Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Епідситуація у Бразилії та країнах Південної Америки (02/06/2014 14:05)

У зв'язку з проведенням у Бразилії у червні-липні 2014 року фінального турніру 20-го чемпіонату світу з футболу, Державна санітарно-епідеміологічна служба Запорізької області інформує, що Бразилія є країною, ендемічною по жовтій гарячці. При виїзді до Бразилії Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує мандрівникам проведення вакцинації проти жовтої гарячки.

Жовта гарячка - це вірусне захворювання, що передається людині через укус комарів. За оцінкою ВООЗ, на сьогодні території 45 країн Африки і 13 країн Південної і Центральної Америки є ендемічними по жовтій гарячці. Щорічно в світі реєструється близько 200 тисяч випадків жовтої гарячки, з них 30 000 закінчуються смертю.

Профілактична вакцинація проти жовтої гарячки осіб, що прямують в ендемічні по даній інфекції країни, є єдиним і найнадійнішим засобом попередження захворювання. Вакцинації підлягають дорослі і діти з 9-місячного віку.

Вакцина проти жовтої гарячки забезпечує захист від інфекції через 10 днів після проведеного щеплення. Щеплені особи отримують міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке дійсне протягом десяти років.

На території Запорізької області вакцинація проти жовтої гарячки з оформленням міжнародного свідоцтва про вакцинацію проводиться у наступних лікувальних закладах м. Запоріжжя:

КУ «Запорізька обласна клінічна лікарня» ЗОР, консультативна поліклініка, кабінет щеплень (кабінети №30 і №31); м. Запоріжжя, вул. Оріхівське шосе, буд. № 10; телефон для довідок: 766- 35-87;

ТОВ «Асістанс Сервіс», амбулаторія сімейної медицини; м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, буд. № 17; телефони для довідок: 220-42-40; 270-34-99.

Інформацію про проведення вакцинації можна отримати з 8.00 до 15.00 за вказаними телефонами у робочі дні тижня.

Вакцинація проводиться після пред'явлення довідки встановленого зразка, виданої лікарем за місцем проживання громадянина, про відсутність протипоказань до вакцинації проти жовтої гарячки.

У мандрівках ризик укусів комарами може бути знижено шляхом застосування ефективних репелентів при знаходженні поза приміщенням. На вікнах повинна бути сітка, ліжко мати протимоскітний полог. Одяг повинен бути із щільної тканини, що максимально закриває відкриті частини тіла (довгі рукави та брюки). Одяг рекомендовано обробити засобами, що відлякують комах.

Слід зазначити, що у країнах Південної Америки (Бразилія, Болівія, Колумбія, Еквадор, Французька Гвіана Гайана, Парагвай, Перу, Сурінам і Венесуела) розповсюджені й інші особливо небезпечні та небезпечні інфекційні хвороби.

Малярія, трипаносомоз і шкірний лейшманіоз поширені на території всіх країн.

Вісцелярний лейшманіоз реєструється в північно-східній частині Бразилії, рідше - в Колумбії, Венесуелі, Болівії і Парагваї і не виявляється в Перу.

Онхоцеркоз зустрічається в незаселених районах Еквадору, Венесуели і північної Бразилії.

Алергічні реакції можуть бути викликані укусами чорної тлі.

Філяріози виявляються в деяких районах Бразилії, Гайани і Сурінаму.

Вогнища чуми були виявлені в Болівії, Бразилії, Еквадорі і Перу.

Епідемії кліщового вірусного енцефаліту і гарячки Денге характерні для всіх країн, що розташовані в даному регіоні.

Бартонельоз виявлений в руслах пересохлих річок на західних схилах Анд на висоті до 3000 м.

У гірських районах Колумбії і Перу часті випадки захворювання на висипний тиф.

Широко поширені амебіаз, діарейні хвороби, гельмінтози і гепатит А.

Парагонімоз зареєстрований в Еквадорі, Перу і Венесуелі.

Поширені бруцельоз і ехінококози, головним чином, у Перу.

У Болівії, Бразилії, Колумбії, Еквадорі, Перу і Венесуелі реєструються випадки захворювання на холеру.

Інформація підготовлена за даними, що оприлюднені на сайтах ProMED-mail Міжнародного суспільства з проблем інфекційних хвороб, Weekly Epidemiological Record, ФКУЗ «Протичумний центр» Росспоживнагляду, ВООЗ, СДС та інших мас-медіа.

Швець Лариса Вікторівна,

лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій

ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України»

02/06/2014 14:05


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC