Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

В Україні створено громадський рух «Медична спільнота – за цілісність та суверенність України» (11/03/2014 09:30)

З такою ініціативою виступили українські лікарі-кардіологи. Члени Президії та правління Асоціації кардіологів України під час проведення наукової підсумкової сесії Національного наукового центру «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» започаткували громадський рух «Медична спільнота – за цілісність та суверенність України» та закликали долучитись до нього усіх вітчизняних медиків, які поділяють їхню позицію. Кардіологи звернулись до Міністра охорони здоров'я України Олега Мусія з проханням підтримати ініціативу створення громадського руху.

«Шановні колеги!

Ми члени Президії та правління Асоціації кардіологів України, як і всі патріотично налаштовані громадяни нашої держави, глибоко стурбовані інспірованими спробами поставити нині під питання територіальний устрій та цілісність нашої Батьківщини, розколоти та протиставити громадян за ознаками їх мови, національності, регіону проживання, політичними уподобаннями. Такі спроби ми розглядаємо як безвідповідальні – з огляду на непередбаченість їх наслідків, і як аморальні – зважаючи на те, що вони здійснюються саме за участі протистояння громадян та залучення силових структур.

Проблеми України повинні вирішуватися політичним врегулюванням і постійним пошуком компромісу у вирішенні найважливіших спірних питань (в т.ч. про статус мов), але ніяк не за допомогою залучення військ іншої держави.

Сьогодні наші вчені і вся медична громадськість продовжують розвивати і поглиблювати культурні зв'язки між народами України і Росії, беручи участь у конференціях, обговорюючи з російськими колегами актуальні наукові проблеми, обмінюючись публікаціями. Ніколи у нас не виникало непорозуміння з приводу мови, віросповідання або культури. Мова науки і освіти — це мова співпраці і взаєморозуміння.

Ми, медики, в силу своєї професії, чітко усвідомлюємо гуманітарні наслідки дезінтеграційних процесів у нашій державі, ризик яких, на жаль, наразі ще не минув. Найнебезпечнішим з них, безперечно, є можливість пролиття людської крові внаслідок відкритих протистоянь, втрати людського здоров’я та життя, цінність якого ми, медики, усвідомлюємо, особливо гостро. Варто додати, що можливі дезінтегративні процеси в нашій державі можуть супроводжуватись надзвичайно високим ризиком економічного колапсу, в умовах якого буде дуже важко зберегти бодай-яку систему надання медичної допомоги, не кажучи вже про можливість її покращення.

Ми звертаємося до усіх медичних працівників України – лікарів усіх спеціальностей, медичних сестер та фельдшерів, викладачів медичних навчальних закладів, медиків-науковців із закликом консолідуватися на платформі недопущення розколу нашої Батьківщини, зайняти усвідомлену патріотичну позицію та докласти усіх зусиль до приєднання інших своїх колег до неї. Ми переконані – іншого шляху в нас немає, оскільки інший шлях – це шлях в нікуди.

Ми пропонуємо започаткувати громадський рух «Медична спільнота – за цілісність та суверенність України» та закликаємо долучитися до нього усіх тих вітчизняних медиків, які поділяють нашу позицію. Реальним вкладом в цю справу є не тільки наша сумлінна праця, але й активна громадська позиція та цілеспрямована діяльність на збереження цілісності і суверенітету нашої держави. Маємо переконання, що Ваша підтримка у створенні нашого руху стане цеглиною у святій справі збереження нашої єдиної соборної України».

Прес-служба МОЗ України

11/03/2014 09:30


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC