Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

В Україні налагоджено виявлення мультирезистентного туберкульозу (25/03/2014)

Завдяки методикам генно-молекулярної діагностики, обладнанням для якої на сьогодні оснащені всі регіони України, швидкість виявлення резистентного туберкульозу значно зросла – до кількох годин замість кількох тижнів. Це дає можливість у найкоротші терміни виявити резистентність і правильно почати лікування. Про це під час прес-конференції до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, яка відбулася в МОЗ України, повідомила Голова Держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна.

«Сьогодні в Україні стабілізовано епідемічний процес: знижено рівні захворюваності та смертності від туберкульозу. Смертність від туберкульозу у 2013 році (за даними Держкомстату України), знизилась на 6% у порівнянні з попереднім роком та становить 14,2 на 100 тис. населення. Ця тенденція свідчить про поступове зростання ефективності лікування захворювання та забезпеченням потреби у протитуберкульозних препаратах. Відзначається налагодження діагностики мультирезистентного (стійкого до препаратів) туберкульозу за допомогою використання обладнання ВАСТЕК, GeneXpert. Кількість випадків підтвердженого мультирезистентного туберкульозу із 3329 у 2009 році зросла до 7149 за 9 місяців 2013 року. Всього у 2013 році зареєстровано 8386 осіб, хворих мультирезистентною формою захворювання», - повідомила Голова Держслужби України соцзахворювань.

За словами координатора програм з питань туберкульозу, мультирезистентного туберкульозу Бюро ВООЗ в Україні Андрія Славуцького, цього року Всесвітня організація охорони здоров’я вперше заговорила про перспективу ліквідації туберкульозу в глобальному масштабі. ВООЗ розроблено глобальну стратегію до 2050 року, яка передбачає збільшення зусиль, необхідних для усунення туберкульозу, зокрема, посилення боротьби з появою і поширенням стійких його форм.

«Існує група країн, де знижується захворюваність від туберкульозу – Латвія, Естонія, Німеччина. До групи країн, де продовжує збільшуватися рівень захворюваності туберкульозом та його поширення – Велика Британія, Швеція, Росія. До групи країн, в яких відбувається поступова стабілізація епідемії та повільне покращення ситуації з туберкульозом, відносять Україну», - зазначив Андрій Славуцький.

Експерт також повідомив, що сьогодні на рівні співпраці Міністерства охорони здоров’я України та ВООЗ відпрацьовується системне поширення амбулаторної моделі лікування хворих. Ця модель передбачає лікування хворого в умовах, які йому найбільш зручні, а також застосування механізму психологічної та соціальної підтримки.

Як наголосила Тетяна Александріна туберкульоз в Україні діагностується та лікується безоплатно і для цього існують усі можливості та встановлені чіткі стандарти виконання, які базуються на рекомендаціях ВООЗ. Надання послуг хворим на туберкульоз сьогодні чітко стандартизовано і максимально враховує міжнародні рекомендації та настанови. Хворі на туберкульоз забезпечені протитуберкульозними препаратами. А найголовніше - у нас є сьогодні можливість правильно діагностувати і правильно лікувати туберкульоз» - зазначала Голова відомства.

Прес-служба МОЗ України

25/03/2014


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC