Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Не відставайте від життя! (17/04/2014 16:07)

Метою Всесвітнього тижня імунізації, який буде проводитись з 24 по 30 квітня 2014 року, є сприяння просуванню одного з найбільш дієвих інструментів охорони здоров'я в світі - використанню вакцин для захисту людей різного віку від хвороб.

У 2005 році Європейське регіональне бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в країнах Європи вперше запропонувало провести Всесвітній тиждень імунізації. Цим підкреслювалась значимість щеплень для здоров’я та якості життя кожної людини та надзвичайну актуальність своєчасної імунізації для дітей.

 Всесвітня організація охорони здоров’я проводить Всесвітній тиждень імунізації щорічно, під лозунгом: «Попередити. Захистити. Щепити!».

 В ньому візьмуть участь заклади охорони здоров’я, освіти, культури, політики молоді і звісно ЗМІ. У країнах Європейського регіону, в тому числі в Україні, в ці дні будуть здійснюватися широкомасштабні кампанії з вакцинації населення.

 Метою Всесвітнього тижня імунізації, яка буде проводитись з 24 по 30 квітня 2014 року, є сприяння просуванню одного з найбільш дієвих інструментів охорони здоров'я в світі - використанню вакцин для захисту людей різного віку від хвороб.

 У 2014 році тема кампанії «Не відставайте від життя!».

 Заходи, що проводяться в рамках Всесвітнього тижня імунізації в цьому році, спрямовані на інформування людей та усунення перешкод для вакцинації населення. Конкретні цілі полягають в тому, щоб люди в усьому світі знали про вакцини, наявних для захисту від хвороб, були зацікавлені у визначенні вакцинального статусу самого себе і своїх сімей та отримували необхідні їм вакцини.

У даний час вакцинація міцно увійшла в наше життя. Завдяки щепленням у всьому світі ліквідована натуральна віспа, поліомієліт, у багато разів знизилась захворюваність на кір, краснуху, дифтерію, правець, кашлюк, епідемічний паротит, гострим вірусним гепатитом В. Але, незважаючи на це, щорічно в світі продовжують вмирати понад 15 млн. жителів планети від інфекційних захворювань, багато з яких можна було б уникнути, завдяки вчасно проведеним щепленням.

 Сьогодні кожен з нас повинен знати, що тільки щеплення допоможуть дітям і дорослим захиститися від багатьох небезпечних інфекційних захворювань. Саме тому масова вакцинація в нашій країні стала державною справою. Загальнодержавною програмою імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2007-2015 роки визначено порядок проведення профілактичних щеплень та перелік інфекційних захворювань (туберкульоз, коклюш, дифтерія, правець, кір, епідемічний паротит (свинка), краснуха, гепатит В, поліомієліт, грип, гемофільна інфекція, пневмококової інфекція), щеплення від яких є обов'язковими і безкоштовними для всіх громадян і входять до Національного календаря профілактичних щеплень.
Шановні батьки!

Знайте, сучасні вакцини ефективні, безпечні і мають низьку реактогенність, тому протипоказання до щеплень обмежені і визначити їх може тільки лікар. Кожен громадянин (батько) повинен заповнити бланк добровільного інформованої згоди на проведення профілактичного щеплення або відмови від неї.

 Пам'ятайте, відмовляючись від вакцинації, Ви ризикуєте здоров'ям та життям Вашої дитини і позбавляєте її законних прав на захист від небезпечних інфекційних захворювань, які можна попередити засобами специфічної профілактики.

Візьміть активну участь у Всесвітньому тижні імунізації!

Захисти себе і своїх близьких!

Державна санітарно-епідеміологічна служба України

17/04/2014 16:07


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC