гіпертонічної хвороби може кожний запоріжець, який страждає даним захворюванням. Постійний прийом гіпотензивних засобів обов’язковий, а їх виписка за пільговими рецептами в рамках реалізації пілотного проекту - вигідна, а також сприятиме позитивному перспективному прогнозу для здоров'я, - повідомив Сергій Підлужний.

Для придбання в аптеках препаратів для лікування гіпертонічної хвороби за зниженими цінами людина має звернутися до лікарні або амбулаторії, пройти необхідне обслідування. Після підтвердження діагнозу пацієнт отримує від лікаря рецепт, з яким має прийти до однієї з аптек, які беруть участь у проекті, та придбати препарати зі знижками.

26/11/2013 14:46


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC