Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Тільки разом ми зможемо зупинити цю війну (07/08/2014 09:16)

6 серпня з нагоди відзначення міжнародного дня «Лікарі світу за мир» в Маріїнському парку у Києві відбулася акція за участю представників Міністерства охорони здоров’я, лікарів, медиків та волонтерів Майдану.

Вони зачитали відкритий лист, в якому солідарно звернулися своїх колег в усьому світі, і особливо в Російській Федерації, закликати політиків покласти край війнам, припинити вбивства і кровопролиття, згадати про гуманізм і милосердя.

«На превеликий жаль, сотні українців зараз гинуть, захищаючи територіальну цілісність своєї Батьківщини, боронячи Україну від кремлівської навали. Найманці Путіна вбивають і калічать наших чоловіків, жінок і дітей. Українські лікарі не виходять з операційних, проводячи надскладні операції. Всі вони віддаються до останнього, щоб врятувати життя кожному. Надаючи допомогу на передовій медики наражаються на смертельну небезпеку, отримують поранення, а дехто з них – гине. Московський агресор та його приспішники повністю ігнорують норми Женевських конвенцій щодо особливого статусу медичних працівників – терористи обстрілюють «швидкі», бомблять лікарні, вбивають медиків.

Всі ми розуміємо, що найбільша цінність це – людське життя. Ми довго вчимось і сумлінно працюємо задля того, щоб кожна людина мала шанс видужати і радіти життю, розвиватися, примножувати культурні, наукові надбання людства. У світі, де стільки тяжких невиліковних хвороб, страждань і болю, де лікарі й так не покладають рук, розпалювати нищівну війну можуть лише злочинні режими.

У професійній діяльності лікарі поза політикою, під час надання допомоги ми не стаємо на жодну зі сторін конфлікту, наш професійний обов’язок – рятувати життя і здоров’я усім. Сьогодні ініціатива українських лікарів потребує підтримки професійної спільноти усього світу.

Ми звертаємося до своїх колег в усіх країнах, а передусім – до лікарів з Росії – спонукайте кремлівських можновладців припинити знищення України. Нейтральний статус професії не перешкоджає лікарям висловлювати свою громадянську позицію і впливати на державну політику. Лікарське співтовариство не може пасивно мовчати, коли кожного дня в Україні через іноземну агресію гинуть цивільні та військові. Тільки разом ми зможемо зупинити цю війну», - йдеться у зверненні.

Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій, Голова київської крайової організації «Всеукраїнське лікарське товариство» Даніель Карабаєв та координатор медичної служби Майдану Андрій Гук випустили в небо символічних голубів миру, покликаних донести заклики українських медиків до світової медичної спільноти.

«Лікарі, як ніхто інший, усвідомлюють, що збереження миру і людського життя є найвищою цінністю. Ми хочемо, щоб увесь світ почув наше звернення і щоб лікарі як представники найгуманнішої професії, вплинули на політиків і ті припинили стимулювати військові дії у всьому світі. Ми закликаємо лікарів Росії звернутися до Путіна з вимогою завершити військову агресію проти нашої Вітчизни», - сказав у своєму виступі Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій.

Символічних голубів «миру» на білих халатах сьогодні носять усі лікарі України.

Відеозапис події: https://www.youtube.com/watch?v=tijT_jOcKjw

Прес-служба МОЗ України

07/08/2014 09:16


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC