Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

До кінця 2014 року сучасні перинатальні центри працюватимуть в усіх регіонах України (15/01/2014 10:13)

Україна впроваджує низку інновацій, які дозволяють говорити про успіхи в дотриманні стандартів Декларації тисячоліття ООН і національної програми «Цілі розвитку тисячоліття». Про це на брифінгу в МОЗ України повідомила начальник Управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення Альона Терещенко.

Вона нагадала, що у вересні 2000 року 189 держав-членів ВООЗ прийняли Декларацію тисячоліття ООН і схвалили програму в галузі розвитку до 2015 року. Зокрема, документ передбачає поліпшення ситуації в галузі охорони здоров'я матерів і дітей, а також боротьбу з ВІЛ, малярією та іншими хворобами.

«Україна – єдина з країн-членів ВООЗ, яка затвердила та впровадила методику встановлення віку дитини, розлученої з родиною. Йдеться про дітей-біженців, дітей-мігрантів, які потрапляють на територію країни, вік котрих визначити неможливо», – зауважила фахівець, додавши, що досягнення України були відзначені представниками Європарламенту з прав біженців.

А.Терещенко також повідомила, що Урядом прийнято постанову, якою запроваджено єдиний підхід до встановлення інвалідності дітям. «За основу взято світовий досвід. Ми відходимо від медичного діагнозу, від кліше в бік біосоціальної моделі інвалідності, що базується на визначенні порушень органів і систем та можливості їх відновлення, а також здатності дитини до життєдіяльності та соціальної адаптації», – наголосила вона.

Крім того, начальник Управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення зазначила, що у 2013 році змінено підходи до організації психіатричної допомоги дітям – застосовано світовий підхід із розмежування допомоги дітям від дорослих. Медична стаціонарна допомога надаватиметься в максимально адаптованих для дитини умовах або у спеціалізованих закладах.

Щодо проведення щорічних профілактичних оглядів дітей-школярів А.Терещенко повідомила, що спільно з МОН України підходи до їх проведення були адаптовані згідно побажань батьків. «Ми провели експеримент – половина регіонів проводила огляди в закладах охорони здоров’я, інша – у школах. Практично у 80 відсотках батьки виявили бажання робити профогляди дітей в закладах охорони здоров’я. Світовий досвід показує, що сьогодні батьки наголошують на отриманні необхідних консультацій безпосередньо від лікарів», – поінформувала фахівець МОЗ України. Як результат, вперше за останні 10 років року зареєстровано стале зниження показників розладів зору, слуху та постави у школярів.

Альона Терещенко також підкреслила, що усі інновації та досягнення в сфері охорони материнства і дитинства неможливі без належного фінансового забезпечення. «Рівень державного фінансування на централізовані заходи, які стосуються матерів і дітей, за останні п’ять років зріс утричі. На кінець 2013 року він склав практично мільярд гривень», – наголосила вона.

Україна є світовим лідером в розробці нормативних документів з побудови системи планування сім’ї. Про це на брифінгу в МОЗ України повідомила начальник Управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення Альона Терещенко.

«Ми єдина країна у світі, де розроблено повний цикл з нормативних документів побудови системи планування сім'ї. Наші нормативні документи визнано найкращими, а український досвід пропонується іншим країнам ВООЗ», – наголосила фахівець. Зокрема, йдеться про адаптовану клінічну настанову, яка заснована на доказовій медицині – «Планування сім’ї», уніфікований клінічний протокол «Планування сім’ї на усіх рівнях надання медичної допомоги» та Порядок організації системи планування сім’ї в Україні.

Альона Терещенко також підкреслила, що Україна є прикладом для інших країн щодо впровадження пакету послуг з профілактики небажаної вагітності, до- та післяабортного консультування.

Результатом впровадження Національного проекту «Нове життя — нова якість охорони материнства та дитинства», який реалізується під патронатом Президента України, стало зниження рівня материнської та малюкової смертності. На цьому наголосила начальник Управління материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Альона Терещенко під час прес-конференції, присвяченій підсумкам діяльності служби охорони материнства та дитинства у 2013 році.

Протягом 2012-2013 років, нагадала представник Міністерства охорони здоров’я, відкрито 12 перинатальних центрів третього рівня у Кіровоградській, Харківській, Донецькій, Дніпропетровській, Житомирській, Полтавській, Хмельницькій, Рівненській, Луганській, Запорізькій областях, в Автономній Республіці Крим та місті Києві. До кінця 2014 року сучасні перинатальні центри з’являться й в інших областях. Таким чином буде повністю сформована регіональна мережа перинатальних центрів, метою чого є створення замкненого циклу надання допомоги породіллям та новонародженим, впровадження сучасних перинатальних технологій, принципів безпечного материнства в родопомічних закладах, підкреслила Альона Терещенко.

Завдяки успішній реалізації проекту «Нове життя», повідомила начальник Управління материнства та дитинства МОЗ України, показник малюкових втрат на кінець 2013 року знизився до 7,9 на 1 000 народжених живими, в той час як у 2012 році він становив 8,6, а у 2011 році – 9,1. «Тобто відбулось зниження рівня смертності новонароджених на 13,2%. Ми практично досягли показника країн Єврорегіону», - прокоментувала Альона Терещенко.

Те ж саме стосується і рівня материнських втрат. За оперативними даними МОЗ України, у минулому році він становив 11,6 на 100 000 народжених живими проти 13,1 у 2012 році та проти 14,7 на 100 000 народжених живими у 2011 році. «Зниження показника материнських втрат від початку реформи медичного обслуговування та реалізації Національного проекту «Нове життя» відбулося на 21 %», - наголосила співробітник МОЗ України.

Крім того, за її словами, зафіксовано зростання показника виживання новонароджених з наднизькою вагою. За дев’ять місяців 2013 року в порівнянні з таким же періодом 2008 року цей показник збільшився майже на 12 відсотків.

Під час прес-конференції зазначалося також, що за десять років вдалося корінним чином змінити ситуацію щодо структури пологів – збільшити питому вагу нормальних пологів з 36% у 2004 році до 65% у 2013 році та, відповідно, зменшити кількість ускладнених пологів.

Україна досягла відповідного рівня і виконує взяті на себе зобов’язання щодо Цілей розвитку тисячоліття, проголошених в рамках Декларації тисячоліття ООН. Про це на брифінгу в МОЗ України повідомив заступник директора Фонду народонаселення ООН/UNFPA Павло Замостян.

Також він підкреслив, що Україна є визнаним міжнародною спільнотою лідером в питанні планування сім’ї. «Це, фактично, єдина країна Східної Європи і Центральної Азії, в державній програмі якої закладено цільове фінансування забезпечення засобами контрацепції, що є найважливішою складовою в уникненні випадків важкої материнської захворюваності, смертності чи профілактики небажаної вагітності», – наголосив П.Замостян.

Досягнення України в галузі охорони здоров'я матерів і дітей у рамках дотримання стандартів Декларації тисячоліття ООН відмітили представники Дитячого фонду ООН в Україні/UNICEF та офісу з впровадження українсько-швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини».

Учасники брифінгу також підкреслили поглиблення співпраці Міністерства охорони здоров’я України й міжнародних організацій в реалізації низки спільних проектів та висловили побажання розширити результативне співробітництво.

Прес-служба МОЗ України

15/01/2014 10:13


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC