Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Оновлена інформація про хворобу, викликану вірусом Ебола, у Західній Африці (05/08/2014)

26 березня 2014 року ВООЗ сповістіла про спалах Ебола, що стався у трьох південно-східних районах Гвінеї (Гекеду, Масента и Кіссидугу). Незважаючи на те, що ВООЗ попередила всі країни, що межують із Гвінеєю, про необхідність посилити епіднагляд за захворюваннями, що супроводжуються симптомами геморагічних гарячок, хвороба через декілька тижнів розповсюдилась на столицю Конакрі, а також сусідні Сьерра-Леоне та Ліберію. Станом на 23 липня 2014 року загальна кількість випадків хвороби Ебола, що виникло в цих трьох країнах, складає 1201, у тому числі 672 летальних випадки.

Міністерства охорони здоров’я західно-африканських країн: Гвінеї, Сьєрра-Леоне та Ліберії спільно з ВООЗ здійснюють протиепідемічні заходи щодо локалізації та ліквідації спалаху цієї хвороби відповідно до вимог Міжнародних медико-санітарних правил (ММСП 2005).

ВООЗ не рекомендує вводити будь-які обмеження на поїздки або торгівлю по відношенню до Гвінеї, Ліберії та Сьєрра-Леоне.

За інформацією Держсанепідемслужби України, протягом останнього часу особи, які прибували до України з ендемічних із цього захворювання країн, у контакті з захворілими або підозрілими на захворювання лихоманкою Ебола не перебували.

З метою відпрацювання практичних навичок із проведення протиепідемічних заходів при виявленні хворих (підозрілих) на інфекційні хвороби, що мають міжнародне значення, ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з завезенням та розповсюдженням особливо небезпечного інфекційного захворювання серед населення країни, територіальними органами Держсанепідслужби України щороку проводяться навчально-тренувальні заняття з ліквідації вогнища інфекційної хвороби, що має міжнародне значення.

17 червня цього року в м. Києві, на території міжнародного аеропорту «Київ» / Жуляни, було проведено навчально-тренувальне заняття з ліквідації вогнища лихоманки Ебола як інфекційної хвороби, що має міжнародне значення, відпрацьовано схеми оповіщення про випадок виявлення на борту повітряного судна хворих (підозрілих) на інфекційні хвороби, що мають міжнародне значення, та у разі необхідності перехід роботи аеропорту у режим роботи при ускладненні епідемічної ситуації, згідно з вимогами «Технології обслуговування пасажирів, повітряних суден при ускладненні епідемічної ситуації».

Пам’ятка для населення

Геморагічна лихоманка Ебола – гостра вірусна висококонтагіозна хвороба, що може поширюватися через прямий, незахищений контакт із біологічними рідинами інфікованої людини та у результаті контакту з предметами, з якими контактувала хвора людина. Частіше за все вірус Ебола поширюється через родичів та друзів, які перебувають у тісному контакті при догляді за хворими. Летальність становить до 90 %. Лікування та специфічної профілактики цієї хвороби (вакцинації) не існує.

Прояви хвороби можуть з’явитися з 2 по 21 день після потрапляння збудника до організму, найчастіше – на 8-10 день.

Початок захворювання стрімкий: з’являється сильний головний біль, блювота та діарея з кров’ю, сильний біль у м’язах, носові, вушні та кровотечі через очі, ясна. Температура тіла швидко досягає 39-40 градусів.

Під час перебування в ендемічних з цього захворювання країнах, рекомендовано використовувати захисні маски й утримуватись від відвідування місць масового скупчення людей, контактів із хворими людьми, зокрема, які мають високу температуру тіла.

При появі перших симптомів захворювання необхідно уникати контакту з оточуючими людьми, користуватись індивідуальними засобами захисту, наприклад медичною маскою, залишатись вдома, негайно викликавши швидку невідкладну медичну допомогу.

Особам, які повернулись з ендемічних із цього захворювання країн, при появі будь-яких із зазначених симптомів не треба займатися самолікуванням, а негайно звернутися за медичною допомогою, обов’язково повідомивши при цьому про перебування у західно-африканських або в сусідніх з ними країнах, про можливий контакт із особами, які відвідували ці країни.

Прес-служба МОЗ України

05/08/2014


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC