Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Наталія Мотовиця: «Ми разом робимо спільну справу – стоїмо на сторожі охорони здоров’я населення, і в цьому Держсанепідслужбі Запорізької області відведена особлива роль» (18/04/2014)

Сьогодні, 18 квітня 2014 року в актовому залі на засіданні Колегії Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області розглянуто питання про реалізацію Василівською міською радою діючого законодавства із забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення на території міста Василівка, про результати комплексної перевірки Василівського міжрайонного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області щодо виконання законодавчих та директивних документів з питань забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення у Василівському та Михайлівському районах та про стан виконання Закону України «Про адміністративні послуги» територіальними підрозділами Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області.

У засіданні колегії взяли участь: директор Департаменту охорони здоров'я Запорізької облдержадміністрації (стажування) Наталія Яківна Мотовиця, начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Голова Колегії Роман Леонідович Терехов, в. о. директора ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» Олександр Федорович Воробйов, заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, заступник головного державного санітарного лікаря Запорізької області Олег Володимирович Зикін, в. о. заступника начальника Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, в. о. заступника головного державного санітарного лікаря Запорізької області Олександр Іванович Мащак, заступник директора Державної установи «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» Володимир Миколайович Гуляш, завідувач кафедри загальної гігієни та екології Запорізького державного медичного університету, доцент, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України Анатолій Іванович Севальнєв, д.м.н., доцент кафедри соціальної медицини, організації та управління охороною здоров'я та медико-соціальної експертизи Запорізької медичної академії післядипломної освіти Володимир Сергійович Авраменко, завідувач сектору Запорізького міського центру адміністративних послуг Наталія Миколаївна Кладєй, члени Колегії; керівники структурних та відокремлених структурних підрозділів Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, керівники структурних та відокремлених підрозділів ДУ "Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України".

Відкрив засідання Колегії начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Голова Колегії Роман Леонідович Терехов.

Директор Департаменту охорони здоров'я Запорізької облдержадміністрації (стажування) Наталія Яківна Мотовиця у своєму виступі високо оцінила професійний потенціал та досягнення колективу Держсанепідслужби Запорізької області у забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення нашого регіону та зазначила, що «ми разом робимо спільну справу – стоїмо на сторожі охорони здоров’я населення, і в цьому Держсанепідслужбі Запорізької області відведена особлива роль».

Про реалізацію Василівською міською радою діючого законодавства із забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення на території міста Василівка доповів заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, заступник головного державного санітарного лікаря Запорізької області Олег Володимирович Зикін.

Про результати комплексної перевірки Василівського міжрайонного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області щодо виконання законодавчих та директивних документів з питань забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення у Василівському та Михайлівському районах доповіла начальник управління організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Вікторія Вікторівна Черкасова.

Про стан виконання законодавчих та директивних документів з питань забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення у Василівському та Михайлівському районах доповів начальник Василівського міжрайонного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Василівського та Михайлівського районів Тарас Михайлович Тищенко.

Про результати комплексної перевірки Василівського міжрайонного відокремленого підрозділу ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» щодо виконання законодавчих та директивних документів з питань забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення на території Василівського та Михайлівського районів доповів в. о. директора ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» Олександр Федорович Воробйов.

Про стан виконання законодавчих та директивних документів з питань забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення у Василівському та Михайлівському районах доповів в. о. завідувача Василівського міжрайонного відокремленого підрозділу ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» Євген Павлович Івченко.

Про стан виконання Закону України «Про адміністративні послуги» територіальними підрозділами Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області доповіла начальник управління адміністративних послуг Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Ольга Петрівна Гаврікова, співдоповідачами виступили: завідувач сектору Запорізького міського центру адміністративних послуг Наталія Миколаївна Кладєй, начальник Токмацького міжрайонного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Токмацького та Чернігівського районів Ангеліна Володимирівна Гулова, начальник Пологівського міжрайонного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Пологівського, Куйбишевського та Розівського районів Анатолій Петрович Груба. Koleg2

На засіданні колегії зазначено, що за 2013 рік інфекційними та паразитарними хворобами у Василівському районі перехворіло 939 чоловік (без ГРВІ, грипу) з показником 1413,2 проти 836 випадків з показником 1250,7 у минулому році, зростання захворюваності на 13,0 %; у Михайлівському районі захворюваність на рівні минулого року (311 випадків з показником 839, 2 проти 250 випадків з показником 834).

У 2013 році на території Василівського району зареєстрований один випадок харчового отруєння (ботулізм) з двома постраждалими.

У 2013 році на підприємствах підконтрольної території зареєстровано 24 професійних захворювання, у т.ч. 22 у працівників ЗАТ «Запорізький залізорудний комбінат».

Одним з основних досягнень у роботі Василівського міжрайонного управління протягом 2013-2014 років можна вважати відсутність спалахів інфекційних хвороб та групових захворювань в організованих дитячих колективах, школах та лікувально-профілактичних закладах.

У 2013 році за матеріалами та з ініціативи фахівців Василівського міжрайонного управління прийнято 33 рішення та розпорядження органів влади, 10 рішень медичних рад та наказів головного лікаря ЦРЛ з актуальних питань забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення Василівського та Михайлівського районів.

За виявлені порушення санітарного законодавства до суб’єктів господарювання протягом 2013 року та першого кварталу 2014 року були застосовані 84 постанови про накладення штрафу.

Питома вага населених пунктів, що охоплені контролем в системі соціально-гігієнічного моніторингу за якістю питної води, у 2013 році складала 23%, у 2014 році заплановано 100%.

У Василівському та Михайлівському районах впроваджена діагностика ротавірусної інфекції (показники захворюваності від 30,0 до 53,0 на 100 тисяч населення. Захворюваність керованими краплинними інфекціями в цілому зберігає середньообласні тенденції. За останні 5 років у районах не реєструвались спалахи та групові захворювання інфекційних хвороб.

Значно поліпшилась робота з виділення коштів для закупівлі вакцин для проведення щеплень за епідпоказаннями – у 2013 році виділено понад 52 тис. грн., у 2012 році – майже 26,8 тис. грн.

Задовільно організований і проводиться вірусологічний моніторинг на об'єктах зовнішнього середовища та серед населення районів.

У районах задовільно організована імунопрофілактика туберкульозу і масова туберкулінодігностика дитячого населення. У 2013 році план вакцинацій виконаний на 99,0%, ревакцинацій - на 82,4%. Пробу Манту отримали 93,3% дітей 4 -14 років (середньообласний показник - 62,2%).

Питома вага виконаних заявок на проведення заключних дезінфекційних заходів у вогнищах інфекційних хвороб склала 84% (середньообласний показник - 70,6%).

Об’єм запланованих досліджень виконано в повному обсязі. У 2013 році проведено 13249 лабораторно-інструментальних досліджень та вимірювань. Виробничим лабораторним контролем охоплено 100% об’єктів централізованого водопостачання по Василівському та Михайлівському районах, об'єктів громадського харчування по Василівському району - 85%, по Михайлівському - 45 %.

Санітарно-гігієнічна лабораторія Василівського міжрайонного відокремленого підрозділу ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» атестована у 2013 році на право проведення вимірювань згідно з галуззю атестації. Лабораторія в достатній кількості забезпечена приміщеннями, засобами вимірювальної техніки, допоміжним обладнанням, хімічними реактивами, стандартними зразками та лабораторним посудом для виконання досліджень у відповідності до галузі атестації. Проводиться значна робота з контролю за вмістом шкідливих речовин в об’єктах навколишнього середовища та харчових продуктах.

Щодо питання про стан виконання Закону України «Про адміністративні послуги» територіальними підрозділами Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області на засіданні колегії зазначено, що на виконання Закону України «Про адміністративні послуги», на території Запорізької області створено 23 Центри надання адміністративних послуг, з них 6 - при міськадміністраціях та 17 - при райдержадміністраціях.

Відповідно до пункту 3 статті 20 Закону дозвільні центри є складовою частиною центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) та здійснюють функції щодо видачі дозвільних документів згідно з вимогами Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» з облаштуванням інформаційних стендів зі зразками всіх документів, необхідних для отримання документів дозвільного характеру та адміністративної послуги.

На виконання вимог законодавства для надання адміністративних послуг розроблено та затверджено 2 типи інформаційних карток: безпосередньо суб'єктом надання адміністративних послуг – Головним управлінням Держсанепідслужби у Запорізькій області та через територіальні ЦНАПи. Інформаційні картки адміністративних послуг адаптовано для кожної адміністративної території та направлено у ЦНАПи для відома суб’єктів господарювання та адміністраторів.

За результатами співпраці з начальниками та адміністраторами територіальних ЦНАП Запорізької області розроблено регламенти 4-х адміністративних послуг. Спільно з фахівцями обласного дозвільного центру розроблені «Методичні вказівки для ведення реєстру документів дозвільного характеру». Проведено ряд нарад-семінарів з державними адміністраторами з актуальних питань взаємодії з метою поліпшення якості дозвільних послуг.

Головне управління Держсанепідслужби у Запорізькій області працює у автоматизованій інформаційній системі "Реєстр документів дозвільного характеру" (АІС "РДДХ").

Основною проблемою, яка потребує опрацювання, є питання якості надання адміністративних послуг. Це стосується повноти консультаційної допомоги споживачам послуг, якості обстеження об’єктів, визначення програми лабораторних досліджень об’єкта експертизи. Поза межами уваги фахівців залишаються питання наявності на об’єктах, які обстежуються, системного моніторингу якості продукції, умов праці та факторів впливу на навколишнє середовище.

Актуальним завданням сьогодення є налагодження чіткої взаємодії з адміністраторами територіальних ЦНАПів з питань реалізації Закону України «Про адміністративні послуги» щодо надання адміністративних послуг суб’єктам господарювання та фізичним особам за місцем провадження діяльності або за місцем знаходження об’єкта.

За результатами обговорення прийнято проект рішення, який направлено у підвідомчі установи для обговорення в колективах до 28 квітня 2014 року.

Начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Голова Колегії Роман Леонідович Терехов підбив підсумки засідання колегії, поставив перед колективом конкретні завдання на найближчий період, а також привітав своїх колег з найвеличнішим святом Великодня та побажав усім світлих Великодніх свят.

Сектор доступу до публічної інформації та зв’язків з громадськістю Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області

18/04/2014


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC