Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Держава забезпечить фінансування програм по лікуванню хворих на СНІД та туберкульоз в повному обсязі (26/03/2014 15:34)

Про це заявив Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій під час зустрічі з керівником підрозділу з управління грантами Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією Марком Едінгтоном.

За словами Олега Мусія, сьогодні, в умовах недофінансування з державного бюджету охорони здоров’я, дуже важливим є питання пошуку та отримання додаткового фінансування від міжнародних донорських організацій, тому ми дуже цінуємо допомогу Глобального фонду, який був і залишається основним додатковим джерелом фінансування програм боротьби з ВІЛ/СНІД та туберкульоз в Україні.

Міністр охорони здоров’я України також поінформував Марка Едінгтона, що попри скорочення видатків на охорону здоров’я на 20-30%, в зв’язку із складною політичною та економічною ситуацією, МОЗ України вдалося відстояти фінансування програм по лікуванню хворих на СНІД та туберкульоз в повному обсязі. Подальша реалізація усіх медичних програм залежатиме від економічних досягнень України та інвестиційної привабливості країни.

Олег Мусій акцентував, що саме завдяки значній фінансовій підтримці Глобального фонду Україні вдалося досягти знизити рівень захворюваності на ВІЛ/СНІД. Так, починаючи з 2004 року темпи приросту захворюваності на ВІЛ-інфекцію в державі вдалося зменшити у більш як три рази (з 24,7 % у 2004 до 7,3% у 2008 році), антиретровірусна терапія (АРТ) та профілактика ВІЛ від матері до дитини стали більш доступними в усіх регіонах України.

З поміж тим Міністр зазначив, що ефективність реалізації програми по боротьбі з туберкульозом викликає сумнів. «Динаміка поширеності мультирезистентного туберкульозу загрожує національній безпеці, тому ми будемо терміново переглядати діючі методи лікування та приводити їх до найкращих європейських норм», - зазначив Олег Мусій.

Міністр також подякував Глобальному фонду за можливість отримати 184,6 млн. доларів на період 2014-2016 роки на програми по боротьбі з ВІЛ/СНІД та туберкульоз (137,3 млн. дол. на компонент «СНІД» та 47,3 млн. дол. на компонент «туберкульоз»). Крім цього, зазначив Олег Мусій, найближчим часом буде затверджена оновлена Національна програма боротьби з ВІЛ/СНІД та туберкульозом, яка розширить можливості та доступ до лікування українських пацієнтів.

Марк Едінгтон подякував Міністрові за чітку позицію щодо фінансування лікування соціально небезпечних хвороб.

«Україна та Глобальний фонд є надійними партнерами. На відміну від Росії, де поширення захворюваності на ВІЛ/СНІД набуває загрозливого характеру, в Україні спостерігається позитивна динаміка її зниження, і цьому сприяє застосування замісної терапії для хворих, яка в Росії поза законом. І це вдалося досягти завдяки прагненням України подолати цю чуму, фінансуванням програм по боротьбі з цими хворобами та тісній співпраці з Глобальним фондом», - зазначив Марк Едінгтон.

Іноземний гість також додав, що на наступні три роки Глобальний фонд на боротьбу із ВІЛ/СНІД та туберкульозом виділив Україні понад 180 млн. доларів, і це вимагає від українського уряду не лише певних гарантій, але й чітких дій. Зокрема, зміни та адаптації до світових стандартів ряду нормативно-правових актів, що дозволить розширити співробітництво, підвищити фінансування ряду медичних проектів та розвити успіх у боротьбі з соціально небезпечними хворобами.

Прес-служба МОЗ України

26/03/2014 15:34


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC