Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Олег Мусій: МОЗ України та ВООЗ – однодумці (06/03/2014 09:13)

Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій у середу зустрівся з главою бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Доріт Ніцан Калускі. Ключовою темою розмови було співробітництво між МОЗ України та представництвом ВООЗ в Україні на сучасному етапі.

Пані Калускі передала новопризначеному керівнику Міністерства охорони здоров’я України вітання від Директора Європейського регіонального бюро ВООЗ Жужанни Якаб та запрошення відвідати офіс організації у Женеві, зокрема взяти участь у найближчій Всесвітній Асамблеї охорони здоров’я у травні поточного року. «Ми б хотіли продовжити і примножити конструктивну співпрацю, яка склалася у нас з Міністерством протягом попередніх років», – зауважила керівник бюро ВООЗ в Україні.

У свою чергу, Олег Мусій запевнив співрозмовницю у тому, що традиція тісної взаємодії між очолюваним ним відомством та бюро ВООЗ в Україні буде продовжена на якісно новому рівні, як і між Україною та Всесвітньою організацією охорони здоров’я загалом.

Доріт Ніцан Калускі розповіла про основні види допомоги, яку ВООЗ має намір надати Україні у нинішній складній ситуації. «Ми отримали перелік лікарських засобів, які збираємося передати в якості гуманітарної допомоги для лікування постраждалих під час масових акцій», – зазначила вона. Крім того, до бюро ВООЗ в Україні поступили запити від людей, які потребують протезування. Ще одним важливим видом допомоги з боку ВООЗ, за словами пані Калускі, має стати психологічна реабілітація громадян України з посттравматичним синдромом. Нагадавши, що вона є громадянкою Ізраїлю, керівник ВООЗ в Україні запропонувала: «Допомогу українським громадянам, постраждалим під час масових акцій, можуть забезпечити ізраїльські лікарі, оскільки мають великий досвід з надання психологічної допомоги людям, що потрапили в епіцентр бойових дій».

В розвиток цієї теми керівник МОЗ України повідомив про те, що напередодні в Міністерстві відбулася велика нарада щодо заходів з надання медичної, психологічної та соціальної реабілітації постраждалим і учасникам акцій громадського протесту та членам їхніх сімей. «МОЗ України не лише бере на себе всі функції з організації лікування та фізичної і психологічної реабілітації постраждалих під час сутичок, але й забезпечує залучення до цього всієї медичної служби країни», — наголосив Міністр, зазначивши, що Україна буде вдячна за допомогу в цьому і ВООЗ, і медикам Ізраїлю.

Крім того, співрозмовники обговорили питання співробітництва між Україною та ВООЗ у сфері боротьби з неінфекційними хворобами, протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, а також деякі аспекти епідеміологічної ситуації в Україні тощо.

Окрему увагу було приділено перспективам розвитку медичної галузі України в цілому. Сторони висловились за підпорядкування всіх систем охорони здоров’я МОЗ України, якнайширше залучення громадськості до управління галуззю. Олег Мусій поінформував Доріт Ніцан Калускі про те, що на останньому засіданні Уряду Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк прийняв рішення щодо необхідності ґрунтовного опрацювання нової моделі вітчизняної охорони здоров’я, пріоритетом якої має стати пацієнт.

Прес-служба МОЗ України

06/03/2014 09:13


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC