Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Підбито підсумки роботи Державної санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області за 2013 рік та визначено завдання на 2014 рік (14/03/2014)

Сьогодні, 14 березня 2014 року, в актовому залі на засіданні Колегії Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області підбито підсумки роботи Державної санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області за 2013 рік та визначено завдання на 2014 рік.

У засіданні колегії взяли участь: начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Голова Колегії Роман Леонідович Терехов, в. о. директора ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» Олександр Федорович Воробйов, директор Департаменту охорони здоров'я Запорізької облдержадміністрації (стажист) Микола Петрович Красько, заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, заступник головного державного санітарного лікаря Запорізької області Олег Володимирович Зикін, в. о. заступника начальника Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, в. о. заступника головного державного санітарного лікаря Запорізької області Олександр Іванович Мащак, заступник директора Державної установи «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» Володимир Михайлович Таранцов, заступник директора Державної установи «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» Володимир Миколайович Гуляш, завідувач кафедри загальної гігієни та екології Запорізького державного медичного університету, доцент, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України Анатолій Іванович Севальнєв, голова Запорізької обласної ради профспілок медичних працівників Алла Миколаївна Тонковід, члени Колегії; керівники структурних та відокремлених структурних підрозділів Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, керівники структурних та відокремлених підрозділів ДУ "Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України".

Відкрив засідання Колегії Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Голова Колегії Роман Леонідович Терехов, який коротко охарактеризував нинішню суспільно-політичну ситуацію в Україні та в Запорізькій області, а також визначив в ній роль та завдання Держсанепідслужби Запорізької області. 

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв Майдану – Небесної Сотні.

Начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Голова Колегії Роман Леонідович Терехов висловив глибоку вдячність всім працівникам Держсанепідслужби Запорізької області за їхню сумлінну працю та професіоналізм у забезпеченні санітарного та епідемічного благополуччя Запорізької області у доволі складній загальній економічній та фінансовій ситуації в країні, плюс вже другий рік Держсанепідслужба перебуває у нелегкому, а, іноді, і не зовсім зрозумілому процесі реформування, під час якого Держсанепідслужба розділена на дві частини та скорочена кількість її працівників на 52 відсотки. А тому сьогодні треба проаналізувати вже проведені зміни та внести суттєві корективи у процес реформування Держсанепідслужби в інтересах жителів Запорізької області та України для ефективного забезпечення їхнього санітарного та епідемічного благополуччя.

Начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Голова Колегії Роман Леонідович Терехов та голова Запорізької обласної ради профспілок медичних працівників Алла Миколаївна Тонковід тепло привітали ювілярів: заступника начальника Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, заступника головного державного санітарного лікаря Запорізької області Олега Володимировича Зикіна з 50-річним ювілеєм та начальника Азовського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головного державного санітарного лікаря у Якимівському, Приазовському та Приморському районах Василя Григоровича Склярова з 60-річним ювілеєм, вручили їм квіти та Подяки.5Kol_2013god

Про підбиття підсумків роботи Державної санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області за 2013 рік та завдання на 2014 рік доповів начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Голова Колегії Роман Леонідович Терехов.

Про підсумки роботи управління організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду доповіла начальник управління організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Вікторія Вікторівна Черкасова.

Про підсумки роботи щодо надання адміністративних послуг у 2013 році доповіла начальник управління адміністративних послуг Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Ольга Петрівна Гаврікова.

Про підсумки фінансово-економічної діяльності за 2013 рік та бюджетні пріоритети Держсанепідслужби Запорізької області на 2014 рік доповіла начальник управління фінансово-економічного забезпечення, бухгалтерського обліку та майнових відносин – головний бухгалтер Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Оксана Володимирівна Шилкіна.

Про результати соціально-гігієнічного моніторингу у 2013 році доповів начальник відділу соціально-гігієнічного моніторингу Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Євген Олександрович Тулушев.

Про результати роботи кадрової служби за 2013 рік доповіла начальник відділу кадрового забезпечення, запобігання та протидії корупції Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Олена Володимирівна Русакова.

Про організацію документообігу та контроль за зверненнями громадян у 2013 році доповіла Анна Володимирівна Апостолюк.

Про підсумки роботи ДУ "Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України" за 2013 році та завдання на 2014 рік доповів в. о. директора ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» Олександр Федорович Воробйов.

Про висновки та обговорення проектів рішення Колегії Головного управління з питань порядку денного доповів начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Голова Колегії Роман Леонідович Терехов.1Kol_2013god_

Про підбиття підсумків роботи за результатами рейтингової оцінки, оголошення переможців та нагородження колективів та керівників доповіли: відокремлених структурних підрозділів Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області - начальник відділу документообігу та інформаційного забезпечення Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Анна Володимирівна Апостолюк; відокремлених підрозділів ДУ "Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» - завідувачка організаційного відділу ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» Ольга Миколаївна Зикіна; в цілому по територіях (сумарно по Головному управлінню Держсанепідслужби у Запорізькій області та ДУ "Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України") - начальник відділу документообігу та інформаційного забезпечення Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Анна Володимирівна Апостолюк.

На засіданні Колегії Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області під час розгляду питання «Підсумки роботи санепідслужби щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя у Запорізькій області у 2013 році» начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Голова Колегії Роман Леонідович Терехов зазначив, що на виконання директивних документів Держсанепідслужбою Запорізької області проведена значна організаційна робота. В органи влади спрямовано 774 довідки, на підставі яких органами влади прийнято 427 рішень з питань забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення. Активний державний підхід у взаємодії з органами влади виявили Енергодарське, Мелітопольське, Азовське та Вільнянське управління спільно з відповідними відокремленими підрозділами ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України».3Kol_2013god

Територіальними підрозділами Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області проведено 549 планових перевірок та 5817 позапланових заходів державного нагляду. При виявленні порушень санітарного законодавства винесено 1422 постанови про накладення штрафів, 13 фінансових санкцій, 39 постанов про припинення експлуатації об’єктів, 25 постанов про заборону випуску і реалізації продукції, 124 подання про відсторонення від роботи порушників санітарного законодавства.

Незважаючи на значне скорочення планових перевірок, відбулося підвищення їх результативності: 87% планових заходів державного нагляду супроводжувались виявленням порушень (35% у 2012 році).

За даними соціально-гігієнічного моніторингу питна вода за мікробіологічними показниками має мінімальний ступінь потенційного ризику, багаторічний моніторинг якості атмосферного повітря свідчить про зниження забруднення його, радіаційно-гігієнічна обстановка благополучна.2Kol_2013god

У порівнянні з середніми багаторічними показниками епідемічна ситуація з основних інфекційних захворювань характеризується тенденціями до стабілізації або зниження – захворюваність на сальмонельоз, вірусні гепатити, гострі кишкові інфекції, повітряно-крапельні інфекції, що керуються засобами імунопрофілактики. Не допущено епідемічних ускладнень групових інфекційних захворювань, у тому числі в організованих дитячих колективах та оздоровчих закладах.

Протягом 2013 року здійснено комплекс робіт щодо реалізації Головним управлінням Держсанепідслужби у Запорізькій області вимог законодавчих та нормативно-правових актів у сфері надання дозвільних та адміністративних послуг з питань санітарного та епідемічного благополуччя населення.

На виконання Законів України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про перелік документів дозвільного характеру», «Про адміністративні послуги», актів Кабінету Міністрів України протягом 2013 року опрацьовано 4242 заяви від суб’єктів господарювання, видано 115 експлуатаційних дозволів для потужностей (об'єктів) з виробництва, переробки або реалізації харчових продуктів, 3884 висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи, 41 дозвіл (санітарний паспорт) на роботи з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання. Зареєстровано 47 декларацій про відповідність матеріально-технічної бази суб’єктів господарювання вимогам законодавства. Представниками Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області у 2013 році проведено попередній документальний санітарно-епідеміологічний контроль 4302 одиниць вантажів.

У 2013 році в Запорізькій області зареєстровано 379660 випадків інфекційних захворювань. В десятці найбільш поширених інфекцій на першому ранговому місці грип та ГРВІ, на другому - вітряна віспа.

У 2013 році зареєстровано збільшення захворюваності на суму гострих кишкових інфекцій на 17,2%, показник склав 461,28 на 100 тис. населення. В сумі гострих кишкових інфекцій 27% займає ротавірусний ентерит. В 2013 році захворюваність на ротавірусну інфекцію збільшилась на 65 %, показник склав 125,97 на 100 тис. Збільшення захворюваності обумовлено як розширенням лабораторної діагностики ротавірусної інфекції, так і активізацією епідпроцесу.

З метою епіднагляду за циркуляцією ентеровірусів в області постійно здійснюються дослідження об’єктів довкілля та клінічних матеріалів від людей. Результати вірусологічних досліджень та обстежень свідчать про активізацію циркуляції ентеровірусів на території області, що потребує посилення епіднагляду за інфекціями ентеровірусної етіології.

У 2013 році працівниками епідпрофілю Держсанепідслужби Запорізької області проведено епідрозслідування в 17703 осередках інфекційних хвороб з використанням лабораторних методів досліджень ймовірних факторів передачі інфекції, обстежено 27115 контактних, виявлено та сановано 177 інфікованих. Проведено непланові обстеження 1957 осіб з числа клінічно здорових декретованих контингентів, в 67 випадках виявлені носії, організовано контроль за проведенням їх санації.

Серед факторів передачі ГКІ в 2013 році переважав харчовий – 93,4 %, в т.ч. 27,6% захворілих пов’язують захворювання із вживанням молочних продуктів, 22,6% - м’ясних, 10,9 % - рибних, 14,2 % - овочів та фруктів, 24,7 % - інших продуктів харчування, води відкритих водоймищ – в 3,08% випадків. На контактно-побутовий шлях передачі припадає 3,5% випадків захворювань. В 58% випадків захворювання пов’язані із порушеннями умов приготування та зберігання харчових продуктів в домашніх умовах.

Спалахів інфекційних хвороб в 2013 році не зареєстровано.

Залишається актуальною проблема захворюваності на туберкульоз. З 2012 року в області, на фоні стабілізації захворюваності на всі форми туберкульозу, має місце зростання показника захворюваності на бацилярні форми туберкульозу легень: у 2013 році він склав 35,9 на 100 тис. нас. проти 31,0 у 2011 році. Показник по області перевищує показник по Україні (33,8) на 6,2%. Тенденція до зростання вказаних форм залишається як по області, так і в цілому по Україні. Епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції у регіоні у звітному році погіршилась. Обласний показник захворюваності склав 33,9 на 100 тисяч населення проти 29,2 у 2012 році. Питома вага обстеженого дорослого населення на наявність антитіл до ВІЛ, за винятком донорів і вагітних жінок, зросла з 3,94% у 2012 році до 4,75% у 2013 році, але є нижчою рекомендованих МОЗ України 5%. В області залишаються актуальними питання профілактики захворювань на сказ, хворобу Лайма, гарячку Західного Нілу.4Kol_2013god

Радіаційно-гігієнічний моніторинг довкілля свідчить про те, що стан радіаційної безпеки населення Запорізької області знаходиться на задовільному рівні. Гамма-фон на території складає 12-15 мкР/год, що відповідає фоновим рівням. Вміст стронцію-90 та цезію-137 в продуктах харчування значно нижче допустимих рівнів, що забезпечує дозу опромінення населення на рівні 0,4% від квоти, що встановлена Міністерством охорони здоров’я України.

Матеріали Колегії обговорено та прийнято проект рішення. Запропоновано заходи з усунення недоліків у 2014 році. Проект рішення надано для подальшого обговорення в колективах та надання пропозицій протягом 10 днів з дня засідання Колегії.

На Колегії також обговорено підсумки рейтингової оцінки роботи Держсанепідслужби Запорізької області.

Згідно з наказами Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області від 05.03.2014 № 37 «Про утворення комісії з підведення підсумків та оцінки роботи відокремлених структурних підрозділів Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області» та від 05.03.2014 № 38 «Про затвердження рейтингових показників роботи відокремлених структурних підрозділів Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області» підбито підсумки рейтингової оцінки роботи за 2013 рік відокремлених структурних підрозділів Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області та визначені рангові місця з затверджених семи розділів роботи окремо по містах та сільських районах

Визначено також рангові місця за результатами сполученої сумісної оцінки територіальних відокремлених структурних підрозділів Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області та відокремлених підрозділів ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України».

Оголошено Подяку Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області за зайняті I, II, III рангові місця колективам:

Мелітопольського міського управління (начальник управління Саприкіна Л.О.)

– за перше місце серед міських відокремлених структурних підрозділів Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області;

Запорізького міського управління (начальник управління Хомутов В.О.)

– за друге місце серед міських відокремлених структурних підрозділів Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області;

Енергодарського міжміськрайонного управління (начальник управління Костюков О.Б.)

– за третє місце серед міських відокремлених структурних підрозділів Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області;

Пологівського міжрайонного управління (начальник управління Груба М.П.)

- за перше місце серед районних (сільських) відокремлених структурних підрозділів Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області;

Токмацького міжрайонного управління (начальник управління Гулова А.В.)

– за друге місце серед районних (сільських) відокремлених структурних підрозділів Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області;

Азовського міжрайонного управління (начальник управління Скляров В.Г.)

- за третє місце серед районних (сільських) відокремлених структурних підрозділів Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області.

На виконання наказу ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» від 29.01.2014 №17 «Про підведення підсумків та оцінку роботи відокремлених підрозділів ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» підбито підсумки роботи відокремлених підрозділів ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України»» за 2013 рік, здійснена їх оцінка, визначені рангові місця по відокремлених підрозділах у цілому та з розділів діяльності: «Платні послуги», «Виробіток, навантаження лабораторій», «Робота в осередках, виконавська дисципліна», «Контрольні завдання, вдосконалення роботи».

Нагороджено грамотами ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» керівників відокремлених підрозділів, які зайняли І, ІІ, ІІІ загальні рангові місця серед відповідної групи:

- завідувача Запорізького міського відокремленого підрозділу Дудку Галину Іванівну;

- завідувача Мелітопольського відокремленого підрозділу Різника Володимира Івановича;

- завідувача Правобережного відокремленого підрозділу Савіна Олександра Леонідовича;

- завідувача Пологівського міжрайонного відокремленого підрозділу Куртєва Миколу Івановича;

- завідувача Вільнянського міжрайонного відокремленого підрозділу Татарченко Лідію Антонівну;

- завідувача Азовського міжрайонного відокремленого підрозділу Анікіна Ігоря Федоровича.

Нагороджено грамотами ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» керівників відокремлених підрозділів, які зайняли перші рангові місця з окремих розділів роботи серед відповідної групи, а саме:

- завідувача Бердянського міськрайонного відокремленого підрозділу Новікову Тетяну Степанівну та завідувача Токмацького міжрайонного відокремленого підрозділу Бажана Миколу Дмитровича за перше місце з розділу «Платні послуги»;

- завідувача Лівобережного відокремленого підрозділу Серенко Віру Олексіївну за перше місце з розділу «Робота в осередках, виконавська дисципліна».

Відзначено ефективну спільну роботу та зайняті I, II, III місця по результатах сумарної рангової оцінки наступні територіальні колективи Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області та ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України»:

м. Мелітополя

перше місце (серед міських територій)

загалом по м. Запоріжжю

друге місце (серед міських територій)

м. Енергодара, Кам'янка-Дніпровського району

третє місце (серед міських територій)

Пологівського, Куйбишевського районів

перше місце (серед сільських територій)

Вільнянського, Запорізького районів

друге місце (серед сільських територій)

Токмацького, Чернігівського районів

третє місце (серед сільських територій)

Начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Голова Колегії Роман Леонідович Терехов та в. о. директора ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» Олександр Федорович Воробйов тепло привітали переможців з досягнутими результатами та побажали їм подальших успіхів, здоров’я та благополуччя.

Сектор доступу до публічної інформації та зв’язків з громадськістю Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області

14/03/2014


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC