Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Запровадженню медичного страхування має передувати ґрунтовна підготовка (08/05/2014 10:25)

7 травня 2014 року у Міністерстві охорони здоров’я відбулося засідання круглого столу «Впровадження нової системи фінансування охорони здоров’я», ініційованого Міністерством та комісією з питань реформування охорони здоров’я Громадської ради при МОЗ України.

У обговоренні перспектив запровадження в державі зальнообов’язкового державного соціального медичного страхування взяли участь заступник Міністра охорони здоров’я Наталя Лісневська, начальник управління реформ медичної допомоги МОЗ України Костянтин Надутий, представники страхових компаній, громадських організацій, експерти.

«Міжнародний досвід засвідчує, що запровадження обов’язкового медичного страхування стимулює розвиток охорони здоров’я, адже залучаються додаткові кошти, а також мотивує пацієнтів уважніше ставитися до свого самопочуття та стилю життя», - зазначила Наталія Лісневська.

Костянтин Надутий наголосив на комплексності проблеми. Адже медичне страхування - це лише інструмент, успішність застосування якого залежить від готовності галузі до його введення. Він зазначив, що Росія ввела медичне страхування невдало, а варіант Молдови вважають взірцем. Деякі країни у складних економічних умовах були змушені відмовитись від страхування і перейти до бюджетування. «Саме страхування - це збір коштів. Справа у організації надання медичної допомоги, її структурі», - сказав він.

Представник ВГО «Всеукраїнський конгрес з безпеки медицини» Олександр Капшук наголосив, що запровадження медичного страхування не є завданням лише для Міністерства охорони здоров’я, це - завдання усієї держави по забезпеченню соціального захисту громадян. Він вважає, що тема має бути глибоко опрацьована представниками Мінфіну, Мінекономіки, Антимонопольного комітету, ліги страхових організацій, профспілок, МОЗ у рамках міжвідомчої робочої групи. Адже яким би досконалим не був закон, реалізація його на непідготовленому ґрунті дасть негативний результат. Ця пропозиція була підтримана учасниками круглого столу.

Відбулась також дискусія стосовно організації страхового ринку – має діяти лише єдиний оператор у вигляді страхового фонду чи паралельно мають працювати страхові компанії, створюючи конкурентне середовище.

Учасники круглого столу ухвалили резолюцію, відповідно до якої лобіюватимуть визнання Урядом пріоритетності охорони здоров’я при прийнятті державницьких рішень та створять задля цього робочу групу. Також вирішили спільно працювати над вдосконаленням існуючого законопроекту про медичне страхування, взявши за основу пропоновану модель, детально визначивши ким і як витрачатимуться зібрані кошти. Вони закликали громадськість активно подавати свої пропозиції до проекту. Узагальнюватиме їх комісія з питань реформування охорони здоров’я Громадської ради при МОЗ України.

Учасники зібрання вважають за необхідне до запровадження медичного страхування відповідно до статті 7 Основ законодавства України про охорону здоров'я визначити обсяг гарантованого рівня медичної допомоги, затвердити всі протоколи і стандарти лікування, розробити і закріпити методику визначення вартості медичних послуг.

Прес-служба МОЗ України

08/05/2014 10:25


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC