Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Українська делегація вперше бере участь у засіданні Коордради в статусі повноправного члена (02/07/2014 09:04)

Обрання України до складу Ради свідчить про високу оцінку міжнародним співтовариством прогресу і досягнень України в сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Ми усвідомлюємо важливість консолідації зусиль з подолання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу та необхідність проведення спільних цілеспрямованих заходів. Ми готові включитися в роботу Координаційної ради, брати активну участь у формуванні політики, вироблення спільних рішень і разом з Польщею погоджувати позицію країн регіону Східної Європи та Центральної Азії з подолання СНІДу. Про це під час 34-го засідання Координаційної ради Об’єднаної програми ООН з питань ВІЛ/СНІД, яке проходить у ці дні в м. Женева (Швейцарія) заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич.

Українська делегація на чолі з Віце-прем’єр-міністром України вперше бере участь у засіданні Коордради в статусі повноправного члена. Від України також беруть участь заступник Голови Держслужби України соцзахворюваь Олена Єщенко, Голова Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» Володимир Жовтяк.

«Від імені уряду України хочу підтвердити, що пріоритетами державної політики у сфері протидії епідемії ВІЛ-інфекції залишаються наступні напрямки. Розширення доступу до антиретровірусної терапії для ВІЛ-інфікованих пацієнтів, з урахуванням підходів суспільної охорони здоров'я. За останні два роки охоплення лікуванням в Україні збільшилося вдвічі і на сьогодні терапію отримують більше 60 тисяч пацієнтів. Розширення доступу до лікування вже сприяло зниженню смертності на 10%. Широке впровадження профілактичних програм для груп ризику, заснованих на принципах доказової медицини і є ефективними з економічної точки зору. Це програми обміну шприців, замісної терапії, цільового тестування для представників груп ризику і перенаправлення їх в медичні програми. Їх впровадження дозволило стабілізувати епідемію і знизити рівень поширеності інфікування вірусом імунодефіциту серед споживачів ін'єкційних наркотиків на 17%. У той же час уряд України активно підтримує програми орієнтовані на забезпечення прав людини, посилення сімейних цінностей та широкої інформаційної кампанії з профілактики наркоманії та ВІЛ серед молоді та підлітків", - наголосив він.

За словами Олександра Сича, плідна співпраця з громадськими організаціями, їх професійний розвиток, активна участь у наданні послуг на рівні громад продемонструвало успішність та ефективність. Яскравим прикладом тісної взаємодії державного та неурядового секторів є склад нашої делегації, до якої включені і чиновники, і представники громадського сектору. Держава продовжує пошуки механізмів підтримки та розвитку організацій громадянського суспільства, включаючи моделі соціального замовлення.

«Забезпечення життєстійкості програм неможливе без реформування медичної та соціальної сфери. Реформи в Україні базуються на принципах громадської охорони здоров'я. Вже зараз під час підготовки Заявки України до Глобального Фонду, за активної підтримки ЮНЕЙДС, була пророблена робота з оптимізації пакетів послуг, уніфіковані підходи до планування і розрахунку пакетів пріоритетних послуг, чітко розділені програмна та адміністративна діяльність», - зазначив Олександр Сич.

Як повідомив Віце-прем’єр-міністр, на сучасному етапі за підтримки ЮНЕЙДС та Світового Банку Україна починає дослідження з аналізу інвестицій, необхідних для ефективної відповіді на епідемію ВІЛ та туберкульозу. «Інвестиційний аналіз - це перехід від «витратного» мислення в галузі охорони здоров'я до «інвестиційного». Аналіз дозволить визначити пріоритетні галузі державного та донорського фінансування для нашої країни, яка сьогодні знаходиться в складних умовах, пов'язаних з терористичними і військовими діями на сході. Саме східні області найбільш вражені епідемією ВІЛ-інфекції. Громадяни України в окупованому Криму не мають можливості отримувати профілактичні послуги, тому що закриті програми замісної терапії. Наша мирна і дружня країна зіткнулася з серйозним викликом, який вимагає колосальних зусиль по захисту суверенітету держави і життів громадян», - підкреслив він під час засідання Координаційної ради.

Олександр Сич висловив вдячність за підтримку, яка була або буде надана Україні і запевнив, що зі свого боку Уряд України налаштований на надійне партнерство. Крім участі в роботі Координаційної ради в програмі візиту українських делегатів зустрічі з Виконавчим директором ЮНЕЙДС Мішелем Сідібе, регіональним директором ЮНІСЕФ Марі-П'єр Пуар'є, Заступником Директора Женевського відділення Управління з координації гуманітарних питань Рудольфом Мюллером та ін.

Довідково: Об’єднана програма ООН з питань ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) була заснована у 1994 році і розпочала свою роботу у 1996 році . ЮНЕЙДС об’єднує у глобальній боротьбі проти СНІДу зусилля та ресурси десяти організацій - Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Програми розвитку ООН (ПРООН), Фонду ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА), Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО), Міжнародної організації праці (МОП), Управління ООН з наркотиків і злочинності (УНЗ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Всесвітної продовольчої програми (ВПП) та Світового банку. ЮНЕЙДС є провідною установою системи ООН, яка відповідає за розробку єдиної стратегії ООН із боротьби з ВІЛ/СНІДом та координацію процесу її реалізації, розподілу функцій між установами системи ООН. ЮНЕЙДС очолює Виконавчий директор , який за посадою є заступником Генерального секретаря ООН. Починаючи з 1 січня 2009 року, Виконавчим директором ЮНЕЙДС є Мішель Сідібе (Малі). Керівним органом ЮНЕЙДС є Координаційна рада, до складу якої входять представники урядів країн з усіх географічних регіонів, коспонсори ЮНЕЙДС та неурядові організації. На виборах у 2013 р. Україну обрано до складу Координаційної ради ЮНЕЙДС на період 2014-2016 рр.

Державна служба України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань

02/07/2014 09:04


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC