Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

У 2014 році у Запоріжжі зареєстровано випадок діпілідіозу (10/02/2014)

У січні 2014 року у м. Запоріжжі зареєстровано випадок діпілідіозу у дворічної дитини. Попередній випадок серед жителів нашої області реєструвався 15 років тому. Мама звернула увагу, що дитина відмовляється від їжі, схудла, скаржиться на біль у животі. А коли у випорожненнях дитини побачила біленькі «рисинки», що рухались, звернулась до паразитологічної лабораторії Запорізького обласного лабораторного Центру Держсанепідслужби України, де і було діагностовано захворювання.

Діпілідіоз або собачий ціп’як - це гельмінтоз тварин (собак, котів, вовків, лисиць), який за даними ветеринарної служби реєструється серед тварин в Запорізькій області (від 7 до 113 випадків на рік). В організмі хворої тварини мешкає стрічковий гельмінт, білого кольору, довжиною від 20 до 70 см, який прикріплюється присосками до слизової оболонки тонкого кишківника. Тіло його складається з члеників, які нагадують за своєю формою огіркове насіння або витягнуте рисове зерно. Кінцеві членики, більші за розміром, під вагою дозрілих коконів з яйцями, відриваються від тіла гельмінта та разом з випорожненнями тварини потрапляють у зовнішнє середовище. Характерно, що їм притаманна здатність самостійно рухатися. При руйнуванні члеників вивільнюються кокони з яйцями, які заковтуються личинками бліх тварин. В їхньому тілі яйця дозрівають.

Дуже «оригінальний» шлях потрапляння збудника цього гельмінту в організм людини - треба проковтнути блоху! Як це можливо? Блоха може заскочити в кухоль з рідиною, яку ви вип’єте; ви можете забруднити руки при випадковому роздавлюванні блохи під час гри з твариною та інше.

Як уберегтися від зараження діпілідіозом?

Передусім, необхідно виконувати загально-гігієнічні вимоги по догляду за тваринами:

- взявши в дім тварину, потрібно перевірити її на наявність гельмінтів у ветеринарній лабораторії, при потребі - пролікувати. У подальшому, за рекомендацією фахівців, необхідно проводити дегельмінтизацію тварини;

- собак належить виводити на прогулянку в місця, де не грають діти;

- треба уникати контакту домашніх тварин зі своїми безпритульними «співродичами», від яких вони можуть заразитись не тільки діпілідіозом, але й іншими захворюваннями, поширеними серед тварин, наприклад, токсокарозом (аскаридоз собак), токсоплазмозом.

А також, необхідно з раннього віку привчати дітей мити руки перед їжею, після контакту з тваринами, гри в пісочницях, відвідування туалету, тощо.

Якщо у вас виникла підозра, що у вашому організмі поселились «чужинці», звертайтесь за медичною допомогою та обстежуйтесь в паразитологічній лабораторії Запорізького обласного лабораторного Центру Держсанепідслужби України.

Фахівці лабораторії здійснюють паразитологічні та ентомологічні дослідження біоматеріалу (випорожнень, зіскребів з періанально-ректальних складок, сечі, мокротиння, дуоденального вмісту, гельмінтів та їх фрагментів та ін.), об’єктів навколишнього середовища (ґрунту, мулу, водних чинників, кровосисних комарів, ґедзів, мошок, кліщів, блошиць, вошей, синантропних мух, алергенних кліщів домашнього пилу та ін.) для громадян та юридичних осіб за плату згідно з законодавством.

Наш контактний телефон: 283-17-46.

Зарудна Ольга Василівна,

завідувачка паразитологічної лабораторії ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України»

10/02/2014


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC