Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Про спалах захворювання, викликаного вірусом Ебола (21/08/2014)

8 серпня ВООЗ оголосила спалах в Західній Африці надзвичайною ситуацією у сфері охорони громадського здоров'я.

Крім країн західно-африканського регіону (Гвінеї, Нігерії, Сьєрра-Леоне і Ліберії), де в даний час найбільш напружена ситуація, в різні часи спалахи Ебола мали місце в Судані (у 1976 рік), Демократичній Республіці Конго (у 1976, 2003 і 2007 роки), Уганді (у 2007 рік), при цьому летальність склала від 54 до 88 %.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, загальне число постраждалих від гарячки Ебола станом на 18 серпня складає 2473 осіб, зокрема 1350 померлих (54,6 %). Більшість випадків захворювань викликав один п'яти видів вірусу Ебола - серотип Заїр, який характеризується найбільш важким перебігом і високою смертністю. Серед залучених в епідемічний процес країн - Ліберія, Гвінея, Сьєрра-Леоне і Нігерія.

Інформація про реєстрацію завезених випадків Ебола в Румунію, Сенегал, Канаду, Гонконг, Індію, Грецію, Об'єднані Арабські Емірати, Саудівську Аравію, Руанду, Уганду, Іспанію на сьогодні не підтверджена. У іспанського священика, померлого в лікарні після приїзду з Ліберії, діагностовано малярію.

20.08.2014 в провінції Equateur Демократична Республіка Конго (ДРК), померло 10 осіб, у тому числі 4 медпрацівника. Ці смерті не пов’язані із спалахом у Західній Африці, проте клінічна картина нагадує хворобу викликаною вірусом Ебола: лихоманка, пронос і кровотечі з вух і ніздрів. У липні поточного року ДРК повідомляла про підозрілий на Ебола спалах у провінції Orientale, який не підтверджено. Наразі проводяться лабораторні дослідження.

Всесвітньою організацією охорони здоров’я 18 серпня 2014 р. було оприлюднено чергове повідомлення стосовно поїздок і перевезень, основними положеннями якого є наступні:

в черговий раз підтверджується низька ймовірність інфікування вірусом під час авіаподорожей. При цьому на відміну від таких захворювань, як грип і туберкульоз, Ебола не передається повітряно-крапельним шляхом, а при безпосередньому контакті з біологічними рідинами, такими як кров, блювотні маси, піт і випорожнення, хворих на цей вірус людей чи тварин;

подорожуючим рекомендується уникати цих контактів, а також дотримуватися елементарних правил особистої гігієни, зокрема миття та антисептична обробка рук;

у разі погіршення самопочуття рекомендується звертатися до лікарів якомога швидше та не займатись самолікуванням;

інкубаційний період інфекції Ебола складає 2-21 день, протягом яких уражена особа може не відчувати жодних симптомів цього захворювання. Передача вірусу іншим особам можлива лише у разі появи клінічних ознак (лихоманка, слабкість, біль у суглобах чи горлі, головний біль, а згодом – блювота, діарея, висип, у окремих випадках - кровотеча).

ВООЗ не рекомендує вводити обмеження на міжнародні поїздки або торгівлю, за винятком випадків, коли мова йде про осіб з лабораторно підтвердженим, з імовірним інфікуванням вірусом Ебола або тих, які мали незахищений контакт з хворими на хворобу викликану вірусом Ебола (до цієї категорії не входять належним чином захищені медичні працівники і персонал лабораторій), але від подорожей у країни Західної Африки, зокрема до Гвінеї, Ліберії, Нігерії і Сьєрра-Леоне, рекомендовано утриматися.

З метою координації між керівництвом ВООЗ, Міжнародної організації цивільної авіації, Всесвітньої туристичної організації, Міжнародної ради аеропортів, Міжнародної асоціації повітряного транспорту та Всесвітньої ради подорожей і туризму створено Спеціальну цільову групу з моніторингу ситуації та забезпечення вчасною інформацією у контексті подорожей і туризму, в т.ч. подорожуючих.

Держсанепідслужбою та МЗС України рекомендовано громадянам країни утриматися від відвідування зазначених західно-африканських країн до нормалізації ситуації, уникаючи при цьому заходів, що створювали б зайві перешкоди для міжнародних поїздок або торгівлі.

Юридичним особам і індивідуальним підприємцям, здійснюючим туроператорськую і турагентськую діяльність на території Запорізької області, необхідно проводити обов'язкове інформування громадян, плануючих виїзд в країни Африканського континенту, про епідеміологічну ситуацію по хворобі Ебола і імовірних ризиках інфікування вірусом Ебола.

Державна санітарно-епідеміологічна служба та заклади Міністерства охорони здоров’я України вживають необхідних заходів щодо попередження завезення цієї хвороби на територію країни.

Станом на сьогодні осіб, з підозрою на хворобу викликану вірусом Ебола, на території Запорізької області не встановлено.

У разі погіршення самопочуття після повернення з країн, неблагополучних по гарячці Ебола, слід негайно звертатися за медичною допомогою і проінформувати лікаря про факт і терміни перебування в країнах Африканського регіону та не займатись самолікуванням

Швець Лариса Вікторівна,

лікар відділення особливо небезпечних інфекцій

ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України»

21/08/2014


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC