Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Пілотний проект з реформування системи охорони здоров'я потребує продовження та розширення (03/10/2014)

МОЗ України розроблено новий Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві", що передбачає подовження терміну "пілоту" до 31 грудня 2016 року.

Про це під час брифінгу в Міністерстві охорони здоров'я України повідомив начальник Управління реформ системи охорони здоров'я МОЗ України Костянтин Надутий.

За його словами, термін дії Закону України "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві" за яким передбачалося, що у цих чотирьох пілотних регіонах впродовж наступних 3,5 років будуть відпрацьовані усі елементи нової організації медичної допомоги, добігає кінця 31 грудня 2014 року. А для таких глибоких перетворень у національній системі охорони здоров'я – це замалий термін, щоб отримати зримі і відчутні усіма результати.

"Деякі складові реформи в цих областях були втілені повністю або майже повністю, інші частково. Для певної частини змін не встигли сформуватися умови. Так, наприклад, важливою передумовою реформи вторинної допомоги є структурне і функціональне оформлення первинної. Деякі впровадження, як наприклад, централізація фінансування вторинної медичної допомоги на рівні обласного бюджету, у разі скасування можуть негативно відбитися на організації медичної допомоги. Наприклад, на Дніпропетровщині і Вінниччині екстрена допомога вже понад рік доправляє хворих з гострими захворюваннями не у "свою" районну лікарню, а у ту лікарню, де є кращі умови для надання потрібної пацієнту допомоги, що вже позначилося на показниках стаціонарної летальності при кровотечах, проривній виразці тощо. При цьому у рази зменшилась потреба у виїздах спеціалістів з обласного центру. Таким чином, роботу з відпрацювання елементів нової системи надання медичної допомоги необхідно продовжити", – аргументував свою позицію представникам мас-медіа Костянтин Надутий.

Головний експерт Групи з питань охорони здоров'я "Реанімаційного пакету реформ" Зоряна Черненко підтримала фахівця МОЗ, зазначивши, що практика багатьох провідних країн світу свідчить, що систему охорони здоров'я не можна реформувати за декілька років, прийнявши лише кілька рішень.

"Нині варто тверезо оцінити сучасний стан реформування в пілотних регіонах, врахувати недоліки, проаналізувати наступні кроки та бути в постійному конструктивному діалозі з громадою – задля цього необхідний час і бажання, і нам це нині вкрай необхідно. Ми спільно з громадськістю, фахівцями та експертами будемо домагатися продовження дії закону, бо зупинятися на середині шляху – це злочин", – зазначила Зоряна Черненко.

Заступник директора Департаменту охорони здоров'я КМДА Олександр Курмишов розповів журналістам про практику медичного реформування на прикладі Києва, який входить до "пілоту".

За його словами, у столиці медики та пацієнти сприйняли нововведення по-різному. В одних амбулаторіях до цієї справи підійшли по-господарськи: роз'яснили громаді нові принципи надання медичної допомоги, залучили до консультативних прийомів вузькопрофільних фахівців тощо, в інших до цього питання підійшли формально. В результаті в одному районі Києва ми бачимо реальне наближення первинної медичної допомоги до населення, де пацієнт вибирає і користується послугами сімейного лікаря, де за рахунок суттєвої мотивації в сімейну медицину приходить кваліфікована молодь, в іншому районі міста – черги в поліклініках. В будь-якому разі створення центрів первинної медико-санітарної допомоги та впровадження нових методів фінансування виправдало себе.

"Нині вже фактично настав час переходити до реформування наступної ланки надання медичної допомоги – вторинної. В Києві необхідно сегментувати лікарні за спеціалізацією, треба створити ще декілька лікарень з надання екстреної допомоги, розподілити пусті лікарняні ліжка та зробити їх використання більш ефективним. Але це можливо лише за умови продовження дії "пілоту" та прийняття ще ряду нормативних актів", – підсумував Олександр Курмишов.

Окрім того, як зазначалося під час брифінгу, будуються амбулаторії, розвивається сімейна медицина та впроваджується нова модель надання медичної допомоги не лише в пілотних регіонах. За межами "пілотів" реформа охорони здоров'я також реалізовувалась. Лідерами у цій роботі стали Полтавська, Закарпатська та Одеська області, які нині висловили бажання долучитися до пілотування.

Учасники брифінгу дійшли спільної думки, що для того, щоб з більшою впевненістю поширювати набутий досвід на всю Україну, необхідно додати часу на відпрацювання перспективних елементів у "старих" і "нових" пілотах. Тому, фахівцями МОЗ України розроблено новий Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві", що передбачає подовження терміну "пілоту" до 31 грудня 2016 року.

Цей законопроект вже оприлюднений на офіційному веб-сайті МОЗ України для громадського обговорення (http://www.moz.gov.ua/ua/portal/Pro_20140923_0.html)

Прес-служба МОЗ України

03/10/2014


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC