Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Запорізька область - попереду за впровадженням високотехнологічних методів лікування раків шкіри (23/04/2014 08:20)

В обласній державній адміністрації відбулася прес-конференція на тему «День боротьби з меланомою»,  присвячена старту всеукраїнського марафону «Національні дні діагностики раків шкіри», який проходить з 22 по 25 квітня.

Про акцію поінформували головний позаштатний онколог Департаменту охорони здоров’я ОДА Олексій Ковальов, головний лікар Запорізького обласного онкодиспансеру Олег Якайтіс, головний дерматовенеролог Юрій Коваленко, координатор проекту «Національні дні діагностики раків шкіри» Дмитро Чешенко, а також голова обласної спілки інвалідів чорнобильців Євген Пєгов.

У рамках проекту «Національні дні діагностики раків шкіри» всі без винятку громадяни України мають можливість безкоштовно обстежитись методом дерматоскопії на наявність раку шкіри. З 2012 року проект реалізується за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, повідомило управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.

За статистичними даними торік захворювання на рак шкіри були виявлені у 146 жителів області, показник захворюваності складає 8,2 % на 100 тис. населення (у 2012 році - 7,8%). Найбільше страждають жителі південних територій області, оскільки захворювання пов’язане з активністю сонячних променів.

Як пояснив головний позаштатний онколог Департаменту охорони здоров’я ОДА Олексій Ковальов, в області створені всі умови для лікування хворих пацієнтів. Окрім традиційних методів лікування впроваджено унікальні та інноваційні. Зокрема, вперше саме на території Запорізького краю стали використовувати фотодинамічну терапію,  закуплено одні з перших дерматоскопів. Наразі ж високотехнологічний метод лікування - локорегіонарна гіпертермічна  хіміотерфузія доступна тільки в Запорізькій області.

Серед інноваційних методів, який планують упровадити запорізькі спеціалісти - електрохіміотерапія.

- Ми п’ять років спостерігали за дослідженнями, які проводили та вивчали іноземні фахівці. Цей метод уже не є експериментальним, тож будемо відшукувати можливості для того, щоб він став доступним і для хворих запоріжців, - повідомив Олег Якайтіс.

Головний дерматовенеролог Юрій Коваленко зупинився на симптомах, які мають викликати занепокоєння у людини. Серед них - зміна форми або кольору старих родимок, а також виникнення нових. Спеціаліст підкреслив, що лікування меланоми на ранніх стадіях - просте, але може створити багато проблем,  якщо стан пацієнта запущений.

Важливий аспект - профілактика захворювання. Лікарі рекомендують обмежити перебування на сонці дітям,  людям зі світлою шкірою, тим, хто має багато родимок на тілі, а також утриматись від соляріїв.

Особливо вразлива категорія громадян, які мають бути особливо уважними до себе - чорнобильці. Із 16823 запоріжців, які брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС, від онкології померли майже 10 тисяч осіб.

Тож уже декілька років поспіль у містах області проводяться безкоштовні обстеження цих категорій громадян. Одне з таких було проведено 17 квітня в Енергодарі.

 Голова обласної спілки інвалідів чорнобильців Євген Пєгов подякував запорізьким онкологам та координатору проекту «Національні дні діагностики раків шкіри» за увагу, добре ставлення та небайдужість до чорнобильців.

23/04/2014 08:20


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC