Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Виконуючий обов’язки Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Олександр Кравчук: «Ми виконуємо свій лікарський обов’язок» (11/06/2014 15:30)

Усі підрозділи санітарно-епідеміологічної служби України на території Луганської і Донецької областей працюють у штатному режимі. Фахівці виходять на роботу і роблять все від них залежне для того, щоб ситуація залишалася контрольованою. Про це 11 червня 2014 року під час брифінгу у Міністерстві охорони здоров’я сказав виконуючий обов’язки Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Олександр Кравчук.

«Ми виконуємо свій лікарський обов’язок і незалежно від того, хто на цій території в даний момент перебуває, якщо об’єкт має якесь епідемічне значення, чи становить загрозу, наші співробітники туди виходять. Проте у Слов’янську дуже важко виконувати свої обов’язки. Дуже прикро, що будівля нашого лабораторного центру у цьому місті пошкоджена і він фактично не працює. Тому повноцінний санітарно-епідемічний нагляд у Слов’янську, на жаль, не можливий», - сказав він.

За словами Олександра Кравчука, епідемічна ситуація, як в цілому по Україні, так і в районах, де проводиться антитерористична операція, в цілому контрольована, групових випадків захворювань не зафіксовано.

«На жаль, ми маємо проблеми з потенційним ускладненням епідемічної ситуації в зв’язку з тим, що в районі міста Слов’янська пошкоджено магістральний водопровід. І якщо по містам Краматорську, Дружківці і Костінтинівці цю проблему вже вдалося вирішити (Краматорськ повністю забезпечений водою з альтернативних джерел водопостачання, у Дружківку і Костінтинівку воду провозять), то центральне водопостачання Слов’янська припинено, підвіз питної води у місто не здійснюється», - наголосив він.

Крім того, припиняє функціонування канал Сіверський Донець – Донбас, від якого залежало водопостачання багатьох місць цього регіону. «Ми отримали листа від підприємства «Вода Донбасу», яке займається водопостачанням у цьому регіоні, з переліком населених пунктів, які будуть переведені на альтернативне водопостачання. У зв’язку з цим нашими підрозділами буде посилено лабораторний контроль води у цих місцях, а також будуть здійснюватися додаткові протиепідемічні заходи», - зазначив виконуючий обов’язки Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

Олександр Кравчук також розповів про забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя переселенців зі сходу України. «Всі з 251 об’єкта (санаторії, будинки відпочинку, готелі, турбази), у яких було вирішено тимчасово розмістити переміщених осіб, перед заселенням людей були перевірені санітарно-епідеміологічною службою. Санітарні норми там виконуються, заклади перебувають під посиленим контролем (проводиться перевірка води та продуктів харчування, попереджаються інфекційних захворювання)», - сказав він.

Організованим переселенцям, які офіційно зареєструвалися, надається повне медичне забезпечення та контролюється санітарно-епідемічна ситуація в місцях їх проживання. Однак СЕС не контролює умови проживання тих осіб, які самі знайшли для себе помешкання. Але в разі потреби допомога їм обов’язково буде надана.

Олександр Кравчук також запевнив, що СЕС надасть усю необхідну консультаційну допомогу та підтримку приватним готелям, які виявлять бажання прихистити у себе переселенців.

Прес-служба МОЗ України

11/06/2014 15:30


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC