Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Завдання влади - поліпшення екологічної ситуації та раціональне використання природних ресурсів (01/04/2014 15:57)

В обласній державній адміністрації відбулися громадські слухання щодо поліпшення екологічної ситуації та раціонального використання природних ресурсів. Перед присутніми, серед яких були представники промислових підприємств та екологічних організацій області, звітував директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Сергій Карпій.

- Гострими проблемами в області є тривале забруднення поверхневих і підземних вод, повітря і земель у результаті господарської діяльності, накопичення у великих обсягах промислових і побутових відходів, збереження біологічного та відновлення ландшафтного різноманіття області. Тож поліпшення екологічної ситуації та раціональне використання природних ресурсів – серед першочергових завдань влади, - зазначив Сергій Карпій.

За словами посадовця, рік тому депутатами обласної ради затверджено обласну комплексну програму охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки. Аналогічна програма природоохоронних заходів  функціонує і в місті Запоріжжі з кінця 2012 року, повідомило управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.

20 березня поточного року на сесії облради затверджено перелік заходів, спрямованих на охорону та раціональне використання природних ресурсів, що фінансуються за рахунок фондів охорони навколишнього природного середовища місцевих бюджетів у 2014 році. До переліку включено 91 захід за сімома пріоритетними напрямами на загальну суму 57,4 млн. грн. Також затверджено заходи за кошти місцевих фондів на загальну суму 184,2 млн. грн. , у тому числі за кошти екофондів міст обласного підпорядкування – 175,9 млн. грн., за кошти районних екофондів – 8,3 млн. грн.

З місцевих екофондів передбачено виділити на заходи щодо зменшення забруднення поверхневих водойм та підземних вод  103 млн. грн., на зменшення техногенного впливу відходів на навколишнє природне середовище планується спрямувати 59,1 млн. грн., на збереження та збільшення природно-заповідного фонду - 1,8 млн. грн., на зменшення підтоплених і зсувонебезпечних ділянок - 3 млн. грн., інші напрямки природоохоронної діяльності - 17,3 млн. грн.

- У рамках стратегічної мети визначено чотири основні оперативні цілі. Це, перш за все, відновлення природної якості поверхневих і підземних вод за рахунок припинення їх забруднення, мінімізація негативного впливу відходів на навколишнє середовище та здоров'я населення, збереження біологічного та відновлення ландшафтного різноманіття області, а також інформування громадськості про стан навколишнього природного середовища, забезпечення участі громадськості у вирішенні екологічних проблем, - повідомив Сергій Карпій.

У громадських слуханнях щодо поліпшення екологічної ситуації та раціонального використання природних ресурсів взяв участь начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області Роман Леонідович Терехов.

01/04/2014 15:57


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC