Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Протидія поширенню ВІЛ-інфекції та СНІДу – спільна справа влади та громадських організацій (29/11/2013)

Заступник голови облдержадміністрації Андрій Григорович Запорожченко провів чергове засідання координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам. У засіданні взяв участь начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області Роман Леонідович Терехов.

Члени коордради розглянули стан виконання Указу Президента України «Про додаткові невідкладні заходи щодо протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні». З поточною ситуацію присутніх ознайомила головний лікар Запорізького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Олена Петровська.

За її словами, серед виконаних заходів Указу Президента України – впровадження у відділі лабораторної діагностики СНІДу та інших інфекцій, які передаються трансфузійним шляхом, дослідження донорської крові методом імунохемілюмінесцентного аналізу. Також у поточному році придбано обладнання для проведення досліджень донорської крові методом полімеразної ланцюгової реакції, повідомило управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.

У роботу щодо протидії ВІЛ-інфекції значний вклад вносять неурядові організації, які працюють на території регіону. Всього таких вісім, але вони реалізують проекти за 36 напрямками. Серед найбільш активних – благодійний фонд «Сподівання», обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», Запорізька обласна організація Товариства Червоного Хреста України, громадська організація «Право на життя – Запоріжжя» та інші.

У контексті розгляду цього питання Андрій Запорожченко поцікавився, чи є зрушення в питанні створення центру ресоціалізації наркозалежної молоді.F_29.11

- Це важливий та необхідний аспект роботи. Такий центр обов’язково має бути створений і для початку необхідно визначитися з концепцію роботи такого закладу, - наголосив представник обласної виконавчої влади.

Також Андрій Запорожченко висловив переконання, що питання створення центру має бути ретельно підготовлено та винесено окремим пунктом на чергове засідання координаційної ради.

У ході засідання члени координаційної ради затвердили план розвитку регіональної системи моніторингу та оцінки протидії епідемії ВІЛ-інфекції та впровадження в області завдань та заходів Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки.

28 листопада 2013 року у прес-центрі Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Запорізьке обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» провело прес-конференцію, присвячену Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. У прес-конференції взяли участь директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Вікторович Мещан, голова правління Запорізького обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Руслан Матвійович Паршиков, голова Запорізької обласної організації Товариства Червоного Хреста України Костянтин Олексійович Сілін, завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій Державної установи «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» Алла Миколаївна Циганкова та інші.

На прес-конференції зазначено, що зараз Україна знаходиться на першому місці в Європі за темпами поширення епідемії ВІЛ/СНІДу. Неурядові організації та держава докладають всіх зусиль, щоб зупинити епідемію. Толерантність, відповідальність та небайдужість – це внесок кожної людини у зупинку епідемії. Важливим є навіть маленький крок кожної людини для здійснення спільної важливої справи. Адже для зупинки епідемії необхідна консолідація усього суспільства, оскільки кожна людина є відповідальною не лише за своє здоров’я. І для того, щоб подолати епідемію ВІЛ/СНІДу, ми маємо докласти зусилля всі разом.

Сьогодні, 29 листопада 2013 року, о 15.00 у Палаці культури Металургів за адресою м. Запоріжжя, вул. 40 років Радянської України, 17 відбудеться концерт «За кожне життя – разом!», присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Програмою концерту передбачено виставу театру козацького бою «Запорізький Спас» та виступи талановитої молоді м. Запоріжжя.

Сектор доступу до публічної інформації та зв’язків з громадськістю Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області

29/11/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC