Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Олег Мусій: «Я стою на позиціях децентралізації і роздержавлення існуючої системи охорони здоров’я» (27/05/2014 09:35)

«Я стою на позиціях децентралізації і роздержавлення існуючої системи охорони здоров’я. Саме тому на посаді Міністра я свідомо виступаю за передачу невластивих повноважень від МОЗу корпоративним самоврядним професійним організаціям лікарів», - сказав Міністр охорони здоров’я Олег Мусій під час прес-конференції у Кабінеті Міністрів України 26 травня 2014 року.

Олег Мусій зазначив, що нині доопрацьовується проект Концепції побудови в Україні нової системи ОЗ. Вона буде винесена на розгляд Уряду і впродовж трьох місяців після її затвердження, МОЗ має підготувати план дій з реалізації Концепції з чіткими поетапними кроками. Лікарське самоврядування знаходиться в блоці зміни системи управління охороною здоров’я. «Сподіваємося, що до осені парламент ухвалить закон «Про лікарське самоврядування», проте ввести його в дію без підготовки не вдасться, тому протягом 2015 року потрібно буде працювати над запровадженням нового механізму», - сказав Олег Мусій.

За його словами, зміна системи управління охороною здоров’я означає, що окрім держави, яка сьогодні монопольно управляє цією системою, управлінські функції отримають професіонали, які працюють у галузі. «Цей механізм давно винайдений і функціонує у Європі. Потрібно на рівні закону передати повноваження з боку держави до професійної корпоративної самоврядної організації лікарів, яка обов’язково має бути утворена як організація публічного права, а не як громадська організація. Вона долучиться до регулювання питань, пов’язаних з професійною діяльністю, починаючи від ліцензування (надання дозволу здійснювати лікарську діяльність), закінчуючи контролем за дотриманням етичного кодексу. Національна асоціація адвокатів України може бути прикладом у цьому питанні. Робота лікаря є мистецтвом, це настільки значима професія, що обмежувати її рамками нормативів є неефективним в розумінні надання медичної допомоги. Світ до цього дозрів давно і Україна також має йти таким шляхом», - вважає Міністр.

Плануються зміни й у дозвільній системі. «Сьогодні для того, щоб функціонувати, медичний заклад має пройти акредитацію і ліцензування. В майбутньому закладу потрібна буде лише акредитація, а лікарям – ліцензування. Ліцензований лікар буде залежати від акредитованого закладу, а акредитований заклад від ліцензованого лікаря. Лікарі перейдуть на контрактні стосунки із закладами охорони здоров’я, на відміну від сьогоднішніх штатних розписів. Пресловутий 33-й наказ, де штатні нормативи залежать від кількості ліжок, населення і так далі, всі ці розрахунки, підуть в небуття і лікар як ліцензований представник вільної професії буде здійснювати свою діяльність на контрактних засадах. Це дасть змогу керівнику лікарні запрошувати кращих лікарів, а висококваліфікованим лікарям – отримувати більшу зарплату. Зрівнялівці у зарплаті потрібно покласти край. Таким чином ми зможемо соціально захистити лікарів», - сказав Олег Мусій.

Міністр охорони здоров’я також схвально висловився про набуття економічної суб’єктності лікарями: «Держава зобов’язана розробити такі механізми для того, щоб сімейний лікар був приватно-практикуючим лікарем, суб’єктом підприємницької діяльності (СПД). Європейський досвід засвідчує позитивність цього механізму. У такий спосіб відбувається роздержавлення первинної медичної допомоги. На жаль, у пілотних регіонах, через відсутність роз’яснювальної кампанії серед медиків щодо переваг роботи лікаря первинної ланки як СПД та нюанси податкового законодавства, є лише поодинокі випадки діяльності лікарів у такому статусі. У Дніпровському районі столиці три лікарі набули такого статусу. Проте лікар-СПД, який працює у поліклініці, отримує в півтора рази більшу зарплату, ніж його колеги без такого статусу. Думаю ми до цього перейдемо поступово».

Прес-служба МОЗ України

27/05/2014 09:35


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC