Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Україна визначилася із подальшими кроками співпраці з Глобальним фондом в рамках механізмів донорського фінансування (27/03/2014 08:51)

26 березня під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я України Олександра Толстанова відбулася зустріч зацікавлених сторін, яка стосувалася реалізації в Україні програм профілактики та лікування ВІЛ-інфекції, а також забезпечення соціальної підтримки ВІЛ-інфікованих громадян.

Стратегічні та оперативні питання, пов’язані з виділенням коштів для України на подолання епідемій ВІЛ та туберкульозу в умовах нової моделі фінансування Глобальним фондом для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією, обговорювалися на міжнародному рівні. Участь у ній взяли керівник управління грантами Глобального фонду Марк Едінгтон та регіональний менеджер відділу управління грантами у Східній Європі та Центральній Азії Глобального фонду Ніколя Канто, Голова Держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна, Голова Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» Володимир Жовтяк та інші представники зацікавлених сторін. Зустріч відбулася в ході дводенного робочого візиту представників Глобального фонду до України.

«На сучасному етапі для України стратегічне партнерство та допомога з боку Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією є надзвичайно важливою. Тому існує необхідність обговорити нашу подальшу співпрацю в умовах нової моделі фінансування Глобального фонду, впровадження якої розпочато цього року. Вона передбачає посилення стратегічного підходу, який має базуватися на національних планах. Впровадження цієї моделі дасть змогу ефективно об’єднати зусилля на всіх рівнях, отримати підтримку в плануванні методик та механізмів впливу на епідемії ВІЛ-інфекції та туберкульозу, а також отримати необхідний методичний інструментарій для посилення системи охорони здоров’я», - повідомив заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Толстанов.

Представник Міністерства подякував представникам Глобального фонду за підтримку в забезпеченні цих важливих для подолання епідемії компонентів.

Згідно з рішенням правління Глобального фонду Україна зможе отримати 184,6 мільйонів доларів США на період 2014-2016 років на програми з ВІЛ та туберкульоз за умови узгодження планів реалізації програм на національному рівні. Під час зустрічі розглянуті подальші етапи, які має вжити Україна з метою отримання доступу до цього фінансування.

«Ми враховуємо той успіх, якого досягнуто в рамках реалізації гранту в Україні. В контексті протидії епідемії ВІЛ-інфекції та контролю за виконанням грантових програм Глобальний фонд вважає Україну прикладом для цілого регіону. Мається на увазі робота з представниками тих категорій населення, які піддаються найбільшому ризику інфікування, зокрема, - споживачами ін’єкційних наркотиків. За умови ефективного використання, сума, яку виділяє Глобальний фонд, спроможна суттєво вплинути на ситуацію з ВІЛ та туберкульозом в Україні. Формуючи грантові активності, необхідно відштовхуватися від вже існуючого прогресу в країні та чітко визначитися із пріоритетами. Дуже важливо, щоб уряд України та Міністерство охорони здоров’я не збавляли темп щодо інвестицій у профілактику, лікування та догляд людей, які живуть з ВІЛ», - повідомив керівник відділу управління грантами Глобального фонду – пан Марк Елдон-Едінгтон.

Марк Елдон-Едінгтон упевнений, що в найближчій перспективі Україні необхідно розглядати досягнення більш амбітних цілей та показників. Представник глобального фонду також більш детально зупинився на змінах принципів фінансування, які запровадив Глобальний фонд.

«Сьогодні ми схиляємося до розробки та прийняття консолідованої заявки, яка б стосувалася як питань ВІЛ-інфекції, так і туберкульозу. Це дуже важливо, оскільки Україна входить до ти 30 країн з важким тягарем ВІЛ-інфекції та туберкульозу і має досить високі показники поширення ко-інфекції. Необхідним є реформування системи надання протитуберкульозної допомоги, а також сприяння з боку уряду щодо розширення партнерської мережі, яка спроможна буде забезпечувати певні види сервісів», - підкреслив він.

Заступник Міністра охорони здоров’я запевнив міжнародних експертів, що на сьогодні в Україні створені всі умови для впровадження прогресивних підходів для формування ефективної відповіді на епідемії ВІЛ-інфекції та туберкульозу, а також визначення підходів для перепрограмування в рамках нової моделі фінансування та обрання найбільш ефективних інтервенцій для протидії ВІЛ/СНІД та туберкульозу.

Довідково

В умовах бюджетного недофінансування охорони здоров’я дуже важливим є питання отримання додаткового фінансування від міжнародних донорських організацій, зокрема, Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Зараз в Україні реалізуються 2 гранти Глобального фонду за компонентами «СНІД» та «Туберкульоз». Відповідно до рішення Правління Глобального Україна зможе отримати 184,6 млн. дол. США на період 2014-2016 роки на програми з ВІЛ та туберкульоз: 137,3 млн. дол. США на компонент «СНІД», 47,3 млн. дол. США на компонент «Туберкульоз».

Згідно з вимогами Глобального фонду та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2013 р. № 712 координацію грантів Глобального фонду здійснює Національна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, яку очолює Віце-прем’єр-міністр України відповідно до розподілу функціональних повноважень.

Прес-служба МОЗ України

27/03/2014 08:51


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC