Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Мелітопольський район - зниження захворюваності на сальмонельоз, вітряну віспу, скарлатину, ентеробіоз (29/11/2013 14:48)

Сьогодні, 29 листопада 2013 року, в актовому залі на розширеному засіданні Колегії Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області розглянуто питання про дотримання вимог санітарного законодавства при наданні населенню стаціонарної медичної допомоги та про результати комплексної перевірки Таврійського міжрайонного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області.

У розширеному засіданні Колегії взяли участь: начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Голова колегії Роман Леонідович Терехов, заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, заступник головного державного санітарного лікаря Запорізької області Олег Володимирович Зикін, завідувач кафедри загальної гігієни та екології Запорізького державного медичного університету, доцент, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України Анатолій Іванович Севальнєв, д.м.н., доцент кафедри соціальної медицини, організації і управління охороною здоров’я та медико-соціальної експертизи ЗМАПО Володимир Сергійович Авраменко, керівники структурних та відокремлених структурних підрозділів Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, керівники та фахівці ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України».

Відкрив засідання колегії начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Голова колегії Роман Леонідович Терехов.

Про дотримання вимог санітарного законодавства при наданні населенню стаціонарної медичної допомоги доповіли: головний спеціаліст епідеміологічного відділу управління держсанепіднагляду Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Дмитро Вікторович Хотлубей та співдоповідачі - начальник Василівського міжрайонного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар у Василівському та Михайлівському районах Тарас Михайлович Тищенко та начальник Мелітопольського міського управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар у місті Мелітополь Лариса Олександрівна Саприкіна. F1_29.11

Про результати комплексної перевірки Таврійського міжрайонного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, взаємодію Таврійського міжрайонного управління з органами влади, організації та ведення санітарно-гігієнічного моніторингу та надання адміністративних послуг доповів заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, заступник головного державного санітарного лікаря Запорізької області Олег Володимирович Зикін; з санітарно-гігієнічного контролю та епідеміологічного нагляду на території Таврійського міжрайонного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області - начальник епідеміологічного відділу Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Світлана Миколаївна Кошель та начальник санітарно-гігієнічного відділу Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Інна Петрівна Коваленко; звіт про роботу Таврійського міжрайонного управління – начальник Таврійського міжрайонного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Мелітопольського та Веселівського районів Андрій Ростиславович Мануйленко; про аналіз роботи Таврійського міжрайонного відокремленого підрозділу ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України», проблеми та завдання - заступник директора ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» Володимир Миколайович Гуляш; звіт про роботу Таврійського міжрайонного відокремленого підрозділу ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» - завідувачка Таврійського міжрайонного відокремленого підрозділу ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» Антоніна Павлівна Скачкова.

Щодо дотримання вимог санітарного законодавства при наданні населенню стаціонарної медичної допомоги на розширеному засіданні колегії зазначено, що у Запорізькій області функціонує 68 закладів охорони здоров’я, що надають стаціонарну медичну допомогу. Головним управлінням Держсанепідслужби у Запорізькій області проведено перевірку дотримання вимог санітарного законодавства у ЛПЗ згідно з вимогами постанови КМУ № 869, наказу МОЗ України № 287 від 10.04.2013 р. Для організації перевірок видано наказ ГУ ДСЕС у Запорізькій області від 02.09.2013 р. № 492.

Протягом вересня – жовтня перевірено 14 лікувальних закладів, з них багатопрофільних та високоспеціалізованих - 5, акушерсько-гінекологічного профілю -2 .

Результати проведених перевірок виявили порушення вимог санітарного законодавства: більшість ЛПЗ потребує, як капітальних, так і поточних ремонтів, поліпшення матеріально-технічної бази. Порушення дезінфекційного та стерилізаційного режиму підтверджено методами хімічного контролю якості передстерилізаційного очищення медінструментів – позитивні проби в середньому по області склали 0,4%, по ЛПЗ м. Запоріжжя – 1,24 %. Харчування стаціонарних хворих не відповідає нормативним вимогам в частині відсутності гарячого водопостачання в буфетних, не забезпечення достатньою кількістю розробного інвентарю та посуду, порушення умов обробки посуду, порушення умов транспортування їжі та заниження її калорійності.

На розширеному засіданні Колегії Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області зазначено, що Таврійське міжрайонне Управління Держсанепідслужби у Запорізькій області є відокремленим структурним підрозділом Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, йому підзвітне та підконтрольне. У процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє з територіальними підрозділами центральних та місцевих органів виконавчої влади, органами місцевого самоврядування. Свою діяльність Таврійське міжрайонне Управління Держсанепідслужби у Запорізькій області здійснює відповідно до річного плану роботи та заходів з виконання покладених на нього завдань.

Середньобагаторічний рівень захворюваності усього населення неінфекційними хворобами у Мелітопольському районі складає 52669,6 на 100 тис. населення, при обласному показнику 55416,9 на 100 тис. населення.

У Мелітопольському районі діє сім програм з питань оздоровлення та відпочинку дітей, профілактики ВІЛ-інфекції, грипу, ентеробіозу, зооантропонозних та трансмісивних захворювань, туберкульозу, програма з імунопрофілактики; три Комплексних плани - з профілактики вірусних гепатитів, з питань боротьби зі сказом, попередження епідемічних ускладнень.

Протягом 2013 року відзначається активна взаємодія Таврійського міжрайонного управління з Мелітопольською районною державною адміністрацією.

Під наглядом Таврійського міжрайонного управління знаходиться 1104 суб’єкти господарювання.

Протягом поточного року Таврійським міжрайонним управлінням було здійснено 212 перевірок, у тому числі 11 планових та 201 позапланову перевірку.

За результатами перевірок факти порушення вимог санітарного законодавства встановлено на 33-х суб’єктах господарювання.

В управлінні ведеться облік підприємств, працівники яких проходять попередні - при вступі на роботу та періодичні медичні огляди згідно з наказом МОЗУ № 246 від 21.05.2007 р. За період, який підлягав перевірці медичний огляд пройшли 79,4 % працівників, з тих, що підлягали періодичним медичним оглядам.

На території Мелітопольського району знаходяться 10,635 т. непридатних до застосування хімічних засобів захисту рослин, в тому числі 1,64 т. без господарських та 8,995 т. в трьох господарствах району. Питання утилізації залишаються невирішеними протягом декількох років через відсутність коштів.

Епідемічна ситуація в Мелітопольському районі в поточному році характеризується зниженням захворюваності на сальмонельоз, вітряну віспу, скарлатину, ентеробіоз. Водночас, відмічено зростання захворюваності сумою гастроентероколітів, туберкульозом органів дихання. В порівнянні з середньообласними показниками значно зросла захворюваність на коросту.

Ураженість коростою в 1,5 рази вища за середньообласний показник, камерна дезінфекція проведена тільки в 50 % вогнищ.

При активізації епізоотії сказу серед диких тварин кошти на проведення імунізації не виділяються. Не фінансуються заходи за програмою профілактики трансмісивних захворювань.

Дозвільний центр Мелітопольської райдержадміністрації та представник Таврійського міжрайонного управління забезпечені інформаційними картками (регламентами) Дозвільного органу «Головне управління Держсанепідслужби у Запорізькій області».

Консультативну допомогу з питань отримання дозвільних документів та адміністративних послуг, суб'єкти господарювання можуть отримати в Таврійському міжрайонному управлінні. Створені умови для отримання інформації про порядок видачі дозвільних документів та надання адміністративних послуг по телефону, факсу, електронною та листовою поштою.

F2_29.11Робота санітарно-гігієнічної та мікробіологічної лабораторій Таврійського міжрайонного відокремленого підрозділу Державної установи «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» організована відповідно до річних планів-графіків відбору та доставки проб. Обсяг запланованих досліджень виконано у повному обсязі.

Станом на 1 вересня 2013 року на санітарно-хімічні показники досліджено 296 проб та виконано 1459 досліджень, на мікробіологічні - 1132 проби та 2101 дослідження. Проведена значна робота з контролю вмісту шкідливих речовин в питній воді, воді водойм, ґрунті, харчових продуктах.

Фахівцями відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень проведена суттєва робота щодо надання платних послуг фізичним та юридичним особам. Станом на 01.09.2013 року укладено 131 договір.

При укладенні договорів фахівцями відокремленого підрозділу сумісно з фізичними та юридичними особами складаються схеми відомчого лабораторного контролю, у тому числі контролю вмісту отрутохімікатів у сільськогосподарській продукції та харчових продуктах.

Методики проведення мікробіологічних досліджень не порушуються.

Начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Голова колегії Роман Леонідович Терехов підбив підсумки обговорення та поставив конкретні завдання перед працівниками Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області та Державної установи «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» щодо забезпечення епідблагополуччя Запорізької області та ефективного вирішення питань реформування санепідслужби.

За результатами обговорення розглянутих питань на розширеному засіданні Колегії прийнято проекти рішень, в яких сформульовано заходи щодо усунення виявлених недоліків з конкретними термінами виконання та контролю, та надіслано у відокремлені структурні підрозділи Держсанепідслужби Запорізької області для обговорення у 10-денний строк та прийняття остаточного рішення.

Сектор доступу до публічної інформації та зв’язків з громадськістю Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області

29/11/2013 14:48


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC