Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Українська медицина — початок відродження (21/03/2014 08:25)

20 лютого 2014 р. у приміщенні Будинку Уряду відбувся прес-брифінг Міністра охорони здоров’я Олега Мусія на тему «Українська медицина — початок відродження».

Спілкуючись з представниками засобів масової інформації упродовж понад півтора годин, Міністр встиг відповісти на всі поставлені журналістами запитання та окреслити основні напрямки, перспективи та проблеми діяльності МОЗ України та медичної галузі загалом.

«Перший крок, який буде зроблено, — це дуже серйозний, ґрунтовний аналіз стану речей в системі охорони здоров’я і аналіз того, що відбулося під назвою «реформа». У подальшому акцент на первинно-медичну допомогу, на інститут сімейної медицини буде зміщений ще більше, — особливо, в розрізі профілактики, яка, певно, має передувати власне самій медицині. Тому нова модель системи охорони здоров’я, яка буде запропонована Урядом для України, буде передбачати якраз на першому місці профілактику, а на другому — сімейну медицину, первинну медичну допомогу і їх розвиток.»

«Я є прихильником реформ, популярних серед населення. А для того, щоб вони стали популярними, потрібно розмовляти з людьми, перш за все, з тими, яких стосується ця реформа, і також з головними співучасниками власне системи охорони здоров’я — медичними працівниками, і перш за все, лікарями, оскільки саме лікар є центральною фігурою в наданні медичної допомоги. Нова модель системи охорони здоров’я передбачатиме обов’язкову складову — інформаційно-роз’яснювальну кампанію, яка буде упереджувальною. До кожної людини ми спробуємо донести зміст реформ через ЗМІ — і тут я бачу журналістів активними партнерами. Лише дуже проситиму їх ґрунтуватися на достовірних фактах і користуватися інформацією з надійних першоджерел. А оскільки у кожній галузі найбільш достовірним першоджерелом інформації для суспільства є її керівник, то я відкритий для широкого та відвертого спілкування з громадськістю, — з лав якої походжу сам, оскільки не одне десятиріччя очолюю «Всеукраїнське лікарське товариство» і не один рік очолював Громадську раду при МОЗ України, — як безпосередньо, так і крізь рупор ЗМІ. Тому прошу журналістів також дотримуватися правди, а не керуватися чутками «одна баба казала». Я декларую і притримуюся правдивих стосунків і правдивих відносин.»

«Зміна системи управління в охороні здоров’я стосуватиметься, насамперед, демонополізації і роздержавлення управління, яке на сьогодні здійснюється виключно Міністерством охорони здоров’я як державним уповноваженим органом і управліннями охорони здоров’я чи департаментами, як вони зараз називаються, на місцях. Для позитивного розвитку обов’язково треба створити здорове конкурентне середовище. Якраз конкуренцію в позитивному розумінні цього слова в управлінні системою охорони здоров’я повинні скласти професіонали, які працюють у цій системі, через законодавче запровадження, важливої інституції, яка зветься професійне самоврядування, — а в охороні здоров’я це відбуватиметься відповідно до професій: лікарі — лікарське самоврядування, медичні сестри — медсестринське самоврядування, провізори, фармацевти — фармацевтичне самоврядування. За такою моделлю управління функціонують системи охорони здоров’я майже усіх країн, і перш за все європейських, до яких ми й будемо наближатися.»

«Стосовно питання фінансування системи охорони здоров’я. Перш за все, це введення загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування. Моє бачення: ввести медичне страхування, не реформувавши податкову систему України, видається на сьогодні неможливим. Саме тому введення медичного страхування буде напряму пов’язане із реформою оподаткування і податкової системи. Найближчим часом буде запропоновано проект Закону «Про загальнообов’язкове державне медичне страхування» з відтермінуванням його введення (для проведення вичерпної інформаційної компанії та всебічної підготовки практичного впровадження).»

«Щодо кадрів і системи підготовка кадрів. На сьогодні ситуація в Україні надзвичайно кризова. Якщо ми терміново не змінимо систему підготовки кадрів, у нас буде кадровий повний крах. Лікарі виїдуть з України або покинуть просто роботу. З офіційною зарплатою початковою лікаря, який приходить після медичного університету, у 1200-1500 грн. проіснувати неможливо. Яким чином змінити цю ситуацію? Насправді дуже позитивний досвід показав пілотний регіон м. Київ, особливо Дніпровський район, тому що він саме є пілотним регіоном в Києві щодо оплати праці лікарів первинної ланки. Зрозуміло, що українським лікарям дуже важко поки що ментально перейти і стати СПД чи фізичною особою-підприємцем, — щоб отримати відповідний бюджет на лікування і потім вільно розпоряджатись цим бюджетом. В ідеалі лікар, який буде суб’єктом підприємницької діяльності, сімейним лікарем, зможе в нинішніх українських реаліях заробляти від 8 до 10 тис грн. легальної офіційної зарплати. Питання щодо якості підготовки також дуже дискутабельне і відкрите. Тому ми дуже серйозно переглянемо принципи практичної підготовки майбутніх лікарів та інтернів.»

«Загалом політика Міністерства охорони здоров’я була задекларована мною на зустрічі з трудовим колективом, 28 лютого, коли я був призначений Міністром охорони здоров’я. Така ж політика була задекларована на зустрічі з Комітетом з питань охорони здоров’я Верховної Ради України з народними депутатами, з Громадською радою при МОЗ України. Ця нова політика передбачає відсутність в Міністерстві охорони здоров’я будь-яких «схем», «відкатів», тіньового обігу коштів тощо — з метою перетворення цього міністерства з міністерства закупівель на міністерство здоров’я. З метою перетворення негативного іміджу, яке є в Міністерства охорони здоров’я, на позитивний, — який був здобутий на Майдані, в тому числі, за мого керівництва медичною службою Штабу національного спротиву. Крім того, я ніколи не погоджуся на призначення на керівні посади людей, які раніше були задіяні у будь-яких нелегальних схемах у Міністерстві охорони здоров’я чи Державній службі з лікарських засобів. Отже: політика відкритості, політика довіри, політика чесності і політика дотримання слова. Саме таку політику я будуватиму в Міністерстві охорони здоров’я України.».

Повний відеорепортаж з прес-брифінгу доступний на офіційних сторінках МОЗ України в соціальних мережах Facebook, ВКонтакте, You Tube.

Прес-служба МОЗ України

21/03/2014 08:25


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC