Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Профілактична вакцинація проти жовтої гарячки - єдиний та надійний за-сіб попередження захворювання (06/03/2014)

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на сьогодні території 45 країн Африки та 13 країн Південної та Центральної Америки є ендемічними з жовтої гарячки. Щорічно в світі реєструється близько 200 000 випадків захворювання, з яких 30 000 закінчуються смертю. У 2012-2013 роках відмічені спалахи жовтої гарячки у Чаді, Демократичній Республіці Конго, Судані, Сенегалі, Бразилії, Перу, Болівії.

Жовта гарячка – гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, основними клінічними проявами якого є геморагічний синдром і жовтяниця. Джерело збудника – різноманітні види лісових і синантропних мавп; переносник - комарі родів Aedes і Haemogogus. Інфікування людини відбувається, в основному, під час укусу зараженими комарами; у рідких випадках – під час попадання крові хворої людини на пошкоджені шкіряні покрови.

Профілактична вакцинація проти жовтої гарячки осіб, що прямують до країн, де існує ризик зараження, є єдиним та надійним засобом попередження захворювання. Після введення вакцини антитіла в організмі на захисному рівні з’являються через 10 днів і зберігаються протягом 10 років. Вакцинації підлягають дорослі та діти з 9-місячного віку. Відповідно до вимог Міжнародних медико-санітарних правил (2005 рік) особи, яким проведені щеплення, отримують міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику хвороби, що дійсне протягом десяти років.

У Запорізькій області щеплення проти жовтої гарячки проводяться:

у кабінеті щеплень консультативної поліклініки комунальної установи «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради (м. Запоріжжя, вул. Оріхівське шосе, 10 ); телефон кабінету інфекційних захворювань для узгодження дати проведення щеплень: (061) 766-35-87;

у кабінеті щеплень амбулаторії страхової медицини ТОВ «Асістанс Сервіс» (м. Запоріжжя, вул.. Сталеварів, 17); телефон для попереднього запису: (061) 220-42-40.

Перелік країн, що вимагають від мандрівників наявність міжнародного свідоцтва про щеплення проти жовтої гарячки:

Країни Африки: Ангола, Бенін, Болівія Буркіна-Фасо, Бурунді, Камерун, Центральноафриканська Республіка, Конго, Кот-д'Івуар, Демократична Республіка Конго, Габон, Гана, Гвінея-Бісау, Ліберія, Малі, Нігер, Перу (тільки при відвідуванні районів джунглів), Руанда, Сан-Томе і Принсіпі, Сьєрра-Леоне, Того.

Країни Південної Америки: Французька Гвіана.

Перелік країн, при в'їзді до яких рекомендується мати міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти жовтої гарячки:

Венесуела, Болівія (особам, що здійснюють подорожі до департаментів Бені, Чукисака, Кочабамба, Пандо, Санта-крус, Таріха, Ла-пас), Бразилія (особам, що здійснюють подорожі до штатів Акра, Амапа, Амазонас, Гояс, Мараньян, Мату-гроссо, Мату-гроссо-ді-сул, Мінас-жеранс, Пара, Рондонія, Ророїма і Токантінс), Гайяна, Колумбія (особам, що здійснюють подорожі до середньої частини долини річки Магдалена, східного і західного передгір'я Східних Кордельєр від межі з Еквадором і до межі з Венесуелою, Урабу, передгір'я Сьєрра-Невади, східних рівнин Оріноко і Амазонії), Панама (особам, що здійснюють подорожі до провінції Дарьєн), Перу (особам, що здійснюють подорожі до зони джунглів, яка розташована нижче 2300 м), Сурінам, Еквадор, Гамбія, Гвінея, Замбія, Кенія, Нігерія, Сенегал, Сомалі, Судан, Танзанія, Уганда, Чад, Екваторіальна Гвінея, Ефіопія.

Швець Лариса Вікторівна,

лікар-підеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України»

06/03/2014


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC