Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Україна першою серед країн подає заявку на об’єднану програму фінансової допомоги для боротьби з ВІЛ/СНІДом та туберкульозом (07/05/2014 14:56)

Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій зустрівся з представниками Всесвітньої організації охорони здоров’я та Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Темою зустрічі стало продовження співпраці з цими організаціями у протидії небезпечним захворюванням.

У зустрічі взяли участь: представник ВООЗ в Україні та Глава Бюро ВООЗ в Україні Доріт Ніцан Калускі, Регіональний директор об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу (UNAIDS) для країн Східної Європи та Центральної Азії Жан-Елі Малкін, заступник Міністра Наталя Лісневська, радник Міністра Володимир Курпіта, начальник відділу зовнішніх зв’язків та європейської інтеграції Інна Голованчук, заступник голови Держслужби соцзахворювань Олена Єщенко. ВООЗ представляли Ханс Клюге і Мартін Донох’ю. Глобальний фонд – Ніколя Канто, Джиндживер Якаб; Джордж Сакварелидзе.

«МОЗ і я особисто високо цінуємо підтримку, яку надає Глобальний фонд для боротьби з соціально небезпечними хворобами. Ми усвідомлюємо, що саме завдяки цій допомозі нам вдалося досягти значних позитивних успіхів в подоланні ВІЛ/СНІД, адже країна є одним з лідерів по швидкості подолання епідемії ВІЛ/СНІД», - зазначив Олег Мусій.

«Ми вдячні, що програма Глобального фонду з боротьби з туберкульозом також діє в Україні. В ідеалі ці програми мали б повністю фінансуватися державою. Але всім відомо, що в Україні нині економічна і політична криза. Саме тому ми маємо надію, що співпраця і допомога будуть продовжуватися. На жаль, державний компонент участі у проекті Фонду до сьогодні був не дуже успішним. МОЗ, Центр з боротьби з соціально небезпечними хворобами не продемонстрували всіх своїх можливостей. Відтепер МОЗ України активніше і серйозніше включиться до реалізації програм Фонду», - запевнив Міністр.

Регіональний директор об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу (UNAIDS) для країн Східної Європи та Центральної Азії Жан-Елі Малкін зазначив, що Україна повинна скористатися прогресом, досягнутим за останні роки у подоланні епідемії ВІЛ/СНІД та досягти сталості прогресу у цьому питанні. Він запевнив у сприянні та закликав українську сторону поширювати антиретровірусну терапію. Жан–Елі Малкін підкреслив вагому роль у справі боротьби з епідемією фінансової підтримки Глобального фонду, водночас зазначивши, що кошти мають використовуватися максимально ефективно. Крім того, потрібно напрацювати спільні підходи на майбутнє, коли Україна поступово переходитиме до самостійного фінансування заходів протидії захворюванням.

Директор відділу систем охорони здоров’я і охорони громадського здоров’я, спеціальний представник Регіонального директора з питань профілактики і боротьби з мультирезистентним туберкульозом у Європейському регіоні Всесвітньої організації охорони здоров’я Ханс Клюге вказав, що питання боротьби з ВІЛ/СНІДом та туберкульозом має бути тісно пов’язане з реформуванням системи охорони здоров’я, зміною системи фінансування, розвитком первинної медико-санітарної допомоги. Він також запропонував сприяння у підготовці спеціалістів для боротьби з туберкульозом в закладах пенітенціарної системи.

Регіональний радник Європейського регіонального бюро ВООЗ з питань ВІЛ/СНІДу Мартін Донох’ю запевнив у подальшій підтримці та наголосив, що Україна першою серед країн подає заявку на об’єднану програму фінансової допомоги для боротьби з ВІЛ/СНІДом та туберкульозом.

Регіональний менеджер регіону Східної Європи та Центральної Азії Глобального фонду Ніколя Канто зазначив, що після надходження заявки від України правління Глобального фонду має затвердити суму для фінансування боротьби з епідемією СНІДу та туберкульозу (184,6 млн. дол. до 2017 року). Водночас Україна має дотримуватись рекомендацій ВООЗ і Фонду та змінити адміністрування профільних органів і служб, а також затвердити новий клінічний протокол лікування туберкульозу, який би відповідав керівним положенням ВООЗ.

Олег Мусій запевнив, що універсальний єдиний клінічний протокол лікування туберкульозу невдовзі буде затверджений, адже на сьогодні їх два – для Глобального фонду і для держави (вдвічі дорожчий). Крім того, буде введено систему електронних торгів. Прозорі тендери унеможливлять корупцію, дозволять здешевити ті ж антиретровірусні препарати і пролікувати більше хворих. Одним із способів здешевлення ліків, на думку Міністра, є також укладання довгострокових контрактів.

Міністр зауважив, що з метою оптимізації видатків і зменшення витрат на адміністрування грантів в перспективі доцільно було б об’єднати структури, які є реципієнтами Фонду з боку недержавних організацій в один суб’єкт. А державний компонент представити у вигляді Центру громадського здоров’я, де будуть акумулюватися МОЗ та профільні служби.

Прес-служба МОЗ України

07/05/2014 14:56


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC