Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Електростанції в Енергодарі – екологічно безпечні (11/04/2014)

Такий висновок зробив голова облдержадміністрації Валерій Баранов за підсумками  робочої поїздки в Енергодар, у ході якої ознайомився з роботою Запорізької ТЕС та Запорізької атомної електростанції.

Відвідавши пункт управління теплової електростанції, Валерій Баранов відзначив унікальність програм і обладнання, на якому сьогодні працюють теплопостачальники. За словами директора ДТЕК «Запорізька ТЕС» Сергія Куриленка, на підприємстві реалізовано проект реконструкції блоку №1, включено до роботи міцний електрофільтр та в шість разів зменшено викиди з одного енергоблоку. Восени цього року буде завершено ще один проект, який дозволить отримати  такий же екологічний ефект – суттєво зменшити викиди, повідомило управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.

Загалом ситуація на Запорізькій ТЕС стабільна: в роботі знаходяться два енергоблоки - перший та четвертий. Другий блок - на плановому ремонті до 20 квітня, третій – на реконструкції до 25 листопада. Кожної зміни об’єкт надійно охороняється   професійними охоронцями.  

Головні питання, які обговорив з керівниками ТЕС та ЗАЕС голова облдержадміністрації, - перспективи реконструкції та екологічна безпека. Валерій Баранов відзначив, що на Запорізькій ТЕС є стратегія, є плани щодо енергозбереження та перспективні екологічні проекти Крім того, є взаєморозуміння керівництва підприємства  з органами місцевого самоврядування та спільні соціальні програми.

На Запорізькій атомній електростанції Валерій Баранов відвідав турбінне відділення, відзначивши потужність і високопрофесійність трудового колективу. Також посадовець пообіцяв підтримку зі свого боку,  зокрема, допомагати вирішувати адміністративні проблеми на рівні Уряду.

Після огляду об’єкту, де зберігається відпрацьоване паливо, голова облдержадміністрації переконався в його безпеці як для жителів Енергодара, так і всієї області.

Запорізька АЕС та Запорізька ТЕС
за січень-лютий 2014 року реалізували продукції на 1,9 млрд. грн. (16,7% від загального обсягу реалізованої продукції в області). Це на 4,7% більше, ніж у відповідному періоді 2013 року.

Під час робочої поїздки до Енергодара голова облдержадміністрації Валерій Баранов зустрівся з адміністративно-господарським активом та громадськістю міста. Очільник регіону розповів про ініційовані ним заходи боротьби з корупцією, роботу зі стратегічного планування розвитку регіону та  залучення іноземних інвестицій в економіку  області. Крім того, Валерій Баранов зупинився на принципах формування кадрового резерву та на підходах реформування місцевої влади.

Під час спілкування голова облдержадміністрації відповів на запитання енергодарців. Зокрема, щодо очікування запланованого ще кілька років тому будівництва центру медичної діагностики та хоспису  він не приховував правди:  «Сьогодні кожна копійка йде на потреби армії. Як тільки почнуться стабільні надходження до бюджету, обов’язково почнемо будувати».

Найбільш жвавою темою для обговорення стало питання тарифоутворення. Незадоволені високою ціною на послуги водопостачання, енергодарці поскаржилися на небажання міських чиновників показувати  калькуляцію тарифів.

Кожен тариф треба виносити на громадські слухання,  порадив  Валерій Баранов.

Голова облдержадміністрації також зазначив, що мета зустрічі з громадою Енергодара - дізнатись ставлення жителів міста до політики уряду, до подій, які відбуваються на сході країни.

- Я побачив монолітну команду. Енергодарці розуміють, що сьогоднішню  кризу необхідно пережити. Мене порадувало, що всі, як один, заявляють про необхідність збереження єдності України. Поспілкувавшись з представниками місцевої ради, зрозумів, що є конфлікт інтересів. Але ми домовились, що всі сторони сядуть за стіл переговорів і зможуть знайти компроміс, щоб у міській раді не було розколу й конфронтації. Тоді вони зможуть об’єднати  зусилля задля благополуччя жителів Енергодара, - підбив підсумок зустрічі Валерій Баранов.

Найбільше враження на керівника області, за його словами, справили жителі міста – дуже оптимістичні та інтелектуальні (в місті понад 60% людей мають вищу освіту). Валерій Баранов запевнив, що обов’язково відвідає Енергодар найближчим часом, щоб перевірити, наскільки влада стала прозорішою. Зокрема, чи зможуть керівники міської ради та комунальних підприємств не робити таємниці зі складових тарифів на тепло та воду, а відкрито продемонструвати їх громаді.

Наступного тижня голова облдержадміністрації планує відвідати Мелітополь. Загалом, у його найближчих планах – ознайомитися з проблемами жителів усіх міст обласного значення.   


11/04/2014


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC