Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Тривалість життя в Україні знижується на 10-15 років саме через захворюваність на гіпертонію (07/05/2014)

Про це повідомив під час прес-конференції, присвяченої Всесвітньому дню боротьби з артеріальною гіпертензією, головний позаштатний терапевт МОЗ України Василь Нетяженко. За його словами, нині в Україні зареєстровано понад 26,5 млн. випадків захворювань системи кровообігу, з яких, хворих на гіпертонію понад 12 млн., на ішемічну хворобу серця – понад 9 млн., на стенокардію – понад 3 млн.

Найуразливішою із вказаних захворювань, на переконання Василя Нетяженка, є саме артеріальна гіпертензія, оскільки має найбільшу кількість ускладнень. Бо у таких хворих в понад 50-ти тисячах випадків зареєстровано гострий та повторний інфаркт міокарда, а у 111 953 випадках – інсульти.

«Аби уникнути цієї масової та підступної хвороби варто вести здоровий спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок, дотримуватися дієти зі зменшенням споживання солі, дозувати фізичну активність та, в ідеалі, споживати органічну їжу. В такому разі, в українців є можливість уникнути ускладнень від гіпертонічної хвороби на 30%, а у тих, хто вже приймає ліки – ще на 28%» - констатував головний позаштатний терапевт МОЗ України.

Довідка:

У другу суботу травня за ініціативи Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я проводиться Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією.

Підвищений артеріальний тиск або артеріальна гіпертонія – найнебезпечніший фактор розвитку інфаркту міокарда та ішемічного інсульту. Понад 1,5 мільярда людей у всьому світі страждають цим підступним захворюванням. За даними статистики, понад 45 відсотків хворих людей не знають, що вони мають завищені показники артеріального тиску.

Пілотний проект із здешевлення ліків для гіпертоніків буде продовжено найближчим часом. У цьому запевнив головний позаштатний терапевт МОЗ України Василь Нетяженко під час прес-конференції в Міністерстві охорони здоров’я України.

За його словами, на продовження реалізації Пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою у 2014 році держава запланувала виділити понад 135 млн. грн. й наразі відповідні документи проходять юридичні процедури.

Головний позаштатний терапевт МОЗ України також повідомив, що завдяки впровадженню в практику референтного ціноутворення, відсоток звернень хворих на гіпертонічну хворобу до лікарів зріс до 75%, із них 44,4% отримували антигіпертензивні лікарські засоби впродовж 3-х місяців, а до проекту - лише 15% хворих отримували лікування. Також зменшилась кількість викликів швидкої медичної допомоги з приводу гіпертензивних кризів на 16% та кількість інсультів серед пацієнтів, що отримували антигіпертензивне лікування, на 6,4 %.

«Лікувальний та економічний ефект від застосування референтного ціноутворення очевидний й отримані результати дають підставу для більш широкого впровадження в клінічну практику як медикаментозних, так і немедикаментозних засобів лікування із використанням цього фінансового механізму», - констатував Василь Нетяженко.

Він також розповів про можливі нововведення в Проекті. «Минулого року дія Пілотного проекту поширювалася на 7 міжнародних непатентованих назв лікарських засобів: еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін. У червні 2013 року було розширено цей перелік комбінованими лікарськими засобами та ацетилсаліциловою кислотою, що суттєво збільшило коло пацієнтів. Цьогоріч група експертів пропонуватиме додати до нього іще антитромбоцитальні препарати та ліки для зниження холестерину», - зазначив Василь Нетяженко.

Нагадаємо, що з 1 червня 2012 року в Україні реалізовується Пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. У 2013 році на здійснення часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою з Державного бюджету України було виділено 191 636 300 гривень, а використано - 164 642 910 (85,91%).

У 2013 році проектом охоплено майже 7 млн. осіб. Кількість виписаних рецептів на часткове відшкодування вартості лікарських засобів – понад 20 млн., з них за понад 8 млн. рецептів здійснено часткове відшкодування вартості лікарських засобів. Кількість аптечних закладів, задіяних у Пілотному проекті – понад 12 000.

Прес-служба МОЗ України

07/05/2014


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC