Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

В Україні триває глибинна трансформація системи охорони здоров’я (11/01/2014 09:06)

Пріоритетами модернізації галузі охорони здоров'я у 2013 році були розвиток первинної та екстреної медичної допомоги. На цьому під час брифінгу в МОЗ України наголосив начальник Управління реформ медичної допомоги Костянтин Надутий.

За його словами, в державі триває глибинна трансформація системи охорони здоров’я. Оптимізація мережі закладів охорони здоров'я супроводжується, з одного боку, укрупненням стаціонарних закладів, з іншого – наближенням первинної медичної допомоги до місця проживання населення. «Нині повністю сформована мережа закладів первинної ланки ─ центрів первинної медико-санітарної допомоги у пілотних регіонах», - наголосив начальник Управління реформ медичної допомоги МОЗ України.

У цілому по Україні вже створено 662 центри первинної медико-санітарної допомоги, що складає 85% від запланованих у 2013 році. У 14 регіонах України (АР Крим, Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Полтавській, Херсонській, Чернігівській областях та м. Києві) план створення центрів первинної медичної допомоги виконано на 100%.

З метою покрашення доступності первинної медичної допомоги у регіонах розширюється мережа амбулаторій загальної практики – сімейної медицини. За 11 місяців минулого року кількість амбулаторій зросла на 778 одиниць, з них – 558 амбулаторій у містах та 220 у сільській місцевості. Нині в Україні функціонує 5 695 амбулаторій.

«Розбудова мережі амбулаторій та їх оснащення – це абсолютно необхідний, але водночас надзвичайно ресурсозатратний процес. Тому Міністерство охорони здоров’я підготувало проект урядової постанови, яким передбачається внесення змін до Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року, зокрема, передбачається на будівництво нових амбулаторій у сільській місцевості виділити за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам 1 882,6 млн. грн.», – підкреслив Костянтин Надутий.

У 2013 році у всіх регіонах створено центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Про це на брифінгу в МОЗ України повідомив начальник Управління реформ медичної допомоги Костянтин Надутий. «Безперебійне функціонування центрів забезпечено шляхом отримання ліцензій на медичну практику та використання наркотичних засобів, перереєстровано спеціалізований санітарний автомобільний транспорт, оновлено дозволи на використання сирен та сигнальних маячків», – наголосив він.

За словами Костянтина Надутого, на території України на сьогодні функціонує 875 пунктів постійного базування та 247 пунктів тимчасового базування підрозділів системи екстреної медичної допомоги, їх кількість постійно збільшується. Це дозволяє виконувати норматив прибуттю бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги до пацієнта у містах на 90%, поза містом на 91-92% (норматив у місті – до 10 хвилин, поза містом – до 20 хвилин).

Також він повідомив, що завдяки виділенню субвенції з державного бюджету на закупівлю медикаментів усі бригади екстреної медичної допомоги територіальних центрів на 100% забезпечені медикаментами для надання медичної допомоги.

Крім того, минулого року проведено процедуру закупівлі 1 423 сучасних автомобілів екстреної медичної допомоги на суму 922 млн. грн.

Починаючи з 2012 року, медичним працівникам, які надають первинну медичну допомогу, у пілотних регіонах нараховуються стимулюючі надбавки за обсяг та якість виконаної роботи. Про це повідомив начальник управління реформ медичної допомоги Костянтин Надутий під час брифінгу в МОЗ України.

«Завдяки цьому їх заробітна плата за підсумками 2012 -2013 років збільшилась в середньому на 50-60 відсотків у порівнянні з 2011 роком», – наголосив він, додавши, що вперше у історії країни кількість сімейних лікарів, які працюють у закладах охорони здоров’я первинної ланки, склала понад 10 тисяч осіб».

Костянтин Надутий також зазначив, що Урядом прийнята постанова щодо підвищення рівня оплати праці молодим спеціалістам, які залучені до роботи в селах і селищах. «Це дозволить підняти престиж праці медика, який буде за державним направленням працювати у сільській місцевості», – підкреслив начальник Управління реформ медичної допомоги.

Прес-служба МОЗ України

11/01/2014 09:06


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC