Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Спільні програми МОЗ України та Фонду народонаселення ООН є ефективними та будуть продовжені (18/03/2014 10:20)

Спільні програми МОЗ України та Фонду народонаселення ООН є ефективними та будуть продовжені. Про це під час зустрічі в МОЗ України з Представником Фонду Народонаселення ООН в Україні Нусхат Есан зазначив Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій.

Нусхат Есан привітала Олега Мусія з призначенням на посаду Міністра та висловила сподівання, що новому уряду України вдасться провести ґрунтовні перетворення в країні і, зокрема, в реформуванні системи охорони здоров’я.

Представник Фонду Народонаселення ООН високо оцінила співпрацю фонду з Міністерством в напрямку охорони материнства і дитинства та схвалила роботу фахівців МОЗ України по скороченню материнської та малюкової смертності. Вона також висловила сподівання на подальшу фахову взаємодію в наданні допомоги матерям на основі кращих світових стандартів, підвищення кваліфікації медичних сестер та акушерок, розробці клінічних та локальних протоколів на засадах доказової медицини.

Нусхат Есан висловила свої очікування від МОЗ України, яке має відігравати чітку організаційну та координаційну роль між міжнародними донорськими організаціями в галузі охорони здоров’я, яких небагато в Україні.

Особливу увагу представник ООН приділила фінансово-економічній та комунікаційній складовим співпраці з МОЗ України. «Фонд народонаселення ООН володіє міжнародною платформою для прозорих та економічно вигідних державних закупівель ліків та засобів медичного призначення, що дозволяє купувати їх за найнижчими цінами. Ми готові презентувати МОЗ України можливості цієї платформи та надати доступ до таких закупівель» - зазначила Нусхат Есан та додала: «Медична реформа в Україні не підтримувалася комунікаційними заходами, що викликало нерозуміння громадою та медичною спільнотою її суті та породило супротив цим перетворенням – ми готові надати допомогу й у цьому напрямку».

Олег Мусій повністю підтримав позицію та бачення Нусхат Есан щодо комунікації з населенням у реформуванні галузі та висловив думку, що реформа медичної галузі фактично потерпіла фіаско, оскільки не було підтримки громадськості та медичних працівників. І йому, як людині, яка 20 років пропрацювала у громадському секторі, добре відома роль інформаційно-роз’яснювальної роботи.

«Я глибоко переконаний, що будь-якій реформі повинна передувати грамотно вибудувана інформаційно-роз’яснювальна кампанія для того, щоб люди зрозуміли, які вигоди вони отримають найближчим часом та у довготривалій перспективі. Це ж стосується й лікарів – якщо вони знатимуть і розумітимуть суть реформи, вони стануть нашими союзниками» - зазначив Міністр і додав, що допомога Фонду Народонаселення ООН у побудові комунікацій із населенням стане вагомою підтримкою у формуванні бачення як змінити систему.

Олег Мусій подякував Нусхат Есан за низку пропозицій допомоги у скрутний для України час та завірив, що усі спільні програми з охорони здоров’я материнства та дитинства є ефективними та будуть продовжені у подальшому.

Прес-служба МОЗ України

18/03/2014 10:20


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC